FIV 139

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

kla FELICITARI si sanatos


felicia, din pacate te inteleg perfect, asa ma patit si eu, vad ca toate fetele te incurajeaza, fa totusi testul bhcg-ul, poate tu esti exceptia.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

FETELOR,

Am inceput si eu marvelonul din 13 oct(din prima zi de ciclu),urmand sa incep dipharelinul pe 26 oct..
Ma puteti lamuri si pe mine daca nu a gresit dr. data la care trebuie sa incep inhibarea.Eu stiam ca se incepe la 21 de zile de cand vin uratii.Am sunat-o si a zis sa continui asa dar tot nu sunt convinsa ca e bine.A mai facut cineva inhibarea mai repede de ziua 21?
BAFTA FETELOR IN FOCURI SI FELICITARI NOILOR MAMICI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

puiramy,suntem in aceasi dilema, eu stiam ca se incepe din Z21, dar dr mi-a zis sa incep cu Z18, asadar voi incepe in z18,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

PUIRAMY eu am facut protocol lung si am inceput din zi 21,multa bafta
FELICIA,CRIS sa dea DD sa veniti cu vesti excelente astazi
KLA felicitariiiiii
LORELEI sa dea DD ca puiutii sa se dezvolte bine si sa stea la mami in burtic timp de 9 luni
ADINAsa vina puiul mult dorit cat mai curand
AVALON pana o sa inveti sa faci vrajile o sa fi nevoita sa lasi serviciul caci de vei intra in prenatal,ha ha ha
FLORI bafta la ET
KORA multa bafta si tie iubita
Multa bafta la toate va doresc dragele mele
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

ACUM am venit de la GIULESTI,ziua 11 de stimulare:4 foliculi mai mari de 21mm,19mm,17,5mm si 17,2mm,si vre-o 3 mai mici,iar endometrul era de 11,2.MI-A mai dat sa fac GONAL azi,si maine,tot maine la ora 22 PREGNYL -2 fiole de 5000ui,si JOI pauza,iar VINERI -punctia.TOT de maine trebuie sa iau MEDROL SI ACID FOLIC,mi-au spus sa iau MEDROL de 8mg 1 la 12 ore,desi i-am spus asistentei ca am probl cu stomacul ,a spus ca trebuie sa iau MEDROL pana la testul de hcg,mi-se pare doza cam mare ,pt ca este si de 4 mg,iar mie mi-au dat 16 mg pe zi (8mg la 12 ore).VOI ATI LUAT LA FEL,ATI AVUT TULBURARI GASTRO-INTESTINALE? PREGNYLUL cele 2 fiole pe care trebuie sa le fac maine seara,cum sa le fac 2 pulberi si un solvent,sau le dizolv pe amandoua ,si le trag in seringa? SPER SA POT SA MI-O FAC SINGURA INJECTIA ,AVAND IN VEDERE CA ESTE IM,SPER SA POT. VOI CE ATI INTELEGE ,DACA vi s-ar spune,maine seara Pregnyl,joi pauza ,si vineri punctia,adica JOI ,numai fac nici DIPHERELINUL ,dimineata? SPER SA FIE TOTUL BINE ca am niste emotii,ce o vrea DUMNEZEU,daca aveam 2 ovare poate aveam si eu productie mai mare de foliculi,dar asa,,asta care-l am a produs si el cat a putut.DAR oare nu exista riscul sa se sparga inainte de punctie foliculii? SPER SA MA adoarma VINERI,CA MIE FRICA RAU.ultima intrebare:punctia cine o face MARINESCU ,cred nu embrioloaga?SAU....? va pup pe toate si sper ca nu v-am zapacit ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Kora iti spun si aici multa bafta si sa aud de vesti bune in curand.
Avalone bafta multa.
Va tin pumnii fetelor, pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

Fetelor acum am si dovada scrisa ca nu am reusit...la "mult asteptatul test bhcg " am obtinut doar 5,2 ( ziua 14 de la ET )

toate fetele


" Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta. " - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Kineta,o sa incerc sa-ti raspund la unele din intrebarile puse.Punctia o face M dar si embrioloaga asista la punctie , pentru a lua cit mai repede ovulele.Pregnylul , le dizolvi pe amindoua, 2 pulbere si 2 solvent.
Medrol si eu am luat , tot asa pina la bhcg, tot 1 la 12 ore si nu am avut nici un fel de problema de la el.Joi nu mai faci absolut nici o injectie , nimic.Si la punctie , stai linistita ca se face cu anestezie, tu nu simti nimic.Multa bafta iti doresc si stai cit mai linistita, o sa fie bine
Multa multa bafta tuturor si la cit mai multe -ute.
MEDA 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Madalina:sar'mana si burtica,poate da DD si se ia si la mine Daca totul o sa fie ok,vineri am ET.

Kora: si bafta muuulta maine!Tin pumnii sa vii cu vesti bune.Si eu merg maine la control si sper sa vin cu vesti bune referitoare la endometru.Apropo:Cat trebuie sa fie endometrul in ziua ET,ca sa fie bun?

Relya:imi pare rau...Dar te asteapta puiutii congelati,nu?

Aurel_cris: si sarcina usoara in continuare(eu is cu ochii pe voi si la gravidutze,dar nu indraznesc sa postez,ca inca nu e "locul" meu acolo;sper sa fie cat mai curand).

Pupici si o zi cu vesti bune sa avem.Apropo...Crisssss,hai cu rezultatul la test,ca sigur avem motiv de petrecere



Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

luck, multumesc din suflet pentru urare, ce memorie ai !
Nusyca, LA MULTI ANI FERICITI SI IMPLINITI alaturi de sotiorul tau ! Hai ca poate daca am facut cununia in acelasi timp, poate facem si botezul !

Avalon, lasa ca le impaci tu pe toate, ca esti fata desteapta. Poate era bine totusi sa le spui de la inceput ca esti implicata in problema asta, ca sa nu fie nevoie sa gasesti mereu scuze pentru absenta... O sa vezi ca sigur apare bb acum, ca esti super ocupata, de obicei asa se intampla. Eu iti tin pumnii !

Dream 1971, iti tin pumnii ca noul inceput sa fie de bun augur si de data asta sa fie bine pana la capat !

kineta, eu sunt una din cele care nu au tolerat medrolul...dupa ce am luat 3 pastile, am oprit tratamentul, am avut niste dureri si greturi nasoale de la el...(dar si pe fondul unei gastrite). Vezi si tu cum te simti dupa primele pastile. Oricum, sa mananci bine inainte sa le iei.

lorelai-lorelai, tu ai facut punctia tot luni(ieri) ? Oare nu ne-am vazut, ca si eu am facut-o tot atunci. Eu am avut patul din mijloc de la usa, tu unde ai stat ? Eu am plecat devreme, pe la 9.30, ca am facut punctia pe CM natural si nu mi-au gasit nimic in folicul...
Hai curaj, ca din 2 ovocite pot iesi 2 de toata frumusetea !




pozici

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput