Mamici de mai - iunie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza77 spune:

Gabriela, mersi mult de raspuns. Sper sa nu se agraveze si sa fie totul in ordine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criscris spune:

Buna din nou. Chiar ca fete dragutze vorbaretze sunteti.

Vreau si eu parola aia sa fac si eu parte din listuza :):)

CENIA, nu mi-a venit sa cred!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ce poza fumoasa si clara. Doar la 8 saptamani+???
Asa o sa vad si eu peste 2 saptamani???
Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PEMIDAR, mi-a parut extraordinar de rau cand am auzit ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Totul consta in cat de repede si cat de curand putem sa ne revenim. Asta e invatare de minte, mai ales pentru noi, cele care nu avem atatea responsabilitati (alt copilas, de exemplu) sa fim mai cumintele si avem mai multa grija, sa nu mai facem atata pe vitezele....

CADINA, uita de vaccinul antigirpal. Contine deja micorb, inactiv, intr-adevar, dar pentru un bebe mic... nu se stie niciodata...

ACINA, frumoasa si impresionanta poveste. Iti multumim toate ca ai avut rabdare sa impartasesti cu noi, clipa cu clipa, povestea ta.

Abia astept sa treaca zilele sa ma duc la urmatorul control, voi fi in 8+. Visez sa imi zica docotritza ca totul e bine, o sa ma emotionez si eu cand o sa vad ce creste acolo, in burtica... Pe sotul meu tot Danutz il cheama, ca si pe al Ancai Si el e foarte atent si ma sustine, ne sustinem reciproc.

Sa ne dea Dumnezeu tuturor multa fericire!!!
Nu in ultimul rand vreau sa urez BUN VENIT fetelor noi, nici eu nu sunt prea veche, dar deja ma simt ca acasa.
Pupici!









cris 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Anca am citit si eu povestea nasterii... m-a emotionat pina la lacrimi. Stateam ascunsa dupa monitor si ma rugam sa nu vina cineva sa termin de citit si de bocit.
Off.... "sensibiloase" mai sintem.
Iar tu ai talent narativ.

Sa-ti traiasca minunile... acum vb de 2, nu?


eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinik spune:

Buna burtici!!!

Nu stiu ce s-a intamplat am, trimis si mai de dimineata un mesaj dar inca nu a aparut...
Cenia vroiam sa te felicit pentru pozica. Ce frumos se vede!!!

Pozicile mele sunt din sapt 6 si se vedea doar ceva micut de 1,54 cm cred ca era sacul. Sper data viitoare cand merg la eco sa ma pot lauda si eu cu ceva.
O intrebare in ce consta translucenta? nu am auzit de asa ceva? cel putin la noi in Bistrita.

Cristina 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Sunt supi :(
Cand scap de moderare? Mesajele mele raman in urma si probabil necitite ... pana apar se deschid noi capitole moderatorului poate imi apar si mie mesajele in timp real ...
Snif...

Adri 9+

http://bd.lilypie.com/cAoqm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Alina of cred ca toti neuronii mei sunt plecati in vacanta...
Ina da, pe bebe 2 il asteptam, trebuie sa fie fetita daca vrea Doamne Doamne.
Mai fetelor sincer eu doar am povestit cum a fost, o sa vedeti voi ca nu veti uita atunci nici un amanunt.
Pupicei tuturor.


Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

danangie, la control mi s-a spus DNP 11 mai (CM 3.08), insa de pe siteul asta, unde spuneam ca se introduce si durata CM, am calculat 17.05. Oricum voi afla in noiembrie mai exact la control.
Aici e likul: http://www.dr-hintermueller.at/geburtstermin.htm#online
mai in josul paginii, acolo unde scrie "Tag der letzte MOnatsblutung - prima zi a ultimului CM, apoi Ihre normale Zykluslänge - durata CM si apoi am apasat pe Termine berechnen - calculeaza data nasterii si mi-a dat 17.05 (acolo unde e cu albastru Geburtstermin).

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory74 spune:

salutare fetele!
felicitari celor noi.
Cenia e super BB tau, sper ca sapt viitoare sa arate si al meu cel putin asa de mare ca al tau :P ,am emotii pt sapt viitoare.
Magdutzu eu am avut sangerari rozalii cam 3 zile, dr mi-a spus ca e ciclu peste sarcina si ca o sa sangerez si la sf acestei luni, deci daca nu ai dureri si nu apar cheaguri nu cred ca trebuie sa intri in panica.

la multi ani!!!! dar sincer am uitat a cui e ziua az, sper sa ma scuze, dar oricum intentia conteaza.scrieti atata de mult dimineata ca pana ajung eu acasa mi-e fffffffff greu sa mai tin minte toate amanuntele.dar cred ca o sa-mi iau notite sa nu incurc pe nimeni.
va pup si o zi buna cu caldura, ca la noi e frig afara.
cory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory74 spune:

Adriana_78 ceva tot nu inteleg din site-ul care l-ai trimis.SSW e cel pt mine sau asa apare la fiecare.mie imi zice ca sunt in a 28-a sapt, din ce am citit eu acolo.acum chiar ca-s derutata rau de tot.
cory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Feteleeeeeeee ! De data asta - fara scapare ! Vin de la eco si mi-am vazut odrasla nebunatica ... statea pe spate ca la plaja, i se vedeau manutzele si piciorushele pe langa corp - ce sa mai, lenesh nevoie mare ! dar cand a simtit el ca mai e cineva acolo a inceput sa se agite in toate partile, sa dea din cap, din maini, din picioare, abia am reusit sa ii facem poza E un nazdravan si seamana cu mine !

Buuun, de azi am si eu carnet de gravidutza poloneza Doctorul tot nu mi-a dat vitamine desi i-am zis ca mananc numai prostii (ciocolata si inghetata), translucenta nucala nu a masurat-o, pentru ca cica nu e aparatul foarte performant si trebuie sa mai creasca bebe. Ma doare in gat, cred ca am niste puroi si mi-a zis ca nu e nimik ! Si cica ar fi bine sa ma vada medicul de famelie - pai care, ca al meu e in Bucuresti si de 3 ani nu l-am mai vazut Of of... saptamana viitoare ma duc la alt medic, de back up - de fapt el va deveni principalul daca raman in Cracovia. In rest cica e minunat

Esme - iti multumesc tare pentru incurajari, nici nu indraznesc sa ma gandesc foarte mult la sansa asta, mai bine raman cu picioarele pe pamant, dar e bine sa stiu ca esti acolo

Ma bucur sa vad ca in fiecare zi mai vine cate o mamica noua in odisee, suntem muuuulteeeeeee !! ce bine ! Va doresc tutuor sarcini cat mai usoare si gretzuri cat mai putine. Dar mai ales bebei sanatosi ! Eu sunt foarte fericita ca va am pe voi si ca stiu atatea lucruri multumita voua, il uimesc chiar si pe doctor de cate ori ma duc pe la el si ii cer sa imi faca una-alta Este minunat !

LA MULTI ANI DORDIA

Va pup mult


Simona

http://bd.lilypie.com/C2Qrp2.png

http://picasaweb.google.com/s.vilau

Mergi la inceput