PCOS (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by carissma

Va salut dragele mele!
Gudindespiridusul harnic! Cred ca esti foarte ocupata in perioada asta de nu ai mai intrat pe la noi!



carissma

Am mult de munca si vin seara tarziu. Cam pic de oboseala si nu am mai intrat pe forum dar va pup pe toate fara exceptie si ma gandesc la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by GABRIELUTA
gudindeee, nu mai ne iubesti?



Gabrieluta

Va iubesc mult, mult de tot. Imi sunteti mai mult decat dragi; sunteti suportul meu in momentele grele, colegele mele de suferinta si prietenele cu care te poti bucura cu adevarat de succese. Sunteti cele care ma inteleg cu adevarat.

Dar am mult de munca, sunt obosita si nu am nimic nou de raportat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiboy spune:

Dragelor,

Ma bucur sa fiu cu voi si sa speram si sa ne rugam sa avem si noi un bebe mic. Cineva ma intreba daca e mai usor sa astepti dupa ce ai unul. Poate da si poate nu. Da ca imi mai zic cateodata uite am unul s-a putut deci mai sper. Nu deoarece vad ca trece timpul si asta mic creste si eu nimic si ma ia asa o tristete. Chiar azi dimineata m-am intrebat daca as fi gata sa ma multumesc cu un copil doar. Nu cred. Toata viata am visat sa am 3 copii cand am sa ma casatoresc. In plus poate sunt acuma mai emotionala ca imi tot iau temperatura si ovulatia se pare ca nu mai apare. Dupa ce am avut 2 CM in octobrie acuma nici macar sa ovulez nu se vede.
Despre progesteron doctorita mi-a dat supozitoare de progesteron a zis ia sa iau in a doua perioada a CM in cazul in care se intampla minunea sa creem mediul mai propice pentru implantare. Asta deoarece am pierdut o sarcina anul trecut si ea incearca tot ce poate sa ma ajute. Mi-a zis ca a avut cazuri care au luat si un an Metformin si se pot lua si doze mai mari.
Prima data am luat asa 6 luni si sa stiti ca aveam Cm la 45 de zile. O luna era asa normal a doua doar asa cateva zile si alea asa foarte foarte putin. Nici nu am stiut ca sunt insarcinata dar am zis sa imi fac untest inainte sa vorbesc cu doctorita ce facem mai departe. Si am avut o surpriza cu 2 liniute. Deci se poate fetelor nu disperati.
Mi-a dat Domnul Dumnezeu un baietel asa de scump si cuminte si frumos si destept. Are 2 ani deja si ar vrea si el un fratior sau o surioara.
Acuma eu am sa incerc si o dieta adica cu foarte putini carbohidrati si cu exercitii fizice. Am zis azi dimineata ca daca macar nu raman , macar sa mai dau jos din kile. Dar prima data nu am facut nimic in afara de pastile Metformin si fara progesteron. Am avut o sarcina usoara si am nascut usor.

Deci hai sa nu ne pierdem speranta! Sotul meu zice ca acuma sunt mai stresata decat am fost la prima incercare cu Metformin. Asa ca incerc sa ma si relaxez. sa vad daca pot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AmandaR spune:

Am intrat sa va dau un.
Gudinde am vazut ca esti online, ma miram unde ai disparut. Sper sa treci peste perioada asta obositoare si sa vii cu vesti bune.

Carissma merci de informatii

la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by AmandaR

Am intrat sa va dau un.
Gudinde am vazut ca esti online, ma miram unde ai disparut. Sper sa treci peste perioada asta obositoare si sa vii cu vesti bune.

Carissma merci de informatii

la toate fetele



Sunt on-line si va pe toate fara exceptie ... dar nu am noutati si nici nu astept. Eu in acest moment ma canalizez pe stabilizarea sindromului si scaderea insulinei. Asta insa nu se intampla peste noapte, dar am rabdare. De abea dupa aceea pot sa fac alte planuri. In plus sunt si alte variabile care tin de viata mea personala si profesionala care intra in ecuatie si trebuiesc luate in considerare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

[buna fetele!
am intrat si eu sa vad cine mai zumzaie pe aici.
gudindeuna bucata fetita, sa dea DD sa iti implinesti tot ce vrei tu.
Eu tot intr-o deriva sunt...v-am povestit eu ca in ziua 18 am avut o mica sangerare sau nici nu stiu ce sa zic ca a fost, ca nici a sange nu semana...mi-am facut un test de ovulatie si aveam II liniute , adica as fi ovulat...asa tarziu??? oricum din ce m-am documentat eu la noi cele cu PCOS nivelul LH oricum e mai ridicat...asa ca slabe sperante.Iar astazi, ziua 23 iarasi ceva spoting.Nu mai stiu ce sa zic, cand ma bucuram si eu ca m-am reglat
Kiki, Amanda, Carissma, uca, pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

am intrat si eu sa va salut si sa vad cine mai are cate o veste buna
nici eu nu am noutati,si ma uit in viitor si u se prevad
sotul meu lucreaza in alt stat si nu vine acsa numai o data la 2 saptamani,pai cum sa fac cupil in ritmul asta
si eu pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

quote:
Originally posted by rodicaosoian

am intrat si eu sa va salut si sa vad cine mai are cate o veste buna
nici eu nu am noutati,si ma uit in viitor si u se prevad
sotul meu lucreaza in alt stat si nu vine acsa numai o data la 2 saptamani,pai cum sa fac cupil in ritmul asta
si eu pup toate fetele

rodicaosoian

buna fetele, va pupicesc pe toate!
rodicapup fata sa nu ma planga.Cam in aceeasi situatie sunt si eu din pacate.Sotul meu e plecat pentru cateva luni si abia a trecut 1 luna si 1 saptamana.Cum sa facem bebei pe mess?Da' sa stii ca e si o parte buna.Mai stii?poate vin cu forte proaspete.La voi care e buba?scuze ca nu cunosc f. bine situatia ta.pup toate fetele cucuietele si astept vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!
Eu sunt tare suparata.Astazi am fost la ecografie si se pare ca iar am 3 foliculi .Trebuie sa ne protejam si luna asta.
Luna viitoare plecam in concediu asa ca voi face pauza.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Gabriela,multumesc ca ma incurajezi
nici noi nu stim unde este buba,cred ca la mine,in ultimul an am avut niste dereglarii hormonale,nu mi-a venit CM numai cu pastile 2 luni
acum sant oarecum ok,imi vine in fiecare luna ,imi intarzie 4-5 zile
iar noi avem un baietel de 4 ani care a venit pe neasteptate,de aceea eu intotdeauna am crezut ca raman insarcinata repede,pana anul trecut .
Cu Robert am ramas in ultmile zile de Cm si eram in luna de miere
acum doctori de aici zice sa incepem cu inceputul,si le dau dreptate,deci sa iau 3 luni clomiphen,am luat o luna si nu am ramas,apoi am renuntat ca a plecat barbatul
va pup fetelor si mai veniti cu ceva vesti ca sa vedem ca SE POATE

quote:
Originally posted by GABRIELUTA

quote:
Originally posted by

am intrat si eu sa va salut si sa vad cine mai are cate o veste buna
nici eu nu am noutati,si ma uit in viitor si u se prevad
sotul meu lucreaza in alt stat si nu vine acsa numai o data la 2 saptamani,pai cum sa fac cupil in ritmul asta
si eu pup toate fetele



buna fetele, va pupicesc pe toate!
rodicapup fata sa nu ma planga.Cam in aceeasi situatie sunt si eu din pacate.Sotul meu e plecat pentru cateva luni si abia a trecut 1 luna si 1 saptamana.Cum sa facem bebei pe mess?Da' sa stii ca e si o parte buna.Mai stii?poate vin cu forte proaspete.La voi care e buba?scuze ca nu cunosc f. bine situatia ta.pup toate fetele cucuietele si astept vesti bune



Mergi la inceput