Mamici de noiembrie - decembrie 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Ca sa fiu foarte sincera, pe ale noastre si ale lui bebe le-a calcat mami in ultima vreme. Ca ma dispera oamenii astia cat ma pot cocolosi!
Dar daca vin, mai stam la o poveste, etc. si calc.... mai ales ca sunt numai un pic... si dragalase foc...

Laura 35+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Victo revin si aici cu rugamintea de a sterge mesajul tau dintre cele 2 mesaje de inceput de capitol, dc se poate.

Eu ma retrag fetele pt ceva vreme ca vreau sa mai calc si sa aranjez lucrurile bebelinei in dulapiorul ei.

Va pup.

Anca 37+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANCA spor la calcat..numai eu sunt puturoasa....ma apuc si eu sa fac putina ordine prin casa si apoi sa ma pregatesc de gimnastica....am uitat sa va zic ca iepurasul meu e racit cobza..

ROXANA intram in saptamana 39 "ursuletz" GEORGE IONUTZ
9 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Cred ca ma retrag si eu la putintica curatenie ca nu se mai poate asa... maine avem musafiri si mai trebe sa si gatesc cate ceva.
Pupici, poate intru mai tarziu.

Laura 35+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim pt. noul capitol! sa fie cu noroc! Doamne ajuta!

bey dar ce de cezariene... Rge nu mai ai nici-o sansa.. stai la coada ca s-au bagat peste tine la nastere
alfa anca ce frumos.. noi nu avem nici dulap, totul e in pungi si cutiii... nu avem nici carucior si nici scoici de masina



PUSSI 31+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 6 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca...pai nu stiu cum sa=l sterg, ca am vrut!!!!!!!!!!

eu maine am program de calcat pt bebelus, ca abia ieri le-am spalat..

a..m-am uitat mai cu atentie..36 de ml de detergent sano zice sa se puna la 5 kg de rufe!!pfuii...eu am pus mai mult..ca asa numa o lingura..parca nu-mi vine. si am dat dubla clatire.

36+ piticul Stefanut
AMR 4 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:


Ellis

M-a sunat doctorul..cica mi-a facut programare la cezariana pe 7 noiembrie, dar nu ma puneti pe lista de pe prima pagina, ca sigur nasc pana atunci...natural

36+ si baby Kara

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

am venit .... suntem teferi..nu ni s-a mai intamplat nimic....ba dinpotriva....da am plecat cu ganduri colorate toti m-au tratat frumos..si chiar m-am simtit bine si mi-a facut asa de bine iesirea...in sfarsit a dar soarele si pe strada noastra si la propriu si la figurat....

un lucru nu inteleg.. astia sunt nebuni... mi-au dat una din prog. la monitoraj peste termen...ei spun ca sa fiu acoperita in caz ca ...sau...ei spera ca eu sa nasc dupa termen...cine stie..basta ca bb e bine...in rest tot cand vrea el vine

lala, pussi

Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

andre b..cu hainutele pt bebe..asta difera de la spital la spital.deci, trebuie sa te interesezi de la alte mamici care au nascut acolo unde o sa nasti tu.

ce-ai mai intrebat oare???? na ca am uitat si acu 1 minut am citit..

asa..cu trusa...aceeasi problema.unele spitale au, la altele tre sa o procuri tu. de la farmacie am inteles de la alte fete.

36+ piticul Stefanut
AMR 4 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Voi va plangeti acum ca e frig ai ??
Pai eu in decembrie ce o sa mai spun imi pun aia caloriferul langa masa de travaliu or ba ?!

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )




pai tu ce crezi iti mai trebuie..?
de parca n-ai stii....

Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput