Mamici de septembrie-octombrie 2007. (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da, da aia cu barbita e mortala! de pus la faza zilei:)
Sa-ti traiasca sugubatul, Annisia!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Mama ce naspa sunteti... NU puteti frate sa anuntati ca ati deschis capitol nou? Stam sa va alergam pe forum??? Noroc ca ma duce memeaca si cand am vazut ca nu mai scrie nimeni, m-am gandit ca e ceva dubi...



Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Danielle
Venim si noi sa-ti facem galerie pentru intalnirea cu Ebonee !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaolimpia spune:

Roxana sa stii ca si Gabieu (Gabriel pronuntat de Adrian) a iesit rasfatat din burtica. Cum atinge patul face colici daca il tin in brate 3 ore intre mese 3 ore doarme fara colici. Da-mi si place sa-l tin in brate.

Adriana, Adrian (3sept 2005) si Gabriel (3sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Annisia ce sa-ti spun decat sa-ti traiasca!!! 8 ani .. e foarte mult, eu l-am asteptat pe Victor 4 ani si a fost a treia sarcina (primele doua le-am pierdut). Plus ca dupa a doua sarcina pierduta nici macar gravida nu am mai ramas in mod spontan, am avut nevoie de investigatii si tratamente. Dupa a doua sarcina pierduta si eu ma simteam exact asa, handicapata, cu un minus, cu o lipsa fundamentala, mai ales ca stiam ca sotul meu isi doreste foarte mult copii. I-am propus sa si infiem si m-a refuzat categoric. Sarcina cu Victor a fost foarte usoara (in comparatie cu asta), doar ca eu eram pur si simplu isterica, ingrozita sa nu o pierd. Nu-ti spun cum a fost cand am trecut de 7 luni, eram in al noualea cer!! iar cand am nascut si ramasese bb intepenit in vagin, mai avea nitel sa se sufoce cred ca am imbatranit 2 ani in 2 minute.

Acum are trei ani si nu ma mai lasa sa il iau in brate, decat asa... ca o mare favoare pe care mi-o face este deja "barbat"!!

Anul trecut am mai avut o sarcina, pe care am pierdut-o in stilul caracteristic, sangerat ca o purcica injunghiata, fuga la spital si chiuretaj de urgenta sa nu mor naibii de la pierdut prea mult sange!!

Si al meu nu a mai vrut sa mai riscam un bb2, dar eu am zis ca pana in 35 de ani macar o data mai incerc. Si vad ca bebelinul asta chiar vrea sa iasa sper din suflet sa fie totul ok. Se spune ca primul copil il faci pentru tine si al doilea copil il faci pentru primul copil, sa nu fie singur in viata. la noi cam asa este.


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Daca e asa, Danielle, uite ca mai pun cateva


Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste







danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by luy

Danielle
Venim si noi sa-ti facem galerie pentru intalnirea cu Ebonee !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze




sper sa se intample ceva cat de curand ca ma simt tare ciudat si obosita.am avut si ceva junghiuri in partea dreapta in spate de m-au trecut toate apele.poate nu o mai fi ceva fals...




danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by adrianaolimpia

Roxana sa stii ca si Gabieu (Gabriel pronuntat de Adrian) a iesit rasfatat din burtica. Cum atinge patul face colici daca il tin in brate 3 ore intre mese 3 ore doarme fara colici. Da-mi si place sa-l tin in brate.

Adriana, Adrian (3sept 2005) si Gabriel (3sept 2007)



si cocoasa ce zice?


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Anisia si Andries ma alatur voua in e priveste timpul asteptat pt a avea un bebe. Noi in iunie am facut 9 ani de la casatorie si daca mai pui unul de cand stam oficial impreuna sunt 10. Am ramas prima data insarcinata dupa 4 ani de la nunta, dar nu afost sa fie, am pierdut sarcina, nici in ziua de azi nu stiu exact de ce. De atunci am inceput cu investigatii tratamente....interventii..... aveam acelasi sentiment de neimplinire.Dar Doamne Doamne mi-a daruit acest bebe exact cand ma asteptam mai putin, eram hotarata sa fac inseminare in ianuarie si daca nu sa incep pregatirea pt FIV. Pe 1 ianuarie 2007 i-am spus sotului meu sa mergem sa luam un test de sarcina, era prima data dupa multe luni cand imi intarziau rusi,nu m-am inselat,in seara de 1 ianuarie a iesit primul test cu 2 liniute, nu-mi venea sa cred, am hotarat sa nu spunem nimic pana ni se confirma de un medic, la o sapt am facut al 2-lea test - 2 liniute, dar incepusem sa am o scurgere maronie, cum este cacao cu lapte, m-am speriat, mi-am facut repede\programare la dr. pe 15 ianuarie am foat la dr si mi-a confirmat sarcina si ca e ok, nu e o pb acea scurgere. Restul povestii il stiti, toata sarcina a decurs bine, pacat ca am avut acel ghinion de la nastere, oricum sunt atat de fericita cand il tin pe bebe in brate, ma uit la el cand doarme si ii multumesc lui DD pt minunea mea. Hai ca va plictisesc.

Noapte buna, s-a trezit bebe.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, multumesc mult. Mi-am incantat ochii. Din pacate urechile mi le "incanta" Andrei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput