Mamici de septembrie-octombrie 2007. (88)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Amironeanu,Emma,Cristina85ss bine a-ti revenit!Sa va traiasca bebeii frumusei!

Pentru Yaia


Pentru Danielle



Dana 38s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pupici. Zi linsitita, putine bazaieli pe afara, am mers de am clacat pe calduri. Acum a venit fata mea cu tati al ei, deci azi nu sunt singura.

Multumesc, primesc urarile si cu intarziere.

Glicerina nu i-am dat, imi zisese o asistenta in maternitate insa nu i-am mai dat.

Sabina, cum iti dai seama ca i se aduna mucozitatile?

Teodoran, nu stiu ce pot fi bubitele. Alergiile sunt in relief si mananca rau.

Offf, revin ca vorbeste alex continuu si nu apuc sa scriu nimic.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

La multi ani Bernix, sa fii sanatoasa si iubita, sa ai numai bucurii si sa te bucuri de Degetica ta cea dulce!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Sabina,
Bernix,

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

de azi noapte vroiam sa-i scriu lui bernix, da n-am apucat:)
La multi ani, sa fii sanatoasa si sa o cresti mare pe Degetica cea mai dulce!!!!



pai copilu nu mai poate sa repisre bine, efectiv, abia suge, se chinuie.
punem ser in cantitati industriale, si efectiv scuipa si regurgiteaza muci dupa aia....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

BERNIX

danuta
(si ptr. mandruta ta cativa baietani poate vine mai repede)




danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Danielle, hai sa-ti bag si tie niste muschiulosi:)





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

bernix, la multi ani! Sa fii fericita!




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by teodoran

Pentru mamicile experimentate....Ajutati-ma si pe mine..de 2 zile i-a aparut bb o spuzeala pe piept pe fata si in cap si pe spate...ca o alergie...bubite mici una langa alta, nu sunt purulente, si cand se enerveaza se inrosesc si se face ca un rac...nu tsiu ce sa fac, cu ce sa-i dau. Am vorbit cu dr. la tel si mi-a spus sa-i dau 3 picaturi de Xydal sau asa ceva, care este pentru alergii. Si spunea ca poate am mancat eu ceva ciudat, si face alergie la ce ammancat eu. Ideea este ca eu ii mai dau lapte de la mine f. putin pentru ca nu mai "iese" aproape deloc.

De la ce sa fie bubitele? POate sa fie de la baie, de la apa?Oare ar trebui sa schimb laptele praf?

Puiul meu inca mananca noaptea din 3 in 3 ore, si nu prea doarme, sunt franta. AM incercat sa-i dau mai mult de mancare ca poate asa nu se mai scoala asa des, dar nu vrea sa manance mai mult. OFFF, ce greu e!!!dar ce placut e sa-l tin langa mine si sa ma joc cu el...scumpete mica.

Andrei (09.08.2007)




Victor al meu este alergic, ideea este ca la alergie bubitele apar pe tot corpul, nu au predilectie de zona, de asta m-as mira sa fie alergie de-adevaratelea, dar nu strica sa fii prudenta. Si incearca sa ai medicamentul ala in casa sau sa fii pregatita sa te sui cu el in taxi si sa o zbughesti la spital cu el, daca bubele se intind pe tot corpul. Alergia la copilul mic este imprevizibila. In gura nu are nimic?

Totusi, incearca sa-ti aduci aminte TOT ce ai mancat in ultimele doua zile si nu consumai inainte si sa eviti acele alimente pana ii trece. Cumnata mea de exemplu isi umplea fata de bube de la o lingura de salata cu maioneza si a durat ceva pana si-a dat seama ca este de la oul din maioneza.

Cele mai frecvente alimente care dau alergie la bbeii alaptati sunt: oul, carnea de porc, rosiile sub orice forma (chiar si fierte, chiar si bulion), zmeura, capsunile chiar si facute gem, ciresele chiar si compot, portocalele, sucul de portocale natural sau in amestec cu alte sucuri, alunele (banalele alune) si posibil ciocolata.

Alergiile astea de obicei sunt in familie si cam toti copiii au acelesi alergii (de exemplu si Victor si cei 3 veri ai lui au acelasi tip de alergie) incearca sa vezi daca ai in familie pe cineva cu alergie, daca nu ai pe nimeni alergic atunci probabil e altceva...trebuie urmarita treaba.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ati disparut toate...
Noi am dormit azi vreo 2 ore impreuna, sunt destul de fresh. Acum doarme bb, cred ca se trezeste pe la 8 sa pape.
Stefan a inceput sa isi tina capul, e mare spectacol cand il ridic sa ii scot aerul, Teo cred ca a vazut. Azi statea si se uita fix in ochii mei

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput