Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Cynthia bine ai venit si felicitari pt sarcina! La ce dr esti? Poate ne vom inalni, totusi, la maternitate...eu s-ar putea sa fac cezariana pe 3 ianuarie (daca nu va vrea bebe sa iasa mai repede).
LauraD stiu ca dr Tutunaru recomanda magneB6 gravidutelor lui (e bun si impotriva contractiilor, ptc relaxeaza musculatura). Nasol ca nu l-ai gasit pe dr si biata sora ta a venit atata drum degeaba!

27+
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

A venit sotzul meu acasa Sunt asa de fericita...ufff cate griji mi-am mai facut!

27+
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna, fetelor!
Stiti cumva cat costa o ecografie de trim al III-lea, sapt.32 la Iosup? Eu am fost de doua ori la dansul si nu am luat cd...???...trebuia sa spun de la inceputul consultatiei?

Georgiana
24 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Laurici, bine ca s-a intors cu bine acasa si ai scapat si tu de griji si de nopti nedormite !!!Desi,... cred ca nu vei mai fi tu in seara asta la calculator.... Pupici !!

Geo, eu am platit 300 ron saptamana trecuta pentru morfologica de trim. II .Am 22 de saptamani... Presupun ca este acelasi pret... Trebuie sa ai CD la tine. Mie imi spusese la telefon ca-mi da un CD cu inregistrare dar trebuie sa-l cumpar. Stiam si de la o colega de birou. L-am cuparat si... am uitat sa i-l dau. Mi-am amintit la sfarsit cand mi-a dat fotografiile si CD... IOC! Nici ei nu te intreaba nimic la inceput de CD... e foarte usor sa uiti mai ales ca esti emotionata si abia astepti sa-ti vezi puiutul...

Laura 22+ beba Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by geo_ionita

Buna, fetelor!
Stiti cumva cat costa o ecografie de trim al III-lea, sapt.32 la Iosup? Eu am fost de doua ori la dansul si nu am luat cd...???...trebuia sa spun de la inceputul consultatiei?

Georgiana
24 sapt.




daca vrei sa iti inregistreze pe DVD trebuie sa spui inainte, cons la el la cabinet nu stiu sigur cat costa, dar cred ca undeva in jur la 300 ron.



Mari 23+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Laura Ioana , multumim pentru noul capitol

quote:
Originally posted by nemary

am tot uitat sa va intreb pana acum, voua va cade parul? mie de vreo 2-3 sapt. imi pica grupa mare si nu stiu ce sa mai fac. Am inteles ca dupa nastere o sa mai pice, se pare ca o sa ajung cheala



Mari 23+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Mary , cu parul n-am nicio problema , chiar pot spune ca parca s-a mai intarit un pic , insa la mine unghiile sunt dezastru...inainte le aveam lungi si frumoase , toata lumea ma ntreba daca sunt naturale...acum , cum depasesc buricul degetului , cum mi se rup...adio manichiura faina

Astazi m-am programat si eu la morfo de trim 3 la Herghelegiu , la clinica noua recomandata de Anca.Diana (Clinica Dr. Frunza ) si am intrebat cat costa 3D/4D si mi-a zis ca dupa 30 sapt nu se mai face decat 2D...!? Voi stiati de chestia asta? Nu inteleg de ce sa nu se mai faca 3D

26+ cu Sara - Eliza

vacanta 2007
Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Nicole es felicitari pt fetitza sanatate si mult noroc pana la sfarsitul sarcinii si dupa.

Laura Ioana bine ca a venit...ai grija sa nu faci excese...de niciun fel


22+

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Gatta, adica nu putem sa mai vedem bblusii la 3d dupa 30 sapt??
Tocmai cand sa ne prndem si noi cu cine seamana???
In legatura cu unghiile, tine'le mereu date cu oja sau lac macar ( foloseste chiar lac intaritor) si nu se mai rup. La mine sunt inca tari. Parul imi cade ca si inainte, numai ca imi creste mai greu...vad diferenta inainte de sarcina ma vopseam mai des.

22+

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

A venit sotzul meu acasa Sunt asa de fericita...ufff cate griji mi-am mai facut!

27+
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007


Laura_Ioana - Ma bucur sa vad ca ti-a revenit sotul acasa sanatos si ca ti s-a mai luat o piatra dupa suflet!
Referitor la nume,inca nu am pus punctul final.Asa cum si tu zici, se prea poate ca cel mijlociu sa fie putin dificil de pronuntat pentru cei din RO si vom cauta sa fie ceva care sa mearga bine si pentru cei de aici si pentru cei din tara.
Cum va mai spuneam insa, avand in vedere faptul ca avem 2-a cumnate cu cate 7 copii fiecare - dintre care, 10 sunt baieti intampinam ceva dificultati.Marea majoritate au cate 2-a nume si ce ne-ar fi placut, este deja luat.
La inceput nu am vazut a fi o problema in aceasta privinta insa ne-am lovit de acest aspect avand o discutie in familie pe aceasta tema si cautam sa facem in asa fel incat, sa fie bine pentru toata lumea.
Astazi am sa mai studiez ce a mai ramas si sper sa gasim ceva potrivit pana la urma.
Voi, v-ati gandit la un nume in cazul in care va fi: fetita sau baiat?!Ce nume aveti pe lista de preferinte?!

P.S: - as fi vrut sa va pun ceva poze in aceasta dimineata sa vedeti ce s-a ales din urma boacanei domnisoarei mele filozoafe insa, cu mutarea aceasta, nu gasesc firul de transfer sa le descarc nicicum.
Cand il voi gasi am sa le atasez si am sa va anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Am intrat si eu un pic pe fuga, am avut o zi groaznica la birou si cand am ajuns acasa am gasit si mai groaznic, o mizerie infioratoare si deja nu mai pot. O sa iasa super frumos, peretii din rigips i-au montat la milimetru, arata ca la farmacie, dar cand le vad pe toate rascolite si praf si mizerie, si nimic la locul lui mi se face rau. Mi-au promis ca duminica termina dormitorul si biroul si joi cel mai tarziu restul casei.

La serviciu probleme peste probleme, toata lumea tragea de mine ca de un caine mort, sefa mea e in concediu medical si eu ii tin de o saptamana locul si parca nimeni nu poate sa ma lase sa imi vad de treaba. Oricum m-am hotarat, mai merg la birou pana miercuri inclusiv si de joi gata, am intrat in prenatal. Aveam de gand sa mai stau si luna octombrie dar nu se mai poate, toata ziua numai de sus jos alerg ca o apucata, parca toata lumea moare fara mine. dar ce ma mir, daca eu nu am avut concediu in care sa nu fiu sunata aproape zilnic si chemata la birou, parca se prabuseste institutia fara mine, si in joia si vinerea dinaintea nuntii eu eram la serviciu ca atunci i se sculase directorului de conferinta de presa, radeau colegii de mine ca o sa ma gateasca si o sa mergem la primarie direct de la birou.

In plus bebele meu mi-a dat toata ziua lovituri numai in ficat si m-a durut burtica de-am murit. Cand am plecat de la birou am mers sa platesc o rata si m-a intepat de cateva ori undeva in interior, in vagin, de m-am speriat rau. M-am oprit in mijlocul orasului si mi-am chemat iubitul sa vina sa ma ia acasa.


Uffff, m-am descarcat la voi, altfel muream de nervi. va puuuuup!

Pupici,
Angelique 28+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput