Gravidute si mamici de Constanta (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Mokkika, eu nu stiu ce sa spun despre deochi decat ca pe mine ma deoache propriul sot, foaaarte urat din partea lui! am zis ca-mi iau o bratara rosie (sau si mai bine, mi-o cumpara el!!) asa, preventiv. o fi ceva acolo, si daca e numai parere, dar descantecul functioneaza, nu-i bai!!

In alta ordine de idei, pasiunea pentru un serial (grey's anatomy, in caz ca mai sunt doritoare!) va provoca o intalnire eu + angelique pentru trafic de dvd-uri, deci iata un pretext numa' bun sa ne vedem mai multe!!
zilele preferate sunt candva joi pana in 14.00 sau dupa 17.30 sau vineri dupa 17.00, depinde si de cata lume se inscrie si cand sunt preferintele. noi 2 o sa ne vedem oricum, ne-am bucura sa fim gasca!!

pupic si astept reactii
Monica 27+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

bine v-am gasit fetelor, dupa atatea capitole m-am invrednicit si eu sa dau pe la voi.
madaluta, sa fie intr-un ceas bun sarcina; mi-a dat de veste nusy, eu spre rusinea mea citeam mai mult pe la subiectul cu bebelusii de mai-iunie si desi ne-ai anuntat ca s-a deschis subiect nou pana acum nu intrasem sa va vad.
Noi suntem bine, papam numai san si cate 50 ml de suc de morcov+mar/zi. Cam putin lapte suge si orice as face nu depaseste 600-700 ml/zi. Si atunci cand mananca trebuie sa fie putin adormit ca altfel nu-i chip sa-l conving sa stea sa suga. Stiti vreun remediu ( ne chinuim asa de pe la 3 luni dar acum parca s-a agravat treaba si suge mai rar).
Am stat si eu in suspans cateva zile pana mi-am facut un test de sarcina. Acum am deja 2 luni de cand nu mi-a venit ciclul dar stiu sigur ca nu sunt . Nu mi-ar fi displacut dar nu trecusera decat 5 luni de la cezariana si cred ca ar fi fost imposibil sa se fi refacut uterul.
pup gravidutele si mamicile, "ne vedem" maine

gabi

-Albert Mihai, 10.05.2007
botez
poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">un dar divin de mai-iunie2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calinclaudia spune:

Am mai spus o data si rog adminul sa madifice listuta:am nascut o fetita Clara Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna seara! Fetelor vrem sa a rugam sa modificati in lista numele nostru ,Teodora Ioana( asa a vrut tati) si nota la nastere a fost 9 si nu 8.Noi am mai crescut 2 cm si 50 grame.Cand veti mai stabili intalniri in parc la casa de cultura daca e cald vom fi si noi prezente sa ne cunoastem.
http://community.webshots.com/album/560941810rMSTfR

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Imi cer scuze Claudia ca nu am vazut cand ai postat prima data, insa pana acum ai avut mesajele moderate si nu apareau in timp real si e posibil sa imi fi scapat. Acum ca ai trecut de limita de 10 mesaje ai scapat de moderare si putem vedea mesajele exact cand le scrii. In plus sa stii ca uneori pur si simplu nu am timp sa rectific imediat eventualele erori din listuta, intelegi tu, pot fi la birou, dar cum de sapt viitoare intru in prenatal nu vor mai fi probleme.

Am facut modificarea in listuta.

Pupici,
Angelique 28+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor mele dragi, pentru mine inca ramane imposibil sa ma alatur voua la gravidute, va multumesc pentru dedicatia de la inceputul capitolului, dar din pacate toate rugamintile, toti pumnii stransi, toate gandurile bune n-au avut nici un efect..nu stiu la cate incercari ma mai supune Dumnezeu..deocamdata nu stim prea bine ce vom face, cred ca ne vom strange toate puterile si vom incerca un nou fiv la anul, dar mai pot oare sa sper?
Imi pare rau ca va intristez si pe voi, va las acum
Va pup cu drag pe toate si va doresc numai bine la burtici si bebici!

Ioana
poze szeged poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

Draga Ioana, am sperat din tot sufletul ca ai reusit si abia asteptam ziua de azi sa vad rezultatul.Imi pare rau! Iarta-ma, nu ma pricep la vorbe mari si oricum, cred ca nimic nu te-ar putea consola. Ai incredere si speranta in Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

ioana:cuvintele sunt de prisos in astfel de momente...ma bucur totusi k nu ai de gand sa renunti. Numai asa vei obtine ceea ce iti doresti....
imi vine sa plang....

gabiu: multumesc pt urari si sa fiti si voi sanatosi si papaciosi.Nu stiu ce sfaturi sa dau cu alaptatul caci eu de la inceput n-am fost multumita cum suge darius si i-am bagat supliment( in ciudat tuturor sfaturilor si parerilor din jur)iar la 5 luni n-a mai vrut san deloc.Poate stiu fetele trucuri ale alpaptatului si te ajuta

mokika:la plafar gasesti ceai pt alaptat.E cu fenicul si nu mai stiu ce. important e sa-l pui pe el in continuare sa suga, sau sa te mulgi cat poti, caci ssuptul stimuleaza cel mai mult lactatia.succes

jojo: aveti o minune de fetita , sa fie sanatoasa. mie personal imi place mai mult Ioana decat Natalia...e mai romanesc si mai sfant...

angelique, docdecap: doar sa vi-l trimit pe al meu sot la intalnirea cu filmele, caci el practica ascest "sport"...eu nu mai am rabdare sa privesc un film cap-coada decat daca e supercaptivant...

yannia: voi cum mai sunteti? cand mai mergeti la medic?



Madalina 8+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

concediu 2007
Darius - luna a 8-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata fetele! Va doresc o saptamana minunata!

Ioana...imi pare tare rau pentru vestea pe care ne-ai dat-o , dar ai incredere in continuare in tine si in Dumnezeu!

Miha...ai o fetita super dragalasa. Sa va traiasca! Si sa ne povestesti cum a fost nasterea cand ai timp si mai multe despre fetita ta!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Buna dimineata. Un inceput de saptamina bun va doresc (mai bun ca al meu... sint in pline manifestari... ale greturilor...)
Eu astazi m-am trezit f. frumos cu un buchet de crini si un tort - aniversam 2 ani de casatorie - buba era ca miroseau iar eu ... nu nimeream baia... Si m tot gindesc cum s-o drep pina dupa amiaza sa-mi iau revansa ca am uitat. Sotie denaturata... sa vad ce mama voi deveni...

Ioana nu stiu ce sa spun in afara de Dumnezeu singur iti va darui un bebe. Ai incredere in tine. Nu te descuraja. Esti o luptatoare si asa sa ramai.



eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput