Mamici de septembrie-octombrie 2007. (88)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luni le dau drumul acasa, asa ca Sabina treci la suport de luni. In alta ordine de idei, cica Ioana a trecut cu brio testele legate de diabetul Carpatinei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Danielle vad ca nu vrea nici bebelina mea sa apara,poate doar dupa ziua de luni,daca ma interneaza...a mai ramas asa de putin...parca visez...


Dana 38s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Multumesc tare, tare mult pentru urari!
Trebuie sa urez si io tot binele din lume proaspetelor mamici si bb-ilor nou veniti!
Vad ca nu se inghesuie nimeni sa nasca de ziua mea! Poate, poate ma cadoriseste Piciulika cu bb Michael!

Cam acu mi-as fi dorit io sa se nasca Degetica. Deh, ce sa-i faci! Mititica mea mi-a facut insa cel mai frumos cadou azi: 2640g, azi la control. Adica 370g de duminica pana azi, ceea ce e SUPER! M-am topit de fericire!

N-am prea scris in ultima vreme ce am inceput si noi cu plansete nocturne si plimbari prin casa din cauza colicilor. V-am citit insa si promit sa scriu mai des.

Teutule, dute la medicul tau de familie cu OUG nr.158/2005 privind concediile si indemnizatiile de asigurari sociale de sanatate sociale, art.24. O am io printata, deaca vrei, da tre sa ne intalnim pt asta.

Nastere usoara pentru cele care urmeaza!
Fug sa prestez baita si incerc sa revin.


Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sabinelu, sa-ti traiasca dom' profesor, sa-l tina copii vesnic tanar si sa te iubeasca tot timpul ca acum!

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

LA MULTI ANI, BERNIX!LA MULTI ANI, ROXANA! (pentru ziua de ieri)FELICITARI TUTUROR MAMICILOR SI MULTA BAFTA CELOR CARE URMEAZA!Eu nu prea reusesc sa imi fac timp sa scriu, dar incerc sa va citesc de fiecare data cand am putin timp si ma regasesc in multe din intrebarile si problemele voastre. Acum e plecat si sotul si simt ca nu fac fata si la treburile casei si cu bebelina sunt terminata de oboseala si ziua si noaptea, dar fericita.Va rog cine poate sa modifice si la mine pt. listuta, bebelina mea s-a nascut la 38s6z cu 2700g, pe 30 aug ora 11.20 nastere naturala.Multumesc!Myral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Tot pt. listuta ca am uitat, a avut 48 cm si apgar8.Myral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Sa vad acum semnatura ca sunt asa obosita si adormita, sper ca am scris corect.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

teodora uite aici legea:
http://www.sintec.ro/CASMM/Legislatie158.htm
iar art. 24 spune:

(1) Concediul pentru sarcina; se acorda; pe o perioada; de 63 de zile īnainte de nastere, iar concediul pentru la;uzie pe o perioada; de 63 de zile dupa; nastere.

(2) Concediile pentru sarcina; si la;uzie se pot compensa īntre ele, īn functie de recomandarea medicului si de optiunea persoanei beneficiare, īn asa fel īncāt durata minima; obligatorie a concediului de lauzie sa; fie de 42 de zile calendaristice.

Le aveam si salvate pe undeva in caz ca imi trebuiau la medicul de familie... ca eu am apucat sa-mi iau doar 1 saptamana prenatal

Roxana (cu intarziere)
bernix
Sa aveti parte de ce e mai frumos in lume

danielle







Mad, mamica de www.flickr.com/photos/9465085@N07/?saved=1" target="_blank"> Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

myral iubitaaaaaaa ce mai faci draguta?cum mai esti?vad ca fffffffffffff fericitaaaaaaaa
danuta a mai ramas fff putin,dar la mine deja a trecut peste termen ceea ce ma face sa e ffffffffff greu,daca ma asez cateva minutele sa ma odihnesc,parca intepenesc pe pat,cand incerc sa ma ridic ma dor toate de imi vine sa plang.o sa o mananc cand vine si o sa o pup toata de cum iasa
alehiam




danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Saru'mana mult Mada si Bernix!
Le-am printat si eu acum,o sa i le bag intre ochi nebunului;sper sa nu se lege de pct.1,care i-a ramas lui in cap cu 63+63!
Pupici si noapte buna!

Teodora 37 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput