Mamici de Martie-Aprilie 2008 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Am uitata sa scriu cate ceva :

Simmo bine ai venit , si eu am mancat nuci de am crezut ca nu mai raman in copac.

Ioana, la multi ani pt sotul tau !

eu sunt mai inceata dupa cum v-am spus , si uit mereu sa fac lucrurile cand trebuie, sunt o zapacita.

Sovi sa stii ca ranovarea am terminat-o , dar mai tre' sa aranjam una din camere, unde e dezastru national , sunt toate in saci ......eu iti urez noroc sa termini repede si bine.


Astept si eu vesti de la voi cu culoarea caruciorului.

eu as prefera sa nu stiu pt a putea fi surpriza mai mare, lucru pentru care sper sa nu ma certati.Sunt programata la eco 3D in 23 oct.Daca ar fi sa ma iau dupa ce-mi spune lumea carutul este albastru ( a miscat in stg) , dar mie intuitia imi spune ca e fata) .
Am o prietena la Timisoara si mi-a facut un test cu cromozomii si mi-a iesit tot baiat. acum sa fim sanatosi



Giani 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Laly - eu am fost la babyexpo ieri dupa-masa. AM cumparat diverse pentru puiul meu cel mic, ca intotdeauna. Am onservat mai putini expozanti dar tot merita sa mergi.

Roxana 18 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

quote:
Originally posted by Clabuc

Ce galerie avem! Super tare! Acum cu un asa suport cum am putea sa nu venim cu vesti bune, Doamne-ajuta sa fie asa!!!

Kya, eu as merge azi la Baby Expo, dupa control, ca in week-end cred ca plecam la mare. Tu cand mergi?

Chiar, a fost cineva la Baby Expo? Sa ne spuneti si noua ce-ati vazut pe-acolo!

Laly 14+

http://community.webshots.com/album/560819757dkYfHC


Eu ma duc azi dupa servici, adica dupa 4 probabil o sa ajung. Daca vii si tu dupa control poti sa ma suni, ca probabil o sa mai fiu pe acolo. Nr meu de telefon e trecut la contacte in adresa comuna de mail.

Iti tin pumnii sa fie bine la dr!

A inceput o mare dragoste

Kya

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Rox, ce bine ca te-ai apucat de cumparaturi! Vreau si eu

Chiar acum un minut bebe mi-a dat un piciorus in stanga, ce bucurie! Au venit colegele repede sa puna mana dar bebe s-a retras cumintel ! Normal, o vrea doar pe mami a lui!

CLAU 17+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Clau felicitari pentru micut, salutari de la mine , tie nu ti se pare normal sa vrea doar la mamica lui?al meu micut a dat noroc si cu tatal , dar atat.


Giani 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Giani eu te admir daca ai rabdare sa astepti pana se naste bebe sa afli ce e. Serios, pe mine ma roade curiozitatea prea mult.

Clau ce dragut! Wow, de abia astept si eu. Normal ca el face spectacol doar pentru mami lui!

Ioana nu sunt suparata de loc, stai linistita! si



A inceput o mare dragoste

Kya

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Clau - n-am luat nimic pentru bebe mic...ma bazez mult pe cele ramase de la Cata. O sa-i mai cumpar si lui dar in decembrie. Tu nu mai ai lucrusoare de la Raz?

Roxana 18 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Clau, ce te invidiez ca misca! Si eu am fluturi in burta, dar mai mult de atat bebe al meu cel mic nu poate inca...Asteptam culoarea caruciorului. Mai completeaza (daca vrei...) randurile fetelor, ca uite, e dezechilibru.
Am o migrena fioroasa, pe dreapta, imi dau si lacrimile de durere cand pulseaza...
Aseara am luat 2 pastile de Azitrox in loc de 3 (am zis sa nu fac nici ca ginecoloaga mea care a zis 3, nici ca a doua care a zis 1 ci cum am gasit pe Internet ca e cel mai uzual, 2). Tot mi-a fost rau dar nici pe departe in halul de alaltaieri, adica pot sa suport
Mi-a venit rochia, are pe corsaj adaugat material si se incheie cu nojite, se poate regla cum vreau ca sa nu ma stranga, a iesit chiar mai frumoasa decat initial si mi-am luat si o capa sa-mi acopar umerii la biserica, fiindca mi-era jena nsa intru asa, decoltata. Da, duminica am nunta, in casa e un dezastru, in frigider la fel, abia ma tarasc, al meu face si el ce poate cu o singura mana (stanga!) dar tot sunt fericita si abia astept.
Mi-a spus croiroreasa rochiei ca sigur am baiat ca am fata curata, nepatata cum cica au mamele de fete. Asta o stiati? Cine are pete dintre voi, mai ales in jurul gurii? Ma rog, deci pana acum atat semnele stiintifice cat si cele populare imi indica doar baiat, asa ca-mi pastrez semnatura pana voi ajunge la Iosup sa-mi confirme. Problema e ca el cere nume din cate stiu, ori asta e subiect tabu in casa, n-am voie sa-l deschid ca "bebe e prea mic". Nu stiam ca am barbat asa superstitios!

naty 12+ cu f probabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Ce frumos Clau! Sa o prefere el pe mami a ;lui! Vreau si eu shuturi!!!

Randunicilor...azi sa-mi tineti si mie pumnii ca la 14:30 imi iau rezultatul de la TT...pana acum nu m-am gandit dar acum am inceput sa am emotii!

Simo,mami de Luca si 18+ cu

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Sovi - pe mine ma dobora menajul. Eu mi-am dorit sa stau cu copilul in concediu de maternitate nu sa frec podele toata ziua iar de el sa nu ma ocup deloc. Eu cred ca fiecare ofera cat poate. Eu am nevoie 2 zile/sapt si am zis 5-6 ore (fara gatit) cam 30 lei/zi. Daca termina treaba mai repede poate pleca. Stiu ca menajul se plateste mult mai bine, dar atat am putut oferi..Au sunat diverse doamne (le-am dat detaliile-la unele le-a convenit, la altele nu), au venit la interviu si uite ca azi a venit o doman pe care am ales-o si vad ca face treaba. Succes in cautari!

Roxana 18 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput