Mamici de Noiembrie -Decembrie2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eni hai ca mai avem putin si gata
BB iesi de acolo


anca 34+

Maria
poze

AMR MAXIM 6 SAPTAMANI!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata fetele!
Stefania ...cum te simti dupa cazatura? Si pisoiul ce iti face?

Eu stau cumintica...azi chiar am dormit mai mult, de nici nu se pune problema, ca mi-a interzis dr., daca fata e cu caputul prea jos.

Am vazut azi un reportaj de la noi din spital de m-am ingrozit: nu exista decat 2 incubatoare functionale, restul bebeilor nascuti prematur sunt incalziti cu sticle cu apa calda
Sa ne ajute Domnul sa stea bbeii in burtica si sa nastem cu bine la termen!

Dany26..cerebelul nu i l-a masurat decat la morfofetala de trim 2, adica prin sapt 23 parca. De atunci ii masoara doar capul, femurul, diametrul abdominal si cam atat. Se uita la placenta daca e bine, col, lichid, miscari si bataile inimii.


33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca, am stat pitita sa vad dc mai e cineva pe aici sa nu incep iarasi sa vorbesc singura...

citisem din urma ca ati discutat despre dormitul lu bebe singur ink din primele luni...eu stiu ca NU se recomanda sa doarma singur la inceput pt a evita (doamne fereste) sindromul mortii subite la sugari!!
cea mai mare greseala care se poate face este ca mama si tata sa doarma despartiti ( in unele cazuri ink din timpul sarcinii). chiar daca tata merge a doua zi la lucru eu consider ca nu trebuie sa existe aceasta "despartire". de cele mai multe ori conteaza si sa fii tinut in brate, sa te simti iubit chiar si atunci cand esti epuizat/a si mai ales pt tata nu trebuie sa se simta dat la o parte. hai ca m-am intins!! asta e parerea mea!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB si eu sunt de acord cu tine,tati a dormit cu noi si o sa doarma si cand o sa vina Maria,noi zilele astea montam patutul in camera cu noi.

anca 34+

Maria
poze

AMR MAXIM 6 SAPTAMANI!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

BB...de acord cu tine! Noi nu avem decat 2 camere, asa ca patutul bebelinei va sta langa patul nostru, dar sigur n-o sa-l trimit pe tati sa doarma singur in sufragerie.
Eu si acum, daca plec mai devreme la culcare il iau cu mine sa ma guguleasca putin inainte sa adorm. Noi suntem mai "mamosi" , chiar daca suntem casatoriti de 9 ani. Sper ca nu rade nimeni

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca, la fel si noi punem patutul langa noi iar daca, chiar se intampla ca tati sa nu se poate odihni in vreo seara va putea merge in cealalta camera, dar nu va fi obisnuinta!! noi tot timpul ne-am zis ac vom incerca sa nu fie bebe "intre noi", in sensul sa uitam de noi ca si cuplu doar ca suntem parinti!!!

fetele oare la spital ne trebuie doar camasa+halat din bumbac????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by creem

........Eu si acum, daca plec mai devreme la culcare il iau cu mine sa ma guguleasca putin inainte sa adorm. Noi suntem mai "mamosi" , chiar daca suntem casatoriti de 9 ani. Sper ca nu rade nimeni

33+



de ce sa radem??? asa suntem si noi!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

BB, eu din ce mi-au spus fetele care au mai nascut pe la noi, in spital au stat cu camasi de noapte care aveau nasturi in fata si cu halate din alea cu fermoar, tot pentru a se putea descheia usor.
Cu pijamale nu iti dau voie / sau nu e prea comod pentru ca se fac controale des, si e mai usor doar sa iti ridice putin fusta" sa se uite, decat sa te astepte dr. sa te dezbraci de fiecare data Ce imagine ciudata...dar cred ca n-o sa ma mai intereseze decat bb!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stateam acuma si ma uitam la nick name-ul meu si ma gandeam ca mi sa indeplinit dorinta : de a avea o fetita!! cand m-am inregistrat pe forum cu acest nick name imi doream o fetita sa o cheme Iasmina!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

creem de pijamale stiu si eu ca nu ai voie, camasi de noapte din bumbac cu nasturi in fata am vreo 3 (pt spital) dar am primit un set frumos de camasa +halat din ceva matase cred si am gandeam daca e ok pt spital....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput