disney land Paris

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Noi am fost in iunie,am stat la Newport Bay Club,4 zile,abia ne-au ajuns sa ne dam in toate.

Voiam sa va spun de un avantaj pe care-l aveti cand va cazati la un hotel Disney,aveti acces in parc cu doua ore mai devreme decat ceilalti,astfel aveti doua ore in care puteti intra mult mai usor peste tot unde este foarte aglomerat si cozi foarte mari in timpul zilei.
Noi intram pe la 8 si un pic in parc,pe intrarea laterala,iar la intrarea principala astepta "o mare " de oameni.
Apoi am avut transport la si de la parc gratuit,nu ca ar fi fost tare departe,dar dupa ce stai o zi intreaga in picioare in parc..e mai comod asa.
Hotelul a fost ok,cu toate ca nu-l vedeam decat seara..la culcare si dimineata la mic dejun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

quote:
Originally posted by adi69

Noi am fost in iunie,am stat la Newport Bay Club,4 zile,abia ne-au ajuns sa ne dam in toate.

Voiam sa va spun de un avantaj pe care-l aveti cand va cazati la un hotel Disney,aveti acces in parc cu doua ore mai devreme decat ceilalti,astfel aveti doua ore in care puteti intra mult mai usor peste tot unde este foarte aglomerat si cozi foarte mari in timpul zilei.
Noi intram pe la 8 si un pic in parc,pe intrarea laterala,iar la intrarea principala astepta "o mare " de oameni.
Apoi am avut transport la si de la parc gratuit,nu ca ar fi fost tare departe,dar dupa ce stai o zi intreaga in picioare in parc..e mai comod asa.
Hotelul a fost ok,cu toate ca nu-l vedeam decat seara..la culcare si dimineata la mic dejun.

Adriana




Adriana, data viitoare cnd mergi, apeleaza la Fast pass-uri. In felul asta nu faci nici o coada, intri direct in fatza!
SI ai sa vezi ca te poti da in toate atractiile dintr-un parc intr-o singura zi. Iar daca vi la deschidere - sigur poti face ambele parcuri intr-o singura zi (crede-ma pe cuvant, am avut abonament anual )


Tu spui ca iubesti florile, dar le tai si le pui in vaza.
Zici ca iubesti cainii, dar le pui zgarda si ii tii legati in lant.
Te lauzi ca-ti plac pasarile si le inchizi in custi mititele...
Cand spui ca ma iubesti mi se face frica. (Jean Cocteau)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Pai am apelat si la ele(chiar uitasem de ele),dar unde se putea ,ca nu erau la toate alea fast-pass si nu puteam face mai multe intr-un anumit interval orar,(nu-mi aduc aminte exact.)dar ne-am descurcat,dupa cum spuneam,in patru zile(nu chiar 4 ci 3 jumate) am facut ambele parcuri,n-am ratat nimic nimic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Posibil atunci ca eu sa nu fi mers chiar in plin sezon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Fara suparare, Spic de grau, dar e imposibil sa faci toate atractiile din cele 2 parcuri intr-o singura zi.
Am facut si noi un tur de forta, alergand de la o atractie la alta, cu planul si orarele stiute pe de rost de acasa, bilete cumparate dinainte, in afara sezonului, pe vremea cand nu aveam copii si numai cu Disney Studios am terminat la 6 seara. Si am mancat si baut din mers
Parcul in sine e de nu stiu cate ori mai mare si, oricat ai fi de rezistnt si organizat, nu ai cum sa-l faci pe tot in aceiasi zi.

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chevara spune:

tare as vrea sa mai spuneti o data care a-ti fost de curand ce sfaturi dati e mai bine cu rezervari online sau prin agentii---si cam care ar fi costurile pe camera3-4 persoane???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Pina pe 5 ianuarie 2008 parca,daca cumperi un sejour in Disney,pentru copii pina la 7 ani este gratuit. Uitati-va pe site-ul lor:
http://www.disneyland15.com/?s=offers&r=offers&l=fr&c=fr&z=idf&offerId=2#offers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Aaaa, iar a aparut subiectul meu favorit...

Pana in ianuarie merg gratuit copiii sub 7 ani, dupa 5 ianuarie cei sub 12 ani.

Site-ul este www.disneylandparis.com si de acolo cauti hoteluri. Preturile online sunt la fel cu preturile DerTour. Poti cumpara bilete de la orice agentie care este operator DerTour (eu am cumparat de la Paralela 45). Asa cum scrie si pe aici, nu te speria de pret, el include si intrarea in parcuri pentru mai multe zile (numarul de nopti + 1).

Intreaba-ma ce mai vrei sa afli, este o mare placere sa scriu despre Disneyland (mult mai dragut decat sa ma cert pe la diverse alte subiecte...Dar acolo nu sunt experta, aici, cu siguranta sunt printre "cunoscatori" - in februarie plec pentru a 7-a oara la Disneyland Paris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Pe siteu-ul acesta sunt oferte interesante pt. disneyland.Trebuie sa fii membru ca sa ai acces sa vezi ofertele...inscriptia este gratuita...:

http://www.voyage-prive.com/index.php?quit

pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Delphin, eu nu prea "le am" cu franceza, dar inteleg ca trebuie sa "te recomande" cineva ca sa intri pe site-ul recomandat de tine. Am inteles gresit?

Mergi la inceput