Mamici de septembrie-octombrie 2007 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aaaa si mai am o propunere... Pentru albumul cu bebelasi, ar trebui sa facem toate poza la o data anume. Respectiv cand fac bebelusii o luna, de exemplu. Astfel, vom putea sa-i admiram exact la aceeasi varsta pe toti... Zic si eu...
Si ar fi fost tare dragut daca aveam si o poza cu fiecare mamica graviduta... Eventual tot asa, la o saptamana anume a sarcinii (la 7 luni, in saptamana 34 sau ceva de genul)...



Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

cat de mult au papat bebelinii vostri in prima zi fetelor?a mea mandrulina doarme mereu si mi se pare ca a mancat putin.






pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Da Sabina balerina... EU!!!! Imi voine sa imi dau palme cand vad burta asta mare, lasata si straiata. Am un ditamai tenderul si niste pulpane de strut... Arat oribil. Inca ma imbrac cu hainele de gravida si lumea ma intreaba cand nasc. Inca mi se da prioritate si ma asez la casele speciale... M-am intors din maternitate cu 78 de kile si acum am 81... la dracu!!!! Peste numai trei saptamani am botezul. Nu stiu cu ce kk o sa ma imbrac... O prelata de masina m-ar cuprinde????



Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Care alaptat Sabinule? Ca balta n-are peste... ma mulg constiincios si abia pun de 20 ml, dupa 30 min... Ioana nu trage vartos nici din biberon, d'apoi din sanii mei...Nici cu mamelon de silicon nu merge... nu merge cu nimic.
Cred ca in prima zi s-au perindat pe la mine cam 3/4 din moase.. si niciuna nu a putut face ceva... Am tinut-o nemancata mai mult de 24 de ore... si nimic.. morfolea putin si apoi adormea.. se trezea, mai morfolea.. dar sa suga.. nici gand. Drept e ca si ea s-a razbunat si m-a tinut pe mine treaza...

Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dany vezi sa nu faci ca mine iubita si sa ajungi cu bebe in spital... Nu o lasa sa doarma!!! Trebuie trezita din trei in trei ore musai!!!!! Trezitul se face prin masaj la talpi si ciupituri, astfel incat sa nu aiba impresia ca te joci cu ea. Altfel nu se trezeste. E important sa ii faci deja un program. Yannis papa la 7, 10, 13, 16, 19, 22, 1, 4...



Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule te pup!!! Nu am murit... Stau ca besnita si fac fundul mare... Cu ce te imbraci la botez???? Aaa, dar e la o saptamana dupa al meu... Daca imi iau ceva sucar, iti dau si tie... Facem economii. Pai sper ca nu o sa mai avem nevoie de rochia respectiva si ca nu ne vom mai intalni cu asemenea gabarit. Vorbesc pentru mine acum, ca tu ai reusit sa slabesti frumos... Eu ma ingras....



Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Frumoasa idee Annisia cu pozatu' la o varsta anume a bebelasilor. Dar la gravidutze nu ma bag, n-am putu sa ma pozez ca nu ma cuprindea aparatu'. Poate la mamici de bebici dupa varsta de un an.

Lia si Runa Miruna 21-08-2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Dany vezi sa nu faci ca mine iubita si sa ajungi cu bebe in spital... Nu o lasa sa doarma!!! Trebuie trezita din trei in trei ore musai!!!!! Trezitul se face prin masaj la talpi si ciupituri, astfel incat sa nu aiba impresia ca te joci cu ea. Altfel nu se trezeste. E important sa ii faci deja un program. Yannis papa la 7, 10, 13, 16, 19, 22, 1, 4...



Bebe Yannis creste mare

Pozne



multumesc de sfat draguta.e asa o puturoasa de imi vine sa o mananc toata.numa sa doarma vrea.






pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

DANIELLLE FELICITARI SI SANATATE PRINTESEI!
Ai grija daca ai impresia ca nu mananca bine si daca nici nu face pipi mai des atunci dute la un control cu bebelina...totusi ptr primul copil ai esit cam repede din spital.Aici obligatoriu 72 ore la natural si 4-5 zile cezariana, din cauza ca le fac si niste analize si teste anume.

Bravo mamici santeti mai harnicute la scris decat gravidutele...pai cred si eu , acuma nu numai ca nu dormiti , dar aveti si griji in plus


Ali36si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Neata si de la noi!
Felicitari Danielle pentru bebelina ta dulce! Nu-ti face probleme pentru prima ei zi. Asa dorm bebei la inceput. Cateva picaturele de colostru o sa o sature. Apoi de a doua zi o sa fie mai activa. Incurajeaz-o si tu. Pune-o la san cat mai des. O sa se prinda ea care-i treaba si va fi bine!

Felicitari Mami_25 sa ai un bebe sanatos si mancacios!

Noi - raportam- am fost cumintei, am dormit si am papat cu pofta. Ieri seara mami era cam obosita si nedormita si parca bebe tragea in gol la san, dar acum suntem fff bine. "Lapataria lui Enache" de ne-ar chema! Ochisorul arata mult mai bine. Mai are ceva secretie, dar foarte putin si se curata rapid.
Ma chinui de vreo doua zile sa scriu si eu povestea mea...poate azi reusesc!!! Cat despre citit din urma eu una capitulez. L-am rugat pe sot sa mai faca cate o "scanare" cand nu mai apuc eu...
De kg in plus ce sa zic oi fi eu dupa doar 11 zile de la nastere...si totusi...am slabit vreo 10 kg si mai am inca 10 ...

isabeluta si Vlad Matei
bebita

Mergi la inceput