Inseminare (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

dma super folicul si cred ca endometrul o sa mai creasca,sper sa fie bine si in 2 saptamani sa ne anunti ca ai test cu doua liniute...
Montytaiana eu cred ca e vorba de ora 9 dimineata ar fi zis 21 dc era vorba de seara.. asa cred eu..dar totusi mai intreaba.

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Buna fetelor! Am intrat sa va urez un capitol plin de reusite si bucurii. Eu pe 12 octombrie incep tratamentul la Szeged. De abia astept. Va pupacesc si inca o data MULTA BAFTA!


www.flickr.com/photos/11706357@N04" target="_blank">SPANIA 2007
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Bulgari2007 si Animalutzete mele Multe poze
Asteptand un ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

In primul rand tin pumnii stransi saptamanile astea fetelor care fac inseminari sau FIV!

Montytaiana - succes, incearca sa fii relaxata si sa gandesti pozitiv, macar de data asta!

Dma2007 - productia e buna, sigur vei reusi sa ramai

Crisis81 - Bafta la Szeged!!!

Andriushca - din cate am inteles, tu esti in perioada de asteptare, tatonare... Eu inca nu am abandonat lupta (deocamdata), sunt in a 3a luna de stimulari si inseminari. De maine incep monitorizarea ovulatiei, voi face dubla inseminare undeva saptamana viitoare.

Ugaena - multumesc pentru incurajari, sper sa reusim cu toate cat mai repede, m-am saturat de atata asteptare.

Va pup fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

MARY 81 ti-am scris si la aspirante >20 chiar inainte de a se inchide subiectul.......citeste te rog si acolo....In plus parerea mea e ca daca nu tu esti cu probleme de ce ai face stimulare?Eu cred ca ar trebui ca sotul tau sa ia niste vitamine............citeam candva tot pe aici ca si el si ea i-au vitamine inainte...........acum cu problema sotului cred si eu ca nu a dat roade, am inteles ca e ca jalnica acea camera........noi macar ne-am dus de acasa cu "proba"si tot a fost super stresat iubi meu....ce mai, e stanjenitor.....Te pup.
Eu cred ca sunt mari sansele de succes daca tu esti k..........defapt drta.a facut exact ce nu puteau ei face..........la noi e problema, cand ei saracii ar face dar nu au unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

MARY 81 ti-am scris si la aspirante >20 chiar inainte de a se inchide subiectul.......citeste te rog si acolo....In plus parerea mea e ca daca nu tu esti cu probleme de ce ai face stimulare?Eu cred ca ar trebui ca sotul tau sa ia niste vitamine............citeam candva tot pe aici ca si el si ea i-au vitamine inainte...........acum cu problema sotului cred si eu ca nu a dat roade, am inteles ca e ca jalnica acea camera........noi macar ne-am dus de acasa cu "proba"si tot a fost super stresat iubi meu....ce mai, e stanjenitor.....Te pup.
Eu cred ca sunt mari sansele de succes daca tu esti k..........defapt drta.a facut exact ce nu puteau ei face..........la noi e problema, cand ei saracii ar face dar nu au unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

iar am eusit sa trimit de 2 ori......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

Dar ce se intampla?Nu mai e nimeni interesat de INSEMINARE?M-a ascultat DD si nu mai e cazul la nici una? Tare bine ar fi dar cred ca nu ati mai avut timp sa scrieti.......
HAIDETI FETELE AM RAMAS PE PAGINA 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Buna fetelor,
Eu deocamdata sunt in faza de asteptare, Z 9 dupa inseminare dar nu am nici un simptom de
Oare daca as fi ar trebui sa simt ceva
Daca nu reusesc nici de data asta mai dau o ultima sansa inseminarii , voi face si nr. 6 si daca nu va fi nici nr.6 castigator voi trece la Fiv.
Nu mai am rabdare si totusi sper sa se intimpla minunea. Incep sa cedez psihic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

KITTYKE,draga mea,eu am avut la simtome dupa IA de data trecuta de mama focului.Si?Cu ce m-am ales?Cu un CM abundent,fffffff dureros si cu multe cheaguri.As fi bagat mana in foc ca sunt ca am baut la lapte de m-am zapacit si eu nu beau lapte deloc in mod normal.
TE ROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG!!!!!!!!!!!!!!!!!!hAI SA FIM OPTIMISTE CA NE AJUTA MAI TARE
Deci:suntem cele mai frumoase si mai iubitoare viitoare mamici,iar cand zic viitoare inseamna ca vom naste peste 9 luni?E CLAR?ASTA ASA CA SA INTELEAGA TOATA LUMEA
te rooooooooooooooooog sa fim vesele si pline de sperante ca ne ajuta atata de tare...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

CRISIS 81 iti tin pumnii si astept sa vii cu amanunte.Si eu m-am gandit ca Szeged-ul va fi o varianta.........Am zis ca mai incerc aici de 2 ori si nu mai astept nimic si merg acolo.........asa ca astept amanunte..........DAR DESIGUR NU VA FI CAZUL CA LUNA ASTA VA FI NU-I ASA KITTYKE?


Mergi la inceput