Copiii din 2002! (38)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna seara,tuturor supermanul asteapta "ii"(copii) ca sa poata manca "otul"(tortul)si sa-i cante"dodan Dodo"(la multi ani Dodo).Suntem in pregatiri pt o mica petrecere ca evidentiem momentul,vorba aceia"dupa buget coane Fanica,dupa buget".
El este sanatos si acum cateva zile a iceput sa spuna coret"doamna","domnul".
Pupici,multa sanatate tuturor.

Invata de la toate ca toate-ti sunt surori
Cum treci frumos prin viata,cum poti frumos sa mori.(R Kipling)
Gabi mami de Bogdanel(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

la multi nai Mira


PS: sorry ca nu am timp de stat si de scris si citit ...


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nicoleta-lasa grijile deoparte. Stefan e acum mare, nu se imbolnaveste el, asa, cu una cu doua!!
Katty-ce ma bucur ca ai revenit!!
Imi pare rau de gatutul lui Andrei! Ce bine ca-si revine repede si nu ati fost nevoiti sa apelati la tratamente puternice!!
Ce face Andrei la tine la servici? Ca al meu Andrei nu sta prea linistit cand il duc la birou si in ziua aceea, clar, nu lucrez nimic.
Teatrul i-a placut tare mult, chiar incerca sa imite nu stiu ce personaj.

Aida-io nici n-am mai fost curioasa de ultimul targ de textile de la Oradea. Pt aceleasi motive:preturi, jignitor de mari pt producatori si calitatatea....mai bine nu comentam.
Pupam matzuca frumoasa!!!

Dodo-sa aveti petrecere frumoasa si sa se bucure supermanul!!

Gabbriela-cum sunteti?

Elena-ce fac fratiorii scumpi si frumosi??

Sanzi-ce mai zice David?

Ruxi-io astept poze, daca ai zis...

E W-E!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut, mamici si pitici!

Eu, dupa cum v-ati obisnuit, sunt... somnoroasa. 9 ore de somn nu-mi ajung, nu-mi ajung nici 12... ce ma fac dupa ce nasc? Dar lasa sa ajungem noi acolo si mai vedem...

Katty, AMR 2 saptamani pana aflu ce port in pantece, B sau F. Abia astept, sper sa mai aud ca e bine mersi, ca e dezvoltat/-a normal... si cum aflu, va spun si voua, fireste! Si Stefan a facut o laringita, joi-vineri in prima saptamana de gradi... dupa care a stat o saptamana acasa, apoi dupa alte cateva zile o viroza urata, iar a stat acasa, 2 saptamani... asta este saptamana in care a mers la gradi, in fiecare dimineata il studiez sa nu aiba semne de inca o raceala (se mai trezeste cu nasul uscat, dar asta patrim si noi, parintii, ca se usuca aerul din casa (avand centrala de bloc, nu putem controla noi temperatura, si se face cald noaptea... se usuca aerul... Ma bucur ca Andrei este bine, daca ai putea sa il mai tii o zi acasa sa isi revina bine, ar fi ceva! Dar oricum vine week-endul,
cand poti sa ii mai dai una-alta... nu mai e in contact cu copiii... Chiar, mamicilor din Ro, in vacanta tineti copiii acasa?

Aida, eu nu adorm chiar asa repede, insa daca mi-o permit, merg imediat la nani si dusa sunt! PArca si la Stefan era asa, insa atunci am avut timp berechet, din martie pana in septembrie, desi in iulie mi-am dat licenta si in iunie am avut ultima sesiune... insa tot era mai lejer!

Dodo, va doresc sa aveti o aniversare asa cum isi doreste puiul tau, ii urez de pe acum sa fie fericit si sanatos! Iar voi sa fiti in forma sa ii puteti oferi tot ce puteti mai bun.

Cristina, daca nu as avea experienta acestor saptamani, de la inceperea gradinitei, cea a anului trecut, nu as fi asa de stresata. Insa asa... nu pot scapa de stres. Doar azi mai este, apoi vine week-endul (sambata mergem la un botez in Sibiu, sper sa ne intoarcem tot sanatosi), dupa week-end vine vacanta... sper sa mergem apoi la gradi si sa fie sanatos si voios mult timp de acum inainte! Azi s-a trezit cu ceva mucisori, insa i-am rezolvat repede cu Firstul, in noiembrie ii voi mai cumpara si produsul cu propolis, si Fielsd od Greens (parca?). Si ii voi mai da un bidonas de Berry.

Va doresc un week-end minunat, fara ceata cum e la noi...

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumim pt urari tuturor.
La multi ani sabatoritilor acestui weed-kend:
-25-Ana(ana_oana)
-26-Stefan-Dimitri(bebetica),sa traiesti cu numele;
-26-Estera(nikita)
-27-Richy(rely27)
-27-Vlad-Gabriel(francisca)
-28-George(mama_si_george)
Multa sanatate si la multi ani tuturor care-si sarbatoresc ziua numelui sau in fam au sarbatoriti.

Invata de la toate ca toate-ti sunt surori
Cum treci frumos prin viata,cum poti frumos sa mori.(R Kipling)
Gabi mami de Bogdanel(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, sarbatorititlor din aceste zile !
Petrecere frumoasa, Bogdanel, cu daruri pe masura !
Poate vine si masina mult dorita !
La multi ani cu sanatate si numai bucurii !
Felicitari, mami !
Sa va traiasca si sa va bucure mereu sufletele !

Buna, dragi mamici !
Nicole, am vazut la stiri zilele trecute ce e in California si imediat m-am gandit la voi. Trebuie sa fie foarte rau sa nu poti respira aer curat.
Bine ca sunteti la adapost de foc si sper sa scapati de fum si funingine, cat mai curand !
Va imbratisez si va pup cu tot dragul !
Ce bine ca vine weekend-ul ! Repede mai trec zilele(si nu se mai intorc!).
E un friiiig si o ceatza la noi, de parca am fi pierduti in spatiu....
Duminica, dupa o joaca in zapada aceea apoasa, Cristina ne-a cerut bradutul ei(cca 50 cm) si s-a apucat sa-l impodobeasca....cu elastice de par si setul ei de coliere, bratari si ineluse. Vorbeste de , despre cat de mult il iubeste si cum il asteapta sa vina.
Nu am apucat sa va scriu, cand s-a discutat despre Mos, la Cristina a venit in persoana() in fiecare an, de 4 ani incoace.
Insa, anul asta daca e sa vina, trebuie sa gasim pe cineva din afara cercului nostru de prieteni.
Despre moarte...prima si prima data, cred ca am vorbit cand ii citeam "Fetita cu chibriturile", undeva dupa 3 ani. Apoi s-a intamplat ca a murit bunicul(dupa tata) verisoarelor ei dragi, apoi o matusa(avea 3 ani si jumate) si a aflat ca sufletul nu moare, acesta se ridica la cer, pleaca in imparatia cerurilor sa-i intalneasca pe cei dragi care s-au ridicat inainte. Cand cade o stea, un suflet se ridica la cer. Asa era desenat si explicat, in "Fetita cu chibriturile"(o cartulie distribuita prin chioscurile de ziare), o poveste tare draga Cristinei.
Plus ca ii are pe ambii bunici decedati, la a caror morminte mergem din cand in cand cu flori si lumanari.
Stie ca asa e viata pe pamant. Te nasti, traiesti si mai apoi, cand nu mai poti trai pe pamant, pleci in Ceruri.
Dar....direct, nu m-a intrebat nimic despre moartea noastra, a parintilor ei.
Elena, succes sa gasiti cea mai buna solutie pentru George, caci asta conteaza cel mai mult, pana la urma !
katty, sanatate lui Andrei !
karina, sanatate lui Bogdanel !
cristina22, e buna ideea cu manusile acelea taiate, pentru racheta de tenis, ce ti-a sugerat-o karina. Sportivul mic, nu se lasa, bravo lui !
sinzi, rezista David cu atata sport ? Face fatza ?
ruxij, neparat sa va pozati sa va vedem si noi in acele costume !
Tamyra, voi ce mai faceti ? Cum sunt gemenii ?
Aida, uite ca, chiar acum, a iesit soarele si la noi.
Merg si eu la intalnire cu fetitele, in oras, sa-si adauge Cristina o noua papusa la colectie.
Un weekend cat mai frumos, tuturor !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

***Printesa Ema din castel !***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello!
La noi se anunta o vreme superba azi!
Dodo, petrecere frumoasa sa aveti !!! Multe cadouri ptr. Bogdan si multe surprize!!!
La multi ani tuturor sarbatoritilor din aceste zile!! Multa sanatate si fericire!
Nina, ce draguta e Kiki, cu bradutul, nu-i face lista mosului? Noi am adoptat metoda cu stelute rosii (nu-i bine) si verzi (e de bine) i le punem pe calendar, nu trebuie sa aibe mai mult de 3 stelute rosii pana la Craciun ca vine mosul doar cu un cadou mic si prapadit, daca are numai stelute verzi vine cu Fulger McQueen (masinuta din Cars pe care si-o doreste) si Thomas si ce i-a mai scris el Mosului (adica noi). Pina acum are 12 stelute verzi. A avut si una rosie, dar fiindca ieri la gradi a luat numai calificative bune si a mancat si tot i-am scos-o!
Nicoleta, Andrei si-a revenit repede, de marti, miercuri puteam sa-l duc, l-am tinut acasa special in plus ca sa fie ok, si a fost. ieri nu a tusit deloc la gradinita. Joi seara l-am dus la doctor sa-l controleze si sa-i dea avizul, si ne-a zis ca e bine!
Noi am pus vase cu apa pe calorifer, controlam temperatura in casa, ziua sunt 22 de grade, iar noaptea 19.
Aida, pupici si pisicutei tale "pretentioase", uite asa devine fotomodel! S-o pui sa prezinte noile achizitii!
Diseara se da ora inapoi, o sa dormim mai mult, ce bine!!!
Gabbriela, Sinzi, Ruxij, ce faceti?
Pup toate fetele!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut tuturor!
Noi ne pregatim de plecat la tara la soacra mea, asa ca azi cupiii mei vor avea program de zapaceala!
Katty, te rog sa ii spui si lui Gabi a mea ca se schimba ora, poate pe tine te crede!
Referitor la Craciun George deja stie clar ce vrea, e ceva ce poate fi adus fara probleme, i-am zis sa scrie/deseneze si sa lipeasca pe frigider! "dar pe unde intra Mosu'? dar eu il pandesc..." chestii obisnuite, acum poate trebuie sa ii iau din timp sa nu se epuizeze ce vrea el! Adica un joc de biliard si o cutie de plastilina mare, cu foarfece, forme si alte chestii de la TCM (ii place mult sa se joace cu plastilina). Fiind ultima cutie la TCM, am sa o cumpar azi sau luni si o ascund... O sa se gandeasca si la Gabi, sa spuna ce sa ii aduca si ei... ii las lui onoarea asta!
Mai sunt fix 59 de zile pana la Craciun!
Petreceri frumoase la copiii care se sarbatoresc acum!
Va pup, revin spre seara~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La multi ani Bogdanel si petrecere frumoasa!!
Elena, sa va simtiti bine la socrii!

Eu sunt necajita, baiatul meu ieri a fost vesel, am fost la inot si dupa inot imi cere mereu sa ii iau ceva dulce de la masina din aia in care bagi bani. I-am luat ceva si s-a dus cu taica-su la cineva, in timp ce eu a tb sa merg la o petrecere cu aia de la servici de la mine. E plicticos si ei au zis ca nu vor sa vina si i-am lasat, am zis sa se culce Bogdan la timp si sa stea linistiti. Ei, cand m-am intors acasa pe la 9.30pm, acasa era circ, Bogdan vomitase in masina la ta-su. A mai vomitat si azi noapte si azi dimineata. Nu are diaree, dar i-a facut rau ceva ce a mancat ieri.:( Acum zace saracutul. Dc. ii dau apa o vomita. Ii dau cate putina apa din cand in cand. Nu stiu ce sa ii mai dau. Poate ma duc la urgenta.

Colac peste pupaza, plec intr-o delegatie joi si ma intorc duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

la multi ani si petrecere frumoasa Bogdan.

ruxij, lasal incet cu mancarea, dai putina putina apa cu lingura "4 - 5" la fiecare 30 min, nu il forta sa mance inca nimic. Alege mancaruri usoare de digerat si sa nu fie grase.

Daca nu are ferba nu o sa iti faca nimic la ER, iti zice exact ce am zis eu si iti ia banii.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput