Ajutor! 4 hidrotubatii fara rezultat !

Ajutor! 4 hidrotubatii fara rezultat ! | Autor: matia

Link direct la acest mesaj

A facut cineva hidrotubatii care sa nu reuseasca in prima luna si sa reuseasca in a 2 a?Incep sa disper pt ca acum 2 ani mai facut si dupa primele 3 totul a fost OK,intre timp, surpriza..iar s-au infundat... iar acum am facut 4 si trompele nu s-au mai permeabilizat.Medicul imi propune si pt luna viitoare inca o tura de hidrotubatii....Ce sanse am?

Când apa-ți ajunge la gură.....CAPUL SUS! Matia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Imi pare tare rau Matia....

Din pacate nu am raspunsuri, fiindca nu am facut hidrotubatii.
Dar eu zic ca sanse sunt , de desfundare a trompelor..pana la urma..chiar si prin alte metode (laparoscopia , cum am inteles de la fetele de pe forum).

Pupici si multa bafta

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Matia,stai usor ca ai sanse.Cand am fost eu la Giulesti pentru perfuziile astea,erau mai multe tipe care facusera cu o luna in urma si trompele erau infundate (permeabilitate zero,adica reflux,substanta aia nu intra deloc).Cand au repetat perfuziile,a doua sau uneori a treia luna,situatia s-a rezolvat.
Nu te gandi la ce e mai rau,sigur se poate rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Sper Jasmine sa ai gura aurita! La mine ceva a intrat, au cedat destul de mult din prima zi, dar nu intr-atit incit sa ajunga lichidul in cavitatea abdominala, adica sa nu se mai intoarca(cam 1/3 din cantitate sa intoarce).Eu am mai facut o laparoscopie si nu as mai vrea inca una, desi cam toate lucrurile importante in viata a trebuit sa le fac de 2 ori ca sa iasa bine!Oricum multumesc de incurajare! Eu nu cunosc chiar pe nimeni care sa fi trecut prin asa ceva.

Când apa-ți ajunge la gură.....CAPUL SUS! Matia

Mergi la inceput