Mamici de Noiembrie -Decembrie2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hai mai BB pastreaza alea de matase ptr cand vii acasa
Eu mi-am luat camasi din bumbac cu nasturi in fata dar nu pot sa scot sanii ...trebuie daia cu nasturi multi nu?

anca 34+

Maria
poze

AMR MAXIM 6 SAPTAMANI!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Azi noapte am visat prajituri...si i-am spus sotului dimineata! Iar acum m-a sunat ca vine de la servici si s-a oprit la prajituri sa ii spun de care vreau abia astept!

BB..noi avem niste prieteni mai "reci" tot timpul se mira ca ne rasfatam prea mult, mai ales de cand sunt eu gravi, ca "dupa atatia ani de casnicie voua va mai arde de copilarisme" etc. Dar ei nu stiu ce pierd!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Hai mai BB pastreaza alea de matase ptr cand vii acasa
Eu mi-am luat camasi din bumbac cu nasturi in fata dar nu pot sa scot sanii ...trebuie daia cu nasturi multi nu?

anca 34+

Maria
poze

AMR MAXIM 6 SAPTAMANI!!!!!!!!!







BB Si eu zic sa le pastrezi pentru acasa...ca pe acolo, cine stie, le mai patezi de ceva.

Anca...cred ca trebuie sa mai defaci putin cusatura si sa mai pui niste nasturi, sau iti cumperi alta, ca sa poti alapta usor, sa nu te chinui.

Bai...eu va dau sfaturi, dar eu nu mi-am luat inca nimic!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Eu o sa ies de pe net ca vin prajiturile... O sa va spun mai tarziu cum au fost!


33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offf mai creem, mai de prajiturile alea trebuia sa aud.....
anca, eu nici nu am probat daca ies tzitzile pe al nasturi sau nu.... tre sa desfac din nou bagajul sa le fac proba...

eu am pun la facut papa,, dar sunt aici cu voi!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

uitasem sa va pove, ieri la cabinetul dr de fam, cum am "petrecut" atat timp pe acolo, am stat de vb cu o mamica, fetita ei avea 6 anisori si mi-a zis sa nu fac greseala de a steriliza tot, de o cocolosi bebelusul exagerat, ca ea asa a facut si numa probleme a avut cu fetita, e alergica. si foarte des ii ies bubite de la te miri ce...

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BB si eu sunt total de acord cu tine referitor la relatia dintre sot-sotie...bine si pe al meu il mai ia somnul cateodata si atipeste la tel in canapea si eu stau la calc..dar cand e vorba de nani trag de el sa-l trezesc sa mergem in patut...daca l-as lasa in sufragerie cred ca m-ar bombani de mi-ar scoate fire albe....nu se pune problema de dormit in alta camera ..cred ca l-ar apuca dracii numai daca i-as povesti ce discutam noi
..eu as face o musaca...toata ziua am stat in pat ....ma doare rau pasa daca stau jos se lasa bebe greu...mai ales cand se misca ma doare rau..a devenit atat de puternic...la cea mai mica miscare a lui ma dau lacrimile ...chiar asa mare sa se fi facut peste noapte..plus ca-mi mananca toata energia...eu care eram atat de activa si-mi facusem o gramada de planuri pt astazi..nua m facut nimic...decat am mancat...nu sunt buna de nimic...

ROXANA 36+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 24 ZILE !! pana vine pe lume ursuletul si 19 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxana, cum vine musaca(ua)???? cu cartofi??
eu fac un ghiveci cu orez si fripturica de pui.....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..da BB ..eu asa faceam de obicei cu strat de cartofi felii dar mi-am adus aminte ca mama face cu piure si parca e mai buna..caut acum pe net.ca nu am mai facut de ceva vreme...
..aveti vreun remediu de linistit bebe sa faca nani ca nu mai pot de durere

ROXANA 36+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 24 ZILE !! pana vine pe lume ursuletul si 19 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by dany26

mersi dany2007, dar cand te uiti sa vezi daca ti-a masurat nu doar dimens. capului ci si cerebelul...

33+ ANDREI

AMR 5 Saptamani!!!Doamne ajuta!




M-am uitat pe eco sa vad daca a masurat cerebelul. Dap ,la 27 sapt cerebel-30.9mm-N cred ca la aceasta masuratoare te referi,nu?

Dana 29+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica si poze BabyExpo






Mergi la inceput