Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

fetele, mi-am adus aminte de ceva ca m-am uitat prin hartii

mie mi-a spus la eco morfo un singur IR (stanga), si anume 0,71. nu mai stiu (evident!! ) unde si cine a pus pe forum lista cu valorile normale, dar parca imi aduc aminte ca asta era o valoare mare. mie la eco mi-a spus ca e bine, dar m-am gandit sa verific totusi cu voi.

Apropo de expo, eu o sa am copil imbracat second-hand, adica de fapt cam la mana a 4-a, are un geamantan si inca o geanta numai cu haine pana la 6 luni, chiar o sa-mi fie jena sa-i mai cumpar eu ceva!! poate jucarii, ca alea se distrug si nu prea tine cu reciclarea.
Tocmai ce am primit si un carucior, cred c anumai patutul o sa i-l luam noi, si acolo n-avem d egand sa ne facem cine stie ce de cap, cred ca iau unul lemn simplu IKEA si o saltea meseriasa si cam atat!!

sa avem noi dragoste si rabdare cu el, ca lucruri gasim pe toate drumurile

edit: am uitat sa felicit mamica frumoasa Lorena pentru baietel!! (si mamica-de-nu-i-stiu-fata numeioana pentru copilas sanatos!!)

Monica 25+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salut Zuzici !

Sunt pe fuga rau de tot , n-am avut timp sa mai citesc din urma , insa postez repede un mesaj urgent , pt zuzele care sunt interesate sa participe la intalnirea de duminica .

Am postat la subiectul "Intalnirea Zuzelor"... insa pun si aici link-ul :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106168&whichpage=7

Cititi si dati raspuns cat mai urgent...

24+ cu Sara - Eliza

vacanta 2007
Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Iulia sunt super ambele carucioare, dar primul pare mai dotat, adica il poti folosi in mai multe etape de varsta a lui bebe Care sunt preturile?

26+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

Docdecap ai aici link-ul cu valorile ir-urilor
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107342&whichpage=17

Laura primul carucior e la 940 si al doilea la aprox 800 cu tot cu transprt.dar poate ne da Raca mai multe detalii despre furnizorul de la care si-a comandat ea carutu ca era mai ieftin cu un mil jumate.si eu zic ca-i mai practic primul model,dar eu am deja un port bebe scoica si ar trebui sa-l vand in cazul in care as opta pt carucioru asta...

Iulia 25+ IRIS

ne pregatim...pt bb Iris

uite cum crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Lorena - felicitari pentur puta bleu! Sa fie sanatos!

Numeioana - stiu cum e sa te macine ceva, o intrebare sau un gand, dar e chiar asa de important ce sex are? Nu vreti pereche oricum? Hai, nu fii suparata. Si eu imi doream extrem de mult o fetita, intamplator se pare ca este. Dar am fost la 22+ saptamani, nu la 18, ca tine. Dar daca era baiat, ce puteam face????? Culegi ce semeni, e a treia oara cand spun asta. Iar dupa ce i s-a intamplat lui Kossir, daca la urmatoarea echografie o sa-mi spuna ca e baiat, il va chema Denis si voi fi extrem de fericita ca este sanatos.

Creata 1 cu Creata 2 in 23+ (24+ dupa UM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

In alta ordine de idei, am fost ieri la gimnastica. Mi-a facut un test de efort, dupa cateva exercitii. Mi-a spus ca nu sunt obosita deloc si nu mi-a crescut pulsul decat putin. Cand i-am spus ca am facut sport de performanta, s-a linistit. Ma pot duce chiar si de 3 ori pe saptamana, dar nu voi putea. O sa incerc de 2 ori, marti si vineri, sper sa imi reuseasca.

Si ce vroiam sa va spun... m-am nimerit numai cu fete in 34-36-38 saptamani. Vreau sa va spun ca erau extrem, dar extrem de agile si de active. Si 2 dintre ele aveau chiar burti foarte mari. Celelalte, daca le vedeai din spate, puteai sa le agati cu usurinta... Aratau beton! Cred ca aveau maxim 60 kile. Dar ce m-a lasat cu gura cascata... a fost treaba asta cu agilitatea. Din ce am vazut eu pana acum, femeile cu sarcini avansate se plang de cate ceva, se misca greu, rasufla ca dupa maraton s.a.m.d. Ele nu! Asa vreau si eu sa fiu! Mi-am propus! Iar psihicul face totul, dupa parerea mea! Aici stau bine! Ceea ce va doresc si voua!

PS: acest mesaj nu se adreseaza fetelor cu puiuti acasa. Ele sunt agile ca n-au incotro. Puiutii lor le iau de bune cand se intorc de la gradinita/cresa/birou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Creato, pai nu sunt deloc suparata! Dar eu ma asteptam sa fie fetita (asa simteam eu cu simtul meu de mamica) si apoi nu ma asteptam sa nu-mi spuna sigur... Asta m-a stresat...ca eu credeam ca deja la varsta asta e alba sau neagra, da uite ce-am patit! Mai rau m-a ametit!

Oricum, eu sunt fericita ca e sanatos si deja am anuntat pe toata lumea

PS: Pe-al meu il va chema David

Ioana
18+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Am intrat si noi sa va salutam si sa va uram un we placut.Noi tot in pat ne petrecem cea mai mare parte a timpului.Din fericire contractiile s-au mai rarit.De cateva zile sunt mai linistita si mai optimista.Am conoscut pe cineva care a avut aceeasi problema cu colul ca si mine si care mi-a spus ca a dus sarcina pana la 38 sapt.Sa dea dd sa reusim si noi .

danonique 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Am simtit niscaiva dezamagire in tonul tau, d-asta m-am sesizat cu slapu'! Noi si la 22+ ne-am dus la modul "daca avem noroc, aflam si sex are". Daca nu, la sfarsitul lui octombrie. Depinde mult de doctor, de aparat, de cum sta, daca are ombilicul intre picioare sau nu, daca sta cu funduletu' spre voi etc. A mea dormea, ca atare cred ca a fost destul de usor sa ii vada... hmmm... labiile.

Iar simtul meu matern... heheheh, inexistent!!!!! Nu am simtit nicio clipa ca am fetita.

Eu ti-as propune sa te duci cam pe la sfarsitul lui octombrie, sa fii sigura de ce iti spune. Si sa fie si doctorul. Mai bine asa, decat sa i se schimbe sexul pe parcurs. Avem 2-3 cazuri si la odiseea noastra.

Asa, sa fii fericita incat sa nu-ti mai incapi in piele! Sa te faci si sa pleznesti de fericire si bucurie!


quote:
Originally posted by numeioana

Creato, pai nu sunt deloc suparata! Dar eu ma asteptam sa fie fetita (asa simteam eu cu simtul meu de mamica) si apoi nu ma asteptam sa nu-mi spuna sigur... Asta m-a stresat...ca eu credeam ca deja la varsta asta e alba sau neagra, da uite ce-am patit! Mai rau m-a ametit!

Oricum, eu sunt fericita ca e sanatos si deja am anuntat pe toata lumea

Ioana
18+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pai deja am programare la 3-4D pe 19 oct, asa ca atunci o sa stim sigur. Doctorita mea are un ecograf antic si de demult, de-aia n-a putut sa vada...

Uite, mi-am tras semnatura!

Ioana
18+David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput