Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Fetelor! Wake up! Poimaine e intalnirea! Nu v-ati dat cu parerea. Va rog... Haideti sa ne mobilizam, ca parca vad ca ne intalnim 2 fete si-o fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ioana felicitari pt baietel! Sau pt fetita om vedea pe 19 oct, nu? Important e ca e sanatos
Iulia, pai atunci ia al doilea model, ca e frumos tare Si daca reusesti sa-l iei si mai ieftin e super

Fetelor la 18,30 ma duc si eu la dr (dar, neavand programare, sigur voi astepta mai mult) si tre sa nu uit sa-i reamintesc ca nu vreau sa stiu sexu' (am si eu un fix, na!).

26+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Alinatudor trebuie sa ne dai urmatoarele date, pt a putea fi trecuta pe lista (am vazut ca ai dat doar data probabila a nasterii, parca): DN (data nasterii tale), UM (Prima zi a ultimei menstruatii) si DPN (data probabila a nasterii lui bebe).

26+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Pai cutia aia de la semnatura, din care iese o fata zambitoare, e chiar haioasa!!!!! Daca omu' are un fix, acum ce sa-i faci?!

Sa fie sanatoasa surpriza si sa vii cu vesti bune!

Eu daca aveam control la 6.30, plecam de la 5-5.15. Dar Piatra e cu totul altfel... Acolo daca conduci ca in Bucuresti (ceea ce fac de fiecare data cand ajungem!), toata lumea se uita la tine ca la urs.

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Ioana felicitari pt baietel! Sau pt fetita om vedea pe 19 oct, nu? Important e ca e sanatos
Iulia, pai atunci ia al doilea model, ca e frumos tare Si daca reusesti sa-l iei si mai ieftin e super

Fetelor la 18,30 ma duc si eu la dr (dar, neavand programare, sigur voi astepta mai mult) si tre sa nu uit sa-i reamintesc ca nu vreau sa stiu sexu' (am si eu un fix, na!).

26+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Creata sar'naaa! Stiam eu ca ma intelegeti in legatura cu fixu' Io ma duc pe jos la dr si fac 15 minute Cu masina ajungi in orice colt al orasului in 15 minute
Aseeeaaa, tineti-mi pumnii sa nu vad ce nu vreau Puuup

26+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Ai vazut ca eu si Shose suntem puzzled!!! Oricum nu intelegi nimic, nu te prinzi deloc. Nici daca e cu puta, nici daca e fara. Deci stai linistita in privinta asta.

Stiu cum e Piatra, pentru ca socrelii mei stau la casa, undeva pe langa stadion. Daca ajungem inainte de nastere (noi vrem undeva in noiembrie), luam legatura si bem si noi un suc, ceva, daca vom putea sa ne coordonam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Gata si tura a doua de Baby expo !!!!

Am luat cadita si suporti pentru fixare pe cada mare , un set de nou nascuti de 4 biberoane, suzeta, perie , tetine de la Avent , un sac de dormit + niste costumase , prosop de baie , paturica .
Sunt happy !!!

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Iulia frumos carutzul nr 2. Desi e bleo mi'ar placea si mie pt "pipetzica" pt ca are floricele si merge si de fetitze. Unde il comanzi la 8 mil?? Ca l'as comanda si eu. Nu mi se pare scump, avand in vedere cat costa astea 3 in 1.
Thx

ps si acum ma pun pe citit ca's in urma

20+

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

[url=http://lafemmebonita.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Fetelor - am si eu o problema mare , ieri am facut morfologica si dr m-a lasat in ceata rau de tot iar dr mea nu rasp la tel asa ca poate ma lamuriti voi pana luni cand sper sa dau de dr va dau IR -urile si sunt convinsa ca voi stiti mai bine ca mine sa le interpretati
IR artere uterine :
- stanga s/d 3.26 - ir 0.69
- dreapta s/d 9.21 - ir 0.89


artera ombilicala:
- stanga s/d 3.94 - ir 0.75
- dreapta s/d 3.39 - ir 0.71


Chiar nu ma pricep deloc si dr nu a vrut deloc sa imi explice ce insemna, ce se poate intampla , singurul lucru pe care mi la spus a fost ca e posibil sa am ceva probleme in sapt 30 - 32, atat. Sper sa ma mai linistiti voi un pic.
Pupici

cum creste
Carmen 22 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

iulia, merci mult de link. vad ca sunt la limita, daca nu chiar peste. Cu tensiunea stau bine, sper ca nu inseamna medical mare lucru. (stiu ca Lala D ne povestea de obsesia cu IR-urile crescute)

fetele, io acum vreau sa va propun ceva, vroiam de mai demult dar si ce s-a intamplat cu Carmen ma face sa fiu si mai hotarata

vreau sa avem pe prima pagina si fetele cu care am fost o vreme la odisee, chiar daca au pierdut sarcina. Ma gandesc la Mav, Alinushca, Irda, Bubuleana, ramo2007 si acum Kossir, s-ar putea sa mai fi fost, si sa nu-mi aduc eu acum aminte.
Sper din tot sufletul enumerarea sa se opreasca aici, dar nu pot vedea, cel putin acum, cum Kossir pur si simplu dispare de pe lista de inceput...
Daca sunteti de acord, ma angajez sa fac eu treaba asta, ziceti doar da.


edit: carmen e, vezi ca mai devreme mi-a dat iulia link la pagina unde a pus LalaD valorile normale pentru IR-uri. mai mult de atat nu pot spune nici eu, cred ca doar sunt un pic cam mari, stiu ca problemele din asta apar mai tarziu in sarcina. Gatta parca avea aceeasi problema combinata cu tensiune un pic cam mare, lua Aspenter. Nu e nimic urgent, pot astepta pana poti vorbi cu medicul. si linisteste-te
va
Monica 25+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput