Durerea unei pierderi de sarcina ( 42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

noapte buna dragele mele, sa ne dea DD zile mai bune si mai placute!
va pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Noapte buna tuturor! D-zeu sa fie cu noi!




Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Noapte buna fetelor! Somn linistit si pufos!



Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Noapte buna NINIA!




Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

buna dimineata!
Avem poze noi. Ma duc sa citesc din urama
Pupici la toate

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

si eu ma bucur ca oameni minunati au muncit si reparat forumul ca-mi era dor de voi!

myry, cum te mai simti?

teo, va fi bine ai sa vezi, imi pare rau ca ai avut greutati cu cei de la clinica dar nu te mai gindi

dana, imi pare rau ca te certi cu sotul, si noi ne cam certam in ultimul timp e tensiune, ne reprosam chestii, stii cum e! sotul a inceput sa-si trimita cv-uri, sa dea telefoane, asteptam!si eu sint nervoasa, nu-mi gasesc locul, ma descarca gatind. bafta la teste si las=o mai moale cu sotul si certurile, si merci ptr noul capitol

musette, aveam 26 ani cind m-au suspectat prima data de cancer! sper sa fie bine si in cazul prietenei tale! la urma urmei sanatatea e cea mai importanta

consi, ma bucur ca nu mai esti racita. noi sintem casatoriti de 9 ani si tot am pierdut sarcina, desi am fost la biserica. dar e un motiv dragut pe care omul tau il baga. abia astept sa ma imbat la nunta ta!

caty,

cristy, daca te poate linisti, la cit de rau mi-a fost de fiecare data cred ca trebuia sa am doua perechi de fetite, daca asa se zice!la dominic mi-a fost ff rau, iar la david mi-a fost groaznic de rau(deci sotul mai are o sansa...)

michelle, ma bucur ca mi-ai urmat sfatul.imi este deja dor de tine si mesajele tale

dany, cu gradinita e ff bine multumim de intrebare, david are muci inca, vad ca la venirea vremii mai reci asa e! cum iti spuneam si eu nu ai nimic la inima, faci probabil atacuri de panica, care trebuiesc luate tare in serios, ca eu am crezut chiar ca mor de inima, dar nu era decit un atac de panica, dar stii ce reala este senzatia.....

irene, spor la munca

baby, bine ai revenit!bafta la examen, vreau si eu o tura cu tine apoi, si mai ales sa ma imbat de bucurie ca l-ai luat!

mirelush, imi pare rau ca nu ai noutati, weekend placut si tie

lau, sper ca ti-ai reglat problemele de calculator

myry, sintem cit se poate de bine avind in vedere situatia data.....e greu ca vin sarbatorile de iarna si nimeni nu face angajari de prin 15 decembrie pina in 15 ianuarie....dominic e bine ii place de numa la gradi, david e si el bine, creste si e un dulce, tu, cum esti?

miha, vino in canada ca aici nu e cald, iarna sint cam -40C cu factorul vint

linkul acela liana l-a pus cind l-am nascut eu pe david, de aceea david e cap de lista acolo! dar poate ar trebui facut ceva cumva ptr ca si ileana a nascut si mari cele trei printese, si alte fete, iar daca punem pe toata lumea lista va fi si mai lunga, mai ales ca la toate este acelasi videoclip pus de liana!

fetelor care vreti, am facut un album in linkul cu albumul de pe prima pagina, ii zice ingingatorii, si va invit sa va puneti pozele cine vrea, cu bebei vostri, cu mici luptatori si invingatori ca o dovada de speranta ca se poate!clicati pe linkul ce e pe prima pagina iar ptr parola dati-mi un pm

cristina26, cit e de frumoasa ingrid, pune poze si in albumul nostru cu optimistele!voi le faceti la fotograf pozele?

weekend placut

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Pepsi ce mai faci draga mea? cum e sa ai doi copilasi? cum se simte Dominic la gradinita, din cate am inteles acum ii place
Noi facem poze la fotograf o data pe luna. Imi e asa de draga, acum suge degetul draguta de ea. Imi vine sa o mananc toata.
O sa intru maine sa pun pozele, acum e foarte tarziu la mine.
Dana poti sa ramai insarcinata chiar daca esti deprimata. Eu cand am ramas cu Ingriduta mea era asa de deprimata ca imi doream sa mor. Nu mai vedeam nici un sens in viata asta. Imi era groaza de cum voi reactiona cand se va implini un an de la nasterea lui Paul. Am aflat ca sunt gravida cu trei saptamani inainte de ziua lui Paul, dar datorita faptului ca am mai pierdut doua sarcini inainte imi era frica sa ma bucur de sarcina. Ziua de nastere a lui Paul de anul trecut a fost dulce-amara. Dulce pt ca stiam ca nu voi mai pierde sarcina. Amara ca nu il aveam pe Paul langa mine. Sarcina a fost destul de stresata, imi era frica ca Ingrid are si ea Sindromul Down, sau ca are altceva etc. Dar uite ca m-a ajutat DD sa fie bine. Deci poti sa ramai chiar daca esti foarte deprimata si totul sa fie bine. Doamne ajuta!
Alina_80 am vrut sa te intreb ceva dar am uitat
Michelle ce mai faci draga?
Mav pupici tie si la frumosul de Sebi. Voi ce mai faceti?
Teo imi pare rau.
musette sanatate prietenei tale.
Cansi nu cauta vinovati acolo unde nu sunt. Eu am fost casatorita prima data cand am pierdut sarcina si a 2-a oara si si cu Paul tot casatorita am fost. Gandeste pozitiv!

Va pup dulce pe toate

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dragele mele, in sfarsit m-am mai eliberat si eu si pot sa scriu in liniste.

Dana, multumesc ca m-ai trecut in listuta. Vad ca strangeti si datele de nastere, asa ca o dau si eu pe a mea: 16 aprilie 1977.

Babyr, multa bafta la examen!

Jojo, felicitari! Sa fie sanatoasa si sa aiba o viata frumoasa!

Dan ny, ma bucur ca nu ai nimic la inima. Uneori se mai intampla asa si de la oboseala acumulata. Am avut si eu aceleasi simptome. Apareau din cand in cand si treceau. Am facut analizele de tiroida, dar au iesit ok. De vreo jumatate de an au disparut si sper sa nu mai revina.

Michelle, iti inteleg decizia si sper din tot sufletul sa depasesti aceasta perioada grea. Noi suntem mereu aici pentru tine asa ca scrie-ne cand vrei. Te imbratisez cu drag!

Cristina 26, ai o comoara de fetita! Sa va traiasca!

Cristy74, sa stii ca si mie mi-a fost rau de tot. Acum sunt un pic mai bine, nu mai vars zilnic, dar se mai intampla din cand in cand. Greturi am in continuare, dar nu mai sunt chiar asa pregnante. Si eu auzisem de ceaiul de ghimbir, dar nu am baut pana acum. Gandeste-te ca e bine sa ai greturi, pentru ca stii ca bebe e sanatos.

Consi, sa stii ca si eu m-am gandit uneori ca poate de aceea am pierdut sarcina, pentru ca nu eram casatorita atunci. Noi planuiam sa avem nunta in anul care urma, cand am aflat ca sunt insarcinata. Asa ca ne-am gandit sa facem cununia civila inainte. Am facut petrecere, toata lumea stia ca sunt insarcinata si ca acesta e motivul principal ptr care ne casatorim civil mai devreme, iar dupa o saptamana am pierdut sarcina…Nu stiu daca are legatura, dar eu zic ca este mai bines a fiti casatoriti religios.

Flavia, mult success sotului! Sunt convinsa ca totul va fi bine!

Noi suntem bine, marti am fost la analize pentru triplu test, l-am vazut din nou pe bebe la eco si m-am bucurat ca este bine.

Va pup mult si va doresc un weekend placut!


Andreea 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

buna dimineata!

Bucurati-va ca vine week-endul!!! Din fericire eu weekend-ul asta nu o sa mai lucrez, asa ca o sa stau si o sa lenevesc...

SUPERBA MELODIA! Bebelusii sunt niste ingerasi!
Mamicilor, bucurati-va de ai vostrii iar gravidutelor, sa fiti cuminti si sa aveti grija de micutii din burtici, sa se nasca sanatosi si sa avem o lista luuuunga pe prima pagina.

Aspirantelor! La treaba, doar nu o sa ne lasam mai prejos, nu?
Mi se pare mie, sau toata lumea parca are un tonus mai optimist? E pacat sa ajungem sa ne certam cu cei din jurul nostru pt motive independente de noi si pt lucruri si fapte pe care nu le mai putem aduce inapoi.

O zi frumoasa-frumoasa la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

eu sunt deja prezenta la apel pe forum de jumatate de ora. si va caut la cap. 41 si... cand colo... capitolul terminat.
Roxanici, am venit croita la gradi sa intru pe net ca am visat azi-noapte ca vorbeam cu tine pe forum. o sa ma straduiesc sa visez ca iei si permisul, ca ai si bebe, ca vad ca incep s-o iau cu visele pe urmele Flaviei.
Flavia, e greu ca nu se fac angajari in perioada sarbatorilor, asa e peste tot, cred, dar sa stai linistita, te rog, nu va uita Doamne-Doamne si o sa va ajute. este normal ca Dominic a racit, incepe sezonul rece, este si in colectivitate, sistemul lui imunitar abia se formeaza. multi pentru tine si voinici si tin pumnii pentru sot cu mainile mele umflate cat gogosile
Cristina, ce printesa frumoasa ai, te inteleg ca vrei s-o mananci. dar sa ne mai opresti si noua.
Cristina-Ana, ce mai face voinicul tau? e foarte bine ca-i place pe afara, tare smecher este cum se pune pe plans cand intra in casa. va pup pe amandoi si te asteptam cu noutati.ati facut botezul?
Michelle, nu stiu cat e de bine sa te retragi, imi amintesc si acum cum ma incurajai tu pe mine cand am pierdut a doua sarcina... ca daca privim prea mult in trecut uitam de viitor... tu nu ai gresit cu nimic, stiu ca mereu te invinovatesti, viata asta e deseori stupida. te pup
Dan_ny, , draga mea, ne era dor de tine. sper sa fii mai bine.
Lau-Meli, si pentru tine, draguto. ma bucur ca ti-ai aranjat calculatorul ca ne era dor de tine.
Irene, eu ma imbarbatez spunandu-mi ca nu mai e mult pana la sarbatorile de iarna. servici usor si
irinabobe, ce mai faci, scumpo? cum iti mai e?
dragele mele, sunt asa dezamagita de hyperclinica unde am facut triplul test ca inca nu e gata interpretarea... ieri am sunat de trei ori la ei si, intr-un final, mi-au zis sa sun eu la genetica, la laborator, s-o caut pe doctorita de acolo... aia nu avea laptopul cu ea. sa revin in 15 minute. cand s-o sun din nou au venit niste copilasi cu parintii sa vada gradinita si-am uitat.. dar azi ma duc la clinica si fac un scandal de or sa ma dea afara.Doamne, sper sa fi iesit bine! va pup pe toate, revin mai tarziu, intr-o pauza.



Marina, o in cu Mihnea-Adrian 19+

Mergi la inceput