Mamici de Martie-Aprilie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

Clau, super burtica! si eu am 18 saptamani, dar burtica mea nu e asa conturata. toata lumea imi zice ca nu se prea cunoaste ca sunt gravi (eu avand burtica din dotare...). dar eu simt cum creste pe zi ce trece si nu ma intereseaza ce zice nimeni.

mi-am luat costum de blugi pentru gravide. pantalonii sunt pe elastic, dar arat ca Charlie Chaplin cu ei, pentru ca burta nu e asa mare. sper ca in vreo doua saptamani sa mai creasca burtica...

ps: am planificat la salariu cumpararea unui aparat foto digital, sa-mi fac poze...abia astept!!!

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
Maria 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna! br / br / Fetelor...ma bucur ca va place flacaul meu! si multumesc de aprecieri! br / br / b Delphinas /b , am vazut pozele...tare frumos este Seb! Vazandu-l imi place si mai mult numele Sebastian ! Declar si eu cea mai frumoasa pooza a lui mafia blue si cele in care e rashchetat in cap ca taticul lui....super!!! Cel putin tati e mandru rau de tot!Eu credeam ca seamana cu tine dar in pozele alea zici ca e tati in miniatura...sa fiti sanatosi cu totii! br / br / Eu am fost la piatza dimineatza si apoi am trantit o friptura la cuptor cu cartofi taranesti si niste chiftelutze buneeee, iar acum merg la nani! Spre surprinderea mea,, mi-e cam rau...parca mi-e greatza! chiar candm-am apucat sa va scriu am simtit un val de greatza si ameteala... br / br / Va pup si vb mai trz! br / br / b Ralucas /b , esti frumoasa rau!!! Stiam eu...ca doar esti din Galati...fetele din Galati sunt frumoase...eu nu sunt din Galati! br / b Ella /b ptr. capitolul nou...nu stiu ce ne-am face fara tine! br / br / Simo,mami de b Luca /b si 19 cu br / br / a href= http://www.flickr.com/photos/12117325@N08/sets/72157601659825817/ target= _blank http://www.flickr.com/photos/12117325@N08/sets/72157601659825817/ /a PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Simonette stau eu si cuget...oare cum ai reusit sa faci mesajul sa arate asa amestecat? :))) arata foarte interesant. Sau poate numai eu il vad asa "colorat"?

sovi 10+ saptamani
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Simo ce-a patit mesajul tau Stai cumintica in pat-poate reusesti sa furi o jumatate de ora de somnic.Cred ca te-a solicitat prea tare mersul la piata si gateala..
Kya astept cu nerabdare filmuletzuuul!!
Edit:duuulce Sovi!

Ela.. in 15+!!

Varsta mogaldetzei

Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

burticoasele si mogaldetele mici din pozele de eco.

Mai fetelor, voi sunteti tare dragute cand spuneti ca Seb seamana cu mine. Asa tare ma umflu in peneee!

In realitate Seb seamana cu papa, leit, mai putin ochii si partea de jos a fete. acolo cica seamana ca mine. Cand era Seb bb, toti ma intrebau unde am fost cand l-am facut pe seb, ca sunt copie la xerox flacaii mei.

Acum sunt persoane care zic ca seamana cu mine, asa o fi! Sanatos sa fie!

azi am fost la sport, apoi la cumparaturi si acum ma apuc de facut putin curat si de recapitulat, dar sunt cu ochii pe voi.

Eu nu ma mai satur sa-mi cumpar haine de gravi, mi-am mai luat o pereche de blugi si am mai ochit miste pantaloni si ceva camasi. Si stiu sigur ca nu prea le voi imbraca...dar parca nu pot rezista. Pt. bb doi, nu prea am mare lucru de cumparat, ma gandesc la un nou cos in care sa doarma la inceput sau poate il voi pastra pe cel care o prietena mi l-a dat. e frumos, alb cu dantelute, dar parca i-mi place altul. apoi as vrea un alt scaun de masina pt. bebe, unul care se si intinde ca sa stea culcat.
Scoica de masina, de la 0la 9kg nu o recomand pt. folositul in casa ca si scaunel. Copilul e aproape in fundulet si sincer la o luna, chiar si cu reducator, eu nu-l vad bine cu spatele, asta ca cineva pomenea. Exista tranzate, ca un fel de sezlong, am sa caut o poza si am sa pun, sunt super practice, dar nu indispensabile. Daca ar fii sa dau un sfat fetelor care au un prim bb si mai vor copii apoi, o buna investitie sunt scaunele inalte pt. a manca; Sunt modele care se inclina, se coboara la diferite inaltimi, etc. E o buna investitie si amorsabila. Tine loc si de tranzat si de masa si de fotoliu pt. uitat la tv sau de stat cu tine prin buc. si nu e chiar pe jos in curent.

Voila!

Raluca, mama ta a venit din fr? am vazut hainute si caruciorul aici de aceea te intreb. Marca carutului exista si aici.

Intaresc cele spuse despre carucioarele Graco, sunt americane la origine Si sunt rezistente.Eu sunt multumita! A si de cele cu trei roti, fetelor...sunt mari ce-i drept si ocupa spatiu in portbagaj, dar merita. Eu pt. nimic in lume nu as lua un 4 roti acum, dupa ce am cunoscut bucuria de a "conduce" 3 roti . Sincer, pt. in oras sunt super!

fug sa continui ce am inceput, ca iar m-am intins cat o zi de post, mai vin!

Cory si rian , un gand bun spre voi!

pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nu merge deloc forumul asta!!! Am zis macar sa va salut, daca mai mult nu pot scrie...


Pupici!

Ioana
19+David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_g spune:

ce rau merge...........
fetelor eu am simtit sambata ceva ciudat prin burta ,asa ca niste balonase.sa fie bebele?ca de aatunci la simt in fiecare zi.e normal ca intr-o zi sa simti mai bine miscarile si in alta zi mai putin?cine ma lamureste?

diana_g 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Multzam de sfaturi, Delfinutz, eu una sunt mare amatoare de sfaturi din cele de mai sus, caci nu prea (spre deloc) am avut contact cu bebei/gravidute.

si un clip cu wonderful life: http://www.9am.ro/clipuri/2007-09-09 cu dedicatie in special pt Cory si Ririan Sa va ajute DD si sa va risipeasca temerile repegior.

si eu, Ela!

sovi 10+ saptamani
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Eram in bucatarie,faceam ciorbica de oase si cand m-am uitat pe geam-sotul unei vecine care locuieste vis-a-vis de noi intindea hainute mici mici-albastre-pe sarmaAm vazut-o acum ceva timp pe sotia lui cu burtica destul de mare si chiar ma intrebam zilele astea daca nu cumva a nascut?!M-a luat plansul instantaneu-vreau si eeeuu!!!

Ela.. in 15+!!

Varsta mogaldetzei

Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

In sfarsit va pot scrie si eu. Au fost si ceva probleme cu site-ul cred.
Zozela, Diana, Simo va multumesc din suflet pentru raspunsurile voastre. Nici nu stiti cat de mult m-ati linistit. La control, doctorul ne-a aratat pana si labuta piciorului, si se vedea destul de mare; ma gandesc ca poate din cauza asta nu se mai poate vedea foarte clar pe de-a-ntregul, ci doar diferite parti ale corpului individual. La cat de clar l-am vazut la 10 si 12 saptamani, probabil din cauza asta ma asteptam sa-l vad si mai bine acum. Dar, faptul ca si voua vi s-a intamplat la fel m-a linistit foarte mult. Oricum, am citit si intr-o carte pentru/despre gravidute ca asa se intampla: se vede din ce in ce mai clar, dar numai pe partile corpului, individual, iar intregul bebe nu se mai vede atat de clar ca inainte cand era mai micut. Acum, n-am incotro, trebuie sa va cred si pe voi si pe cei care au scris cartea respectiva.

Ioana, ce carucioare dragute ai gasit tu! Si eu tot din ala vreau: 3 in 1. O sa plece sotul meu in februarie in Austria si o sa-l pun pe el sa ia de-acolo ca sunt mult mai ieftine decat la noi (ca orice produs, de altfel). Numai ca trebuie sa ii arat poze cu tipul de carucior pe care-l vreau si in decembrie sa-l iau si pe el la Baby Expo sa-i arat "pe viu" de care sa ia, ca altfel cine-stie cu ce porcarie ma trezesc.

Bitza, Kya pup mult fetele cu bebei jucausi si sanatosi.

Va mai scriu mai tarziu, pana plec spre casa.



Laly 15+

Mergi la inceput