Copiii din 2002! (38)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna mamici!
Da, chiar ca ati scris asa de mult!!
noi suntem bine, azi a inceput scoala dupa doua saptamani de vacanta, David abia a asteptat, nu mai putea de fericire ca merge din nou la gradi. Tata-su a vrut sa-l lase sa se intoarca singur acasa, dar matusa-mea a plecat dupa el. Mie nici nu mi-a spus de intentie, eu nu l-as fi lasat. Mi se pare inca mic si trebuie sa traverseze de 3 ori strada.
...Vad ca, toti copilasii vostri fac sport. si noi ne-am tot gandit sa facem ceva cu David, dar la noi in orasel nu prea ai ce face. Si ca sa mergi pana nu stiu unde cu el, sa cari si fetele cu tine......
Vorbeati de prieteni. In timp David a avut mai multi "cel mai bun prieten", unii au fost mai mari ca el, au inceput scoala, au alt program, si eu si prietenele mele au inceput serviciul asa ca s-au cam rarit vizitele. Acum il are pe vecin, mai ca l-au adoptat pe David. Cum se trezeste vrea la el, pana se culca tot la el vrea. Mai are un prietem bun la gradi, in in fiecare zi daca il intreb imi spune ca s-a jucat numai cu el.
.........nici al meu nu stie sa-si lege sireturile. am citit undeva ca abia pe la 5-6 ani invata. Asa ca m-ai au timp.
Sanzi haha, si eu sunt fata de profesori!!! L-am avut pe tata profesor de fizica parca un an in generala, sora mea a avut-o pe mama aproape toti 4 ani de liceu profa de romana. Sa te ti telefoane in preajma tezelor.....parca era hott line!!!.

....si la noi a venit iarna. Ieri a fulguit pentru prima data. Baietii au fost la socrii pe munte, e totul alb!!!.........parca e totusi prea devreme, mai putea sa tina vremea frumoasa cateva saptamani.
V-am pupat!

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Ruxi, nu-ti mai face atatea griji (io vorbesc...), totul e in regula, inseamna ca asa ii sperie educatoarele pe parinti ;). Si oau, ce temperaturi aveti!

Mira, m-am uitat la pozele cu copiii tai! Super fain cu 3! Oare voi avea si eu curajul asta? Cati ani aveai cand ai nascut-o pe Selin? S diferenta dintre ei este ideala! Mie mi s-a sugerat sa mai fac un bebe, imediat dupa cel din burtica... Uf, daca as avea si eu putin ajutor... macar o vreme... Dar asa, mai vedem.

La noi a dat soarele dupa ce ieri si azi pana pe la pranz a plouat nonstop! Sper sa tina soarele, ca sa putem iesi pe afara! Stefan e azi in a doua zi de gradi, dupa pauza de doua saptamani, am inceput sa ma duc noaptea la el sa vad cum respira... parca sunt picata din luna! Sper sa treaca saptamana asta cu bine. In rest vioi, vesel, mancacios...

Eu am avut ieri o migrena de toaaata frumusetea, mi-a trecut ca am mers la nani devreme. Uf, parca si lunea trecuta am avut... o fi ca stau lunea prea mult cu ochii in laptop... In rest, toate bune si frumoase, cu greu ma abtin sa nu colind magazinele dupa haine de bebe (norocul e ca sotul nu e acasa - nu am cu cine lasa copilul...).

O zi faina va doresc.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Hello buburuze mici si mari !

N-am dat bir cu fugitii, doar ca sint f. aglomerata, serviciul meu merge in toate directiile .

Bogdan a avut amigdalita urita de tot, a luat antibiotic, a stat acasa vreo 2 saptamini.
Am trecut f. aproape de operatia de polipi, dar norocul meu a fost ca l-am convins pe sot sa mai mearga cu Bogdan la alt doctor. Primul ii pusese si diagnosticul de sinuzita, ceea ce chiar ca nu credeam.
Cica are niste muci purulenti, face tratament, dar merge la gradi. Sa vedem ce iese. El doarme acum cu gura inchisa, nasul ii curge f. putin si bineinteles ca tuseste un pic. Sper sa fie totul ok.

Simbata mergem la o petrecere, iar marti avem serbarea de hallowen la gradi si inca nu are costum. Sa vedem, ce om gasi.

Va doresc multa sanatate si va pup si pe voi si pe puiuti !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Salutare si de la noi!
Ma bucur sa aud ca sunteti bine cu totii!
Karina-doar nu-ti faci probleme pt niste amarati de muci!?! 'poi nu stii ca-s la moda!!??

Andrei e cu gradi si cu cursurile sportive. Nu a facut duminica tenis, ca a lipsit profesorul. El a fost tare dezamagit, in schimb eu m-am bucurat, pt ca asa i se mai vindeca iritatiile de la manute. Racheta fiind grea, il jeneaza putin!

Azi a venit teatrul de papusi la gradinita. Abia astept sa ajung acasa sa vad impresii.

Aaa, inca ceva mi-a declarat ca ma iubeste si nu vrea sa se-nsoare decat cu mine!!

Si la Oradea e tare mohorat si ploua..


cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, pentru muci noi am folosit cu succes Aloe First, de la Forever (si daca iti amintesti am avut probleme cu nasul toata vara, plus tot anul scolar trecut...). Acum e ca nou, de 2 saptamani de cand am inceput sa il folosim (o singura saptamana, de 2-3 ori pe zi, si a fost de ajuns). Nu-mi vine sa cred! Sanatate si sa dispara si cei cativa muci.

Cristina, si Stefan ma alinta in fel si chip, imi pupa mainile... imi face declaratii de dragoste... O fi varsta la care spun de-astea (se antreneaza penru pubertate!).

Apropo de vreme, la Brasov se prevedea soare... insa acum e iar urat, innorat... Ce ne facem cu vremea asta?

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nicoleta, chiar mai am acasa ceva Aloe First, dar recipient cu pulverizator (ca ala de geamuri ). Cum l-ai folosit?

Mucii lui nu prea se vad, sincer eu nici nu ma agitam pt. ei, doar sotul meu l-a dus la dr


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, eu am folosit o sticluta de la Olinth (ca are pulverizator; am spalat-o si am clatit-o cu apa plata :))), ii dadeam cate 2 pufuri in fiecare nara la inceput, apoi doar un puf.
Nicoleta

PS Si eu ma gandeam cand am vazut pulverizatorul ala... cum sa fac sa si ajunga substanta in nasul lui Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

multumesc mult. Am sa incerc si eu.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna ziua mamici si pitici,pe repede inainte sa va salut.
Toti copiii sunt niste scumpi si la capitolul complimente pt mama.Al meu daca doar a inceput sa "rupa"cateva cuvintele mai clare ,ma alinta prin gesturi:ma mangaie,ma pupa,in vara m-am trezit(eram fam completa in oras)ca-l ia pe taica-su de mana se opreste la o toneta cu flori,a luat un buchet in mana si a venit cu el la mine(mana in care era buchetul ridicata si strangea atat de tare)iar cuvintele au fost"nana data"(mama gata).Apoi am plans ca bleaga de bucurie cred?!Cu ceva timp mai inainte ma plageam ca eu n-o sa am surprize ca celelalte mamici(felicitarea de ziua mamei am facut-o impreuna la gradi).
Va pup,multa sanatate tuturor.

Invata de la toate ca toate-ti sunt surori
Cum treci frumos prin viata,cum poti frumos sa mori.(R Kipling)
Gabi mami de Bogdanel(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Nicoleta , dar Aloe first nu se tine in frigider dupa desigilare?
Daca da , cum incalzesti continutul inainte sa il pulverizezi in nasuc?

si multa sanatate!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput