Copii capricorn *5*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Anto, Bianca e mai bine acum, adica nu prea mai are dureri. E bine ca nu e mina dreapta, asa ca poate face lectiile. Azi are liber si e tare nefericita ca se plictiseste acasa. (au cerc pedagogic la scoala).

Eu am inceput de ieri cumparaturile pt luna "cadourilor". I-am luat un joc nou pt Nintendo "Antreneaza-ti creierul", apoi 3 camere (baia, sufrageria is camera copilului) pt casuta papusilor de la Playmobil (mai am de luat bucataria si camera parintilor). I-am luat pina acum 4 sau 5 carti, dar cu siguranta vor mai fi, ca le "devoreaza". Intentionez sa-i iau periuta electrica pt dinti (desi eu nu prea eram pt., ea isi doreste de mult si azi mi s-a confirmat ca e chiar recomandata la copii). Apoi, isi doreste citeva jocuri, baiatul de la BabyBorn, un cal de la Baarby si.........sa mai continui? Dar, noi sa fim sanatoasa ca, daca nu primeste tot, intelege si nu se necajeste. Apoi, la iua ei are posibilitatea de a le spune prietenelor ei ce isi doreste si exact aia primeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fetelor !
Andreia ,imi pare tare rau ca Bianca este cu mana in ghips ! Am citit cum s-a intamplat si nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat intr-o scoala in Germania. Credeam ca sunt mai bine organizate scolile, acolo. Si ce atitudine au parintii baiatului !
Sper sa se sudeze bine inapoi oscioarele, sa nu ajunga la operatie, Bianca !
Ce de daruri frumoase va primi, Bianca !
Anto, Andrada nu-ti spune ce si-ar dori, daca o intrebi ?
Cristina cand vede ceva frumos sau isi aminteste ca ii trebuie ceva anume, imdeiat zice ca ii va scrie Mosului sa-i aduca, si el ii va aduce.
La Serbarea lampioanelor, a fost minunat, cred ca ati vazut si voi, in poze.
Acum, urmeaza sa ne pregatim pentru Mos Nicolae, cu un targ de podoabe pentru Craciun.



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Fetelor sunt pe aici dar am avut o periada in care nu am mai scris,nici aici nici altundeva.Mi-a trecut,a fost fara un motiv intemeiat.Multumesc de intrebari .
Andreia imi pare rau de Bianca.Nu am reusit sa citesc ce s-a intamplat.Sper sa treceti cat mai usor peste moment.
April te astept cu drag .Mi se pare si mie exagerat ca in anul pregatitor sa inveti sa scri si sa citesti.Vor si la noi sa revolutioneze sistemul in directia asta si sa mute anul pregatitor al gradinitei la scoala.

Melania e bine,s-a acomodat cu gradinita dar a imprumutat si obiceiuri proaste,ca de pilda :nu vreau si asa vreau eu,plansete de forma si obraznicii.Asta e ....De multe ori nici nu stiu cum sa reactionez.Cred ca-i fac si ei acasa un colt de pedeapsa si o pun acolo cand ma supara.


Carmen(8+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Wow...ce vad eu la Melania? Vine bb 2? Sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara si bb sanatos.

In 2 cuv. Biancai i s-a pus piedica la scoala, a cazut si si-a frint mina stinga. O are in ghips pina in 26 cind vom vedea daca totul e ok, sau mai primeste ghips sau operatie.........Acum e mai bine, o foloseste din ce in ce mnai mult, dar nu exagerat (de ex nu se poate incheia la geaca, nu poate sa se lege la pantofi.......).

Salutari Ninei si pupici Cristinei! Am vazut pozele si sunteti tare frumoase!

Anto, noi mai povestim pe sub cu clasa a 2-a. Sa stii ca m-am uitat pe Amazon.com pt jocuri si sunt mult mai ieftine decat aici. Sunt hotarita sa-i iau si eu Biancai, chiar daca vor fi in engleza si nu in germana. Tocmai bine ca o va motiva sa invete engleza pe care acum au inceput-o la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Nina draga, Andrada nu-mi prea spune ce vrea. Adevarul e ca habar nu are nici ea. Ce si-ar dori cu adevarat nu sunt eu de acord: un animalut adevarat, dar stam la bloc si nu se poate.

Carmen, sarcina usoara! Esti curajoasa!

Andreia, sincer nu ma pricep cu cumparaturile de pe net, asa incat o sa ma limitez la magazine. Poate cand ies in afara o sa casc ochii sa-i iau ceva jocuri ce nu sunt pe aici.

celelalte fete pe unde umbla????

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Neatza,

Bianca e cam bolnavioara de simbata.....vomita si are diaree....E la scoala acum, dar ma astept sa ma sune sa ma duc sa o iau ca-i era destul ed rau dimineata......

Anto, neaparat daca ajungi pe-afara (de preferat ar fi SUA) sa te uiti de jocuri. Eu am cumparat de pe net destule, insa, acum am vazut marea diferenta de pret intre Europa si SUA. Din pacate, pe cine stiu eu in SUA si poate m-ar fi ajutat, sta sa nasca zilele astea. Asa ca, itzi dai seama ca nu ma apuc sa pun biata fata sa-mi cumpere mie ce am nevoie pt Bianca si sa mi le trimita...........
Si............la fel si Bianca, vrea un animalut de ziua ei. Pt ca si noi stam la bloc, daca chiar va primi unul, asta va fi un hamster. Eu am avut cind eram mica si era tare dragut si jucaus. Si asa ceva vrea si ea:-) Nu am ajuns sa ma uit in magazinele de specialitate, ca in ultimele zile nu a mai zis asa de des ca i-l vrea. Dar, daca continua, o sa ne informam.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Carmen, bine ai revenit !
Ce veste frumoasa ne aduci, tu, la semnatura !
Sa fie intr-un ceas bun ! Sanatate si sarcina usoara !
3 ani e o varsta dificila, la Melania. Cel putin, asa spun cartile. Dar treceti voi si peste perioada aceasta, sanatoase sa fiti !
Anto, uf, ce mi-ar mai place si mie, sa o bucur pe Kiki cu un catelus. Lady, acela negru, e al parintilor tai ?
Asa au, verisoarele Cristinei, la Toplita, o catelusa mica(nu stiu ce rasa e), Bobita si tare draga ii este Cristinei.
Fetele au primit scrisoare de la si i-au scris si ele cate una. Apoi le-au pus la fereastra si tare incantate au fost, cand au vazut cum au disparut scrisorile de la fereastra.
Acum sunt sigure ca le va aduce ceea ce-si doresc, ele.
Andreia, of, Doamne ! Ce se intampla cu Bianca ? Saracuta, toate pica pe ea, luna asta.
Refacere grabnica si multa sanatate Biancai !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Nina, merci mult! Nu stiu ce se intimpla.....e un virus stomacal care tot umbla........vad ca pina acum nu m-au sunat nici de la scoala si nici de la Hort, dar o sa plec sa o iau mai devreme azi.

Si Bianca a scris pt Mos, a decupat ceea ce isi doreste de prin reviste, a liptit pe scrisoarea Mosului...........mami, dupa ce a tras cu ochiul, a cautat adresa Mosului pe net si acum urmeaza sa punem la posta hartie. Insa, o parte din cadouri au inceput sa soseasca de azi, semn ca si Mosul a tras cu ochiul Le-am pitit......sper sa nu dea de ele

Am scris si mail la Mos, dar inca nu a raspuns. La voi pe mail a raspuns?

Fug sa o iau de la Hort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Andreia, cum ii mai este Biancai ?
Tare pacatosi sunt virusii astia stomacali !
Asadar, deja, au inceput sa soseasca darurile Mosului, pentru Bianca !
Ftele au primit scrisoare prin e-mail de la Mos craciun si prin posta, aceeasi scrisoare.
Ti-am trimis si tie link-ul cu acea scrisoare prin e-mail.
La fel si tie, Anto !
Daca nu v-a sosit, dati-mi de stire, sa vi-l trimit din nou.



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Multumesc Nina pt link. Este superba scrisoarea. Cu ocazia asta i-am creat cont si Andradei. Ea inca nu se stie pe net dar e o ocazie buna sa invete. In seara de Ajun o sa intram pe adresa ei de mail si sper sa fie o surpriza extrem de placuta.

...ce copilarie frumoasa.......si eu ma simt super...parca-s copil....astept Mosu' poate vine si la mine....

Nina

Andrada

Mergi la inceput