Mamici de Martie-Aprilie 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza si sa aveti o saptamana minunata!

Rozina, bine ai venit alaturi de randunici! 40 de saptamani minunate iti doresc si un bb sanatos tun si frumos foc!!!
Kitzi, cu burtik....cred ca depinde de fiecare! In primul rand depinde de constitutia fizica si de cat iei in greutate inca din primele saptamani! Normal cam de pe la 12 saptamani incepe sa se vada! Dar noi care stim ca avem in burtik un bb o vedem mai rpd!
Elara, mi-a placut mult scrisoarea de demisie....si de multe ori ma gandesc ca atunci cand eram mica vroiam sa fiu adult...nah!!!Acum chiar as vrea sa mai fiu mica
Ella, multumim din suflet pt noul capitol! Apreciem efortul facut!
Sovi, brava!!! Asa te vreu!!! Ma bucur ca te-ai destresat si ca ti-ai revenit....
Restul??? Laly,Clau,Roxana.....va pup pe toate!!!!
Intrebare: Avem vreo randunica stabilita in Belgia???
Simo,mami de Luca si 19+ cu

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Neatza randunicilor cu burtici!
Stiu ca am lipsit destul de mult din peisaj, dar v-am urmarit, n-am pierdut nimic din ce ati ciripit pe aici. Mi-am propus ca incepand cu noul capitol sa ma alatur si eu voua. Sper ca ma veti reprimi inapoi si ca nu m-ati uitat.
Eu ma simt foarte bine, si asta pentru ca am scapat de gretzuri, desi am contactat o mica raceala , dar ii vin eu de hac cu lamaie si portocale .
Azi am si eu marea intalnire cu comoara mea , sper sa vin cu vesti bune. Cat despre culoarea caruciorului, nu-mi pun mari sperante ca o s-o aflu astazi avand in vedere ca am doar 13 saptamani incheiate, dar nu ma grabesc.
Va pupicesc pe toate si nu uitati ca sunt si eu pe aici.

+13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Simonette merci. Eu am o burtica mai rotunda in general si ceva sunculitze dar e moale. In mod normal ar trebui sa se intareasca, nu? Poate peste vreo 2 sapt o sa se vada ceva si la mine, asta daca bb se dezvolta normal.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pucca te asteptam cu vestile bune! Sa-mi zici si mie cum e, ca peste 2 sapt ma prezint si eu la medic la a doua eco. Sa dea DD sa fie bine!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Doamne Ajuta Pucca!!! Sigur ca nu te-am uitat...si de primit nici nu se pune problema!Te asteptam cu vestile bune de la dr....

Simo,mami de Luca si 19+ cu

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
UIte ca revin si eu... de mult timp nu v-am mai citit... Am avut copilul bolnav, ca deh, a inceput gradi... am stat acasa o sapt in meical... am dormit odata cu el... sambata am fost la cheful de 10 ani de la terminarea facultatii, al sotului... A fost ok, dar am facut o indigestie (dureri de intesine si tot tacamul... am slabit intr-o zi aproape 2 kg :((), toata ziua ieri, dupa ce am ajuns acasa, am stat in pat, de dimineata era sa lesin de slabiciune, in autobuz... sotul mi-a placat pentru o saptamana, nu mai avem bona... sa va mai spun? Uf, sper sa treaca repede saptamana.
Bb mic are 11 saptamani si o zi, sambata viitoare mergem la echo iar, sper sa fie bine. In afara de faza de ieri care de prelungeste azi - eram ok, cam obosita, ce sa zic...
Sper ca si voi sunteti ok, eu iau progesteron in continuare, mai si uit uneori... Uf, cam grea saptamana ma asteapta.
Sanatate tuturor.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Binenteles ca o sa va tin la curent, imediat ce o sa revin la birou o sa va scriu. Eu programarea o am la 13.30.

+13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata randunici!

Am ajuns si eu la birou si normal ca repede deschid forumul sa vad ce ati mai ciripit!

Rosina, bine ai venit printre noi, sa ai sarcina usoara si bebe sanatos!

Pucca, succes azi la eco, astept vesti dupa pranz si tin pumnii stransi , cine stie poate sta bebe cuminte si se si vede ce e.

Mihutza, ce sa facem , noi trebuie sa mai asteptam ca si Ioana de altfel, trebuie sa fim randunici rabdatoare! Si mie doctorita mi-a zis ca fetitele se vad mai greu la eco, nu stiu de ce...asa ca acum parca trag iar sperante la o domnisorica!

Simo, gata am aparut, nu pot eu sa stau departe de voi prea mult! Pup fata

Zoze, sa ne povestesti si noua de ieri. Sotul nu a facut cine stie ce branza pe balta, a batut vantul tare si cica pestele nu a tras. La ora 14 deja era acasa, ceea ce m-a bucurat de altfel.
Am dormit cu totii pana la 16.30 si apoi in parc pana seara!



CLAU 17+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

am aparut si eu!

Ma duc repede sa va citesc din urma, si revin. O sa va povestesc si cum a fost la Baby Expo!



A inceput o mare dragoste

Kya

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Neata randunele care ciripesc!!!! saptamana usoara tuturor si bafta pe la eco si pe la controale!!

Rozina bine ai venit printre noi , sarcina usoara si sanatate;

Nicoleta ar fi bine sa ai grija si de tine in paralel cu ceilalti, sper sa-ti revii repede si sa nu indraznesti sa faci complicatii ca te batem;;


Pucca sa ai bafta la eco si te asteptam cu vesti bune.
Sovi , brava, eram sigura ca te vei rapara , acum esti ca noua , tine-o tot asa si ai sa vezi ca este spre binele tau si al lui bb


Kitzi ,LA MULTI ANI PENTRU ZIUA DE IERI , sanatate si indeplinirea drintelor ,.....burta se vede la fiecare dupa organism si dupa cel mic, ai rabdarica ca nu o sa fii bucuroasa;
la mine de ex am inceput sa arat cu o "boalfa" pe la 9 sapt, eu avand abdomenul foarte plat.

Giani 18+

Mergi la inceput