Durerea unei pierderi de sarcina ( 42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Flavia, am vazut ca vorbeati de melodia de pe prima pag. mi-aduc aminte cand ai nascut tu ce ne-ai tinut in priza, frate, si ce-am mai plans de bucurie la sfarsit...iar Liana era mai activa decat niciodata. si nelamurita ca la telefon ii raspundea o tanti in franceza, robotul. dragelor, incet-incet cred ca o sa adunam tot mai multe amintiri frumoase. si sunt cea mai fericita ca v-am descoperit, ieri reciteam capitolele mai vechi, de cand am pierdut sarcina trecuta... am picat in butoiul cu melancolie blegoasa. gata, mi-am revenit. va pup inca o data pe toate. Liana, baftaaaaaaaaaa!!! sper ca m-ai auzit ca esti asa departe...

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

'Neatza la topata lumea!
dan_nydin cate am citit eu asta e una din problemele pe care o da tiroida. Si eu fac tratament cu Euthyrox de aproape 2 ani si mai am si eu din cand in cand crize din astea dar nu chiar asa puternice. In schimb eu am probleme destul de mari din cauza ca ma sufoc. Cateodata ma sufoc un pic si reusesc destul de repede sa respir normal insa cateodata dureaza si cateva ore pana respir normal si ce e si mai nasol cateodata ca sa pot respira trebuie sa trag foarte adanc aer in piept si atunci cam ametesc. La mine e tiroida combinata cu problemele cu calciul. Cand fac cura de 10 zile cu calciul imi e ceva mai bine, insa in rest nu prea.
Io (in afara de sufocarile astea cu care m-am obisnuit de mult) ma simt destul de bine si astept cu infrigurare data de 11 cand ar trebui sa vina uratii. Poate totusi nu.....desi avand in vedere ca nu am nici un fel simptome....Nici nu mai stiu ce sa zic...Oricum pana nu "vad rosu in fata ochilor" nu imi pierd speranta ptr luna asta.
Eu va urez o zi buna si va pe toate.


to be or not to be?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Marina eu sunt bine va citesc din umbra cand am timp. Toata saptamana trecuta am avut muncitor la casa la zugravit si a fost tare obositor. in rest si eu sunt in cautare de serviciu nou si merg pe la interviuri. asa ca ma gandesc ca daca schimb serviciul va trebui sa mai astept putin cu proiectul bebe ca nu da tocmai bine sa raman gravi imediat ce m-am angajat. lunile astea am de gand sa imi gasesc un alt medic care sa imi faca iar toate analizele sa vad eu ce si cum mai ales ca cm-ul meu nu si-a revenit la normal de la ultimul avort menstrual. iar luna asta m-au durut ovarele si burta ca la cm non stop, nu stiu de ce .
data mea de nastere 07.01.1978.
Flavia pup strugureii si ii tin pumnii sotului sa isi gaseasca de munca ca sa va puteti bucura si voi de momentele astea cat sunt bebeii mici.
va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata fete dragi!!!!!!!!Nu am mai apucat sa intru ieri, am avut o zi de cosmar la serviciu……

Ninia si eu am primit o invitatie la Bran unde e super dar daca sotul a zis sa nu-mi fac planuri am refuzat …astept cu interes surpriza sotului.Sper sa gasesti destui prieteni si sa va distraiti!

Cristina26 ma bucur ca ai scris.Te pup pe tine sip e fetita ta frumoasa!

Andreea16 ce frumos trebuie sa fie sa-ti vezi bebelul le eco,dabea astept sa trecem si noi prin asa experienta.

Pepsi imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva,si mie mi s-a intamplat,am avut o problema care daca nu o rezolvam la timp putea sa aiba urmari crunte si nu aveam nici 25 de ani…bine ca a trecut.Ce fac piticii?

Carmina ce mai faci?

Cristina Ana ai pus poze cu frumosul tau bebel?

Michelle,Alinushca,Miha,Cmyry,IreneCam,Teo,Monysorescu,Baby va pup pe toate!




http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Irina, te cred ca a fost obositor, foarte greu gasesti muncitor priceput si serios. sa stii ca nici mie nu mi se reglase cm inainte de a ramane insarcinata, cu toate ca trecusera 2 de la chiuretaj. bafta multa sa-ti gasesti un nou loc de munca, asta o sa-ti mai distraga putin atentia si vei avea timp sa te refaci, fizic si psihic. te pup

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

buna dimineata! toate fetele si va doresc o zi buna!
cristina-26 vb de sarcina mea pe care am pierdut-o si tu ziceai ceva cum ca trebuit sa mai astept sa vad ca poate era buna!!! poate despre asta vroiai sa ma intrebi ceva?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Miha74 ti-am trimis un PM.

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna dimineata, fetelor!
Va doresc o zi frumoasa si ma bucur ca sunteti mai optimiste!


Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

baby bine ai revenit succes la examen...tin pumnii...
kitzy ai grija de tine si bea multe lichide. mie in timpul sarcinii imi era f f sete si beam la apaaa...si nu rezistam ˝ ora departe de toaleta...cred ca-mi trebuia una la purtator, ca-mi era si frica sa plec de-acasa pe perioade mai lungi...
in timpul sarcinii se pot lua suplimente de CA si MG, sau trebuie doar din alimentatie?!
cristy74 chiar nu stiu ce sa zic, cu atacurile astea de panica, ce inseamna mai exact...ca eu chiar nu ma panicasem deloc...
cu siguranta, incet, incet, toate ne vom muta pana la urma pe listuta de mamici fericite...
L5845 bine ca te-ai linistit cu calculatorul...stiu ce nasol e sa tropai in jurul lui
c.myry si eu sper sa venim toate cu vesti bune cat mai curand, sa transformam subiectul intr-unul de bucurie...si sa nu mai existe durere
danangie
flavia cum spuneam, nu prea inteleg eu care-i faza cu atacurile astea de panica, mai ales ca in momentele alea chiar nu se intamplase nimic, nu m-am suparat, nu m-am speriat...nu stiu...in fine, mai vedem ce=o mai fi.
ma bucur ca Dominic e bine la gradi, cat despre muci...probabil ca o sa tot fie o perioada, mai ales acum in colectivitate...e un mediu nou pt. el. bafta sotului tau
cristina26 pup fetele
andreea16 de unde ni s-o trage, nu stiu...pupici...sa nu mai revina...ai grija de tine
teo multumesc, si mie mi-e drag sa vorbesc cu voi, si-mi pare rau ca nu reusesc s-o fac prea des...sunteti niste fete extraordinare. acum am profitat si eu ca mi-am luat liber, si-am stat mai mult cu nasul in calculator. ai grija sa nu te enervezi prea tare la clinica, bine?
monysorescu facem galerie de speriat uratzii.?!?! sa nu mai dea pe la tine cel putin 9 luni de-acum incolo.
cunosc si senzatia de sufocare de care zici.off...de ce trebuie sa avem atatea probleme?... eu pe langa Ca iau si Mg, de obicei iau doar in perioada can d trebuie sa vina CM, pt ca mai ales atunci am probleme. si recunosc, in ultimul timp n-am mai luat, ca am tot sperat sa raman gravi si nu stiam daca ar afecta o eventuala sarcina.
irinabobe spor la treaba la casuta...si n-ar fi rau sa mergi la un control sa vezi ce-i cu durerea de ovare sa fie bine
michelle ma gandesc la tine

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna, dragelor!
Imi pare rau daca v-ati facut griji pt mine, n-am patit nimic rau, dar n-am mai intrat pe forum (deci nici n-am mai citit de cateva zile) pt ca am fost foarte ocupata si obosita si trista.
Ieri am terminat cu primul curs, am avut si examenul si sustinerea proiectului. De saptamana viitoare, incep cursul post-univ. si voi avea cursuri numai sambata si duminica, pana la ora 16 (vai de mine, fara zile libere... nu stiu cum o sa ma descurc; nici concediu nu-mi pot lua deloc, ca sunt in urma cu toate lucrarile...).
Sebi a fost bolnavior in weekendul trecut (ne-a cam speriat, cu febra mare, 39'C), dar acum e ok si merge la gradi. Sunt foarte multumita de educatoarele lui, se vede ca-si dau interesul pt copii, Sebi a invatat deja cateva cantecele, poezioare si alte lucruri frumoase (ca pt varsta lui) si evolueaza foarte bine.
...Eu sunt trista pt ca in perioada asta ar fi trebuit sa-mi tin bebelusul la piept (sarcina din iarna trecuta), sa-l hranesc cu dragoste si in schimb am mainile goale... Nu vreau sa va intristez, nu astept cuvinte de consolare din partea voastra, acum nu aveti cum sa ma ajutati si nu vreau sa va faceti griji pt mine (stiu ca-mi sunteti alaturi si va multumesc!). Sunt puternica si o sa trec peste asta, numai ca am simtit nevoia sa ma retrag si sa-mi adun fortele.
Mi-a fost dor de voi, dar cu programul meu aglomerat.... abia ma mai descurc....
Va imbratisez pe toate, cu drag!



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput