PCOS (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor am intrat sa va . Acum am sosit si eu de la servici obosita moarta.

kir sper sa te relaxezi si sa vi cu forte proaspete si optimista.

carissma tin pumnii sa fie cu ochisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AmandaR spune:

Fetelorsunteti tare dragute!!!

Carissma, multmesc de recomandarea clinicii, am vazut pe site ca au si in Oradea, nu stiam de ei trebuie sa ma interesez. 15 mil te-a costat puregonul? Cate injectii? Ca eu intelesesem ca e vreun milion una? E mai mult de atat? Sper sa ne anunti curand ca esti

Kir, multumesc pentru tot. Sper sa te relaxezi cele 10 zile.

Gudinde, vad ca si tu ai un program foarte lung de lucru. Iti doresc o seara linistita.

Uca fiecare bobita o iau cu strangere de inima. Pe langa ca ma doare capul in fiecare seara chiar si acum, de vreo 3 zile imi ies cosi durerosi sub piele cum nu am avut niciodata. Sper ca joi la ecograf sa nu mai fie folicolul si sa le pot opri caci nu le mai suport

Va pup pe toate cred ca azi ma culc devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uca78 spune:

@carissma,
trebuie sa iti faca valoarea estrogenului. In functie de asta stabileste doctorul cind iti da lansarea ovulatiei. eu la fiecare monitorizare eco dadeam si singe pt valoarea asta.
Te pup si iti tin pumnii strinsi !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

mai fetelor,noi cand o sa mai vedem un test cu II ,eu una incep sa imi pierd speranta
parca in fiecare luna cred ca nu o sa se mai intmple,parca este un vis irealizabil,gata ,nu ma-i scriu ,ma apresc aici.
Azi noapte am visat ca am vazut acel test cu II si eram asa de fericita,ca ma uitam pe el foarte atent (si in vis stiu ca nu raman usor)sa vad daca sigur scrie insarcinata la semnul cu II si astazi pur si simplu m-am hranit sau mai bine zis am visat cu ochii deschisi,parca si acum simnt aceea senzatie si aceea bucurie.
Doamne Ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Rodica,trebuie sa fim tari si sa nu ne pierdem speranta.Sa avem incredere ca intr-o buna zi chiar vom vedea in fata ochilor II.
Sa stii ca si mie mi se intampla des sa ma visez insarcinata,sau cu bebe.Dar traiesc visul...A doua zi nu imi vine a crede ca a fost
doar un vis.

De 3 zile am inceput si eu iar tratamentul (ovestin +clomifen +prednisolon+injectii cu Puregon).Doamne ajuta!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

Salutare fetele!
nu mai fiti triste, va rog, haideti sa gandim pozitiv.Trebuie sa credem cu tarie in visul nostru si el se va implini.
Fetele mele, ajutati-ma cu o parere.Azi e z18 la mine si am un spoting (nu e rosu, e asa maroniu, scuze ca dau atatea detalii).Eu am CM mai neregulat, ca am PCOS ultimul, a fost in sfarsit la 28 de zile.Ce credeti?oi fi ovulat asa tarziu? Am facut acum cateva minute si un test de ovuilatie care a iesit cu II liniute.O fi de bine?
Va pup pe toate si va urez multa bafta!
pls, vreau o parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

quote:
Originally posted by rodicaosoian

mai fetelor,noi cand o sa mai vedem un test cu II ,eu una incep sa imi pierd speranta
parca in fiecare luna cred ca nu o sa se mai intmple,parca este un vis irealizabil,gata ,nu ma-i scriu ,ma apresc aici.
Azi noapte am visat ca am vazut acel test cu II si eram asa de fericita,ca ma uitam pe el foarte atent (si in vis stiu ca nu raman usor)sa vad daca sigur scrie insarcinata la semnul cu II si astazi pur si simplu m-am hranit sau mai bine zis am visat cu ochii deschisi,parca si acum simnt aceea senzatie si aceea bucurie.
Doamne Ajuta

rodicaosoian

draga mea , e greu sa acceptam realitatea, dar trebuie sa ne intarim, sa mergem inainte cu speranta.
Si eu azi la job o luasem razna, ma uitam pe aici pe pozele fetelor cu bebei si am inceput sa lacrimez..fata sa mai treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

quote:
Originally posted by dana n.

Rodica,trebuie sa fim tari si sa nu ne pierdem speranta.Sa avem incredere ca intr-o buna zi chiar vom vedea in fata ochilor II.
Sa stii ca si mie mi se intampla des sa ma visez insarcinata,sau cu bebe.Dar traiesc visul...A doua zi nu imi vine a crede ca a fost
doar un vis.

De 3 zile am inceput si eu iar tratamentul (ovestin +clomifen +prednisolon+injectii cu Puregon).Doamne ajuta!
dana, noi ne intelegem aici cel mai bine unele pe celelalte, pentru ca trecem prin aceleasi stari.Ceilalti din afara nu cred ca stiu prin ce trecem noi, cum calculam , cum plangem cand vedem bebei pe strada, gandindu-ne: Doamne, eu cand o sa am asa un ingeras?si eu pic in butoaie cu lacrimi, dar imi revin pentru ca stoiu ca numai fiind puternica pot sa o iau de la capat.
------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

dana, noi ne intelegem aici cel mai bine unele pe celelalte, pentru ca trecem prin aceleasi stari.Ceilalti din afara nu cred ca stiu prin ce trecem noi, cum calculam , cum plangem cand vedem bebei pe strada, gandindu-ne: Doamne, eu cand o sa am asa un ingeras?si eu pic in butoaie cu lacrimi, dar imi revin pentru ca stiu ca numai fiind puternica pot sa o iau de la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

va multumesc foarte mult pentru sprijinul vostru,am scris aici ca sa imi golesc sufletul de atta amaraciune ca stiu ca voi ma intelegeti,nu am vrut sa intorc cutitul in rana la nici una,stiu ca este dureros
ce credeti?astazi ma suna o prietena si im spune ca este insarcinata,ma bucur pentru ea foarte mult,dar pe o parte ma supar ca parca toata lumea mi-o ia inainte.
Dana,iti tin pumnii,Doamne Ajuta
Gabriela

Mergi la inceput