Mamici de septembrie-octombrie 2007. (88)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora

Bai frate,dar toti idiotii dezinformati total sunt medici de familie.
Asa mi-a facut si cu pregnylul si utrogestanul de la inceputul sarcinii,ca el nu mi le poate da gratuite ca n-am salariul minim pe economie,pina nu m-am dus cu extrase de liste cu medic.gratuite indiferent de venitul salarial,nu l-am convins...
Voi ati avut asa probleme cu medicii vostrii?

Teodora 37 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou



Medicul meu de familie ne este si prieten si nu am avut nici o problema cu el. Eu una cred ca dinadins fac pe prostii ca sa sari cu plicul, mai ales ca te vede si cu ceva bani.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ca sa nu mai spun de pediatra lui fi-miu, o dragutza, totdeauna m-a invatat ce sa fac sa ies cat mai in avantaj.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Te cred,Andries,doar ca asta nu cred ca asteapta plicul,doar ca e complet depasit de situatie,e obisnuit cu gravide care vin din luna a 6-a sa ceara prenatal si omul asa stie sa faca.Nu se documenteaza deloc,asta ma intriga cel mai tare!E un ignorant!

Teodora 37 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Schimba-l daca nu-ti place de el. Ce stai dupa el?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani, Bernix, sa fii fericita alaturi de Degetica si taticul ei !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani Bernix!! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii in viata!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, sa iti treaca supararea. Nu te mai necaji, fugi de iti ia adevrinta de salariat si schimba medicul de familie. Sa stii ca eu nu am avut probleme cu doctorita mea, decat ca nici ea nu voia sa imi dea mai mult de 63 de zile inainte, insa dupa imi va da, ca pana la urma am luat numai 44 inainte. Eu mi-am schimbat mdicul de familie pe sarcina, tocmai pentru ca am avut probleme cu nenica ala vechi.
Cat despre streptococ, o sa scapi. Ampicilina e usoara, eu am luat de 2 ori augmntin. Deci cand nasti?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Trusa gasesti la Farmacia 2Na de la Unirea, de la complexul ala din spate de la Sf Vineri.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am primit sms de la Carpatina. Sunt ok, numai ca Ioana nu prea vrea sau nu stie sa suga. I-am zis sa persevereze, dar ma stiti doar, nu sunt eu experta in alaptare.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ufff, ce rau imi pare ca nu pot vorbi cu Carpatina pe viu!!

carusel nu mai am, trebuie sa cumpar.Deocamdata ii canta Sofia lu bebe si il mai distreaza, acuma mergem la baita.

Teodora M, o sa fie bine, n-am eu grija!!


TeodoraN, hmm.nu stiu cu bubitele alea.Unoeir bebeii facbubite pe tot corpul asa, din senin.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput