Mamici de Martie-Aprilie 2008(18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Kya - mi s-a zbarlit parul pe mine de emotie cand am citit ce ai scris.Mi-am adus aminte ce am simtit si eu la prima sarcina.Dar acum mai am de asteptat pana o sa simt si eu,si abia astept sa vina momentul. Saluta-l si tu pe bebe din partea noastra ca sunt sigura ca si el ne-a salutat pe noi.

mami,tati si Alexia
bebe2
Nicol9+ si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Nicol poti sa fii sigura ca si bebele meu v-a salutat. Ca doar si lui mami ii sunteti dragi toate, toate! Cu ce alte randunici scumpici as putea eu sa stau de vorba acum...

Dar chiar ma intreb daca uterul este foarte bine fixat, sau se mai misca putin din ligamente. Pentru ca bebelusul e clar prea mic (desi dupa masuratori am implinit deja 12 saptamani). Imi imaginez ca uterul trebuie sa se miste, nu? Altceva ce?
Oricum abia astept sa simt si copilul.

Este incredibil cat de multa iubire poate sa exista pentru o fiinta care creste in tine, cu toate ca inca nu ai vazut-o! Numai dragostea de mama poate sa faca asta! Si ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca am fost binecuvantata cu o asemenea minune!


A inceput o mare dragoste

Kya

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

fetele eu am plecat acasa dar ne mai auzim noi
pala toate.....

_
Mamica de Bianca si acum de 2
Alina 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Kya - daca ai simtit asa devreme miscari clare ale bebelsuului inseamna ca esti o mamica f sensibila! Si sa vezi ce dragoste va fi dupa ce ti-l va pune dr in brate...pentru mine, cel putin, e momentul cel mai deosebit de pana acum!

Roxana 18 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Mihuta, mersi mult de incurajari!

mami papiot, multam si tie de sustinere, ne gandim la renault sau logan oricum dureaza peste 2 luni de la comanda, pana la craciun sper s-o avem la scara!


pup toate randunicile, tot pe fuga!

Elena 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Elena-uitasem ...mult succes in demersurile cu masinuta!

Roxana 18 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Buna, fetelor!
Sa nu credeti ca v-am parasit dar nu va inchipuiti cate au fost pe capul meu zilele astea, in afara de accidentul sotului si de tot ce presupune oricum nunta...Imaginati-va ca am crezut ca ramanem fara cununie religioasa, a trebuit sa cautam ACUM alta biserica si Dumnezeu la care m-am rugat pentru o minune mi-a daruit-o, in persoana unui preot de suflet care ne cununa. Ramane acum doar sa anuntam schimbarea orei si a adresei dar NE-AM LINISTIT.
Am si alta veste proasta: mi-a iesit Ureaplasma pozitiv si trebuie sa ma tratez (Sovi sigur ma va contrazice, dar ginecoloaga mi-a explicat ca e mare-mare risc de avort in trimestrul 2 daca o lasi netratata). Mi-a recomandat Sumamed, dar in toate farmaciile gasesc numai inlocuitorul Azitrox care stiu si eu ca nu are aceeasi eficienta. Trebuie sa ne tratam si eu si sotul, 5 zile pe luna, 3 luni-dar a zis ca dupa o luna sa repet culturile ca aproape sigur se negativeaza. Pana la urma, fata de Listeria sau Toxoplasma e un rau mai mic dar afland vestea ieri cand cautam biserici, am plans de m-am rupt...Sper sa gasesc Sumamed si sa incep de azi tratamentul, 5 zile trec repede (dar da o greata, maaama..)
Acum, ca va trimit mesajul, incerc sa mai citesc si din urma ca nu mai stiu nimic de voi dar stau lipita de casa, astept curierul sa-mi aduca marturiile si cocardele de pus in piept. Treburi importante, domnule...

naty 12+ cu f probabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

kyaasta este chiar o minune ... ca tu ai sarcina cat a mea ... dar la mine ce sa se simta prin atatea sunci? veau si eu sa-l simt pe bebe ... ca acum este doar bucuria aceea de a sti ca sunt mamica ... si incerc sa-mi imaginez ce voi simti atunci cand va misca sufletelul meu ... gargaritza mea draga...

mami_papatot 11+

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera alina spune:

DN 13.04.1978, UM 19.06.2007, DPN 26.03.2008
Dr. Dorina Codreanu, Sp. Panait Sarbu

Vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Buna fetelor! Sa vedeti ce mi s-a intamplat astazi. De dimineata o mamica de la fradi m-a intrebat daca sunt insarcinata si in cate luni sunt... Daca stiu ce e... Si cand a venit sa ia fetita mi-a adus o plasa cu lucrusoare pt bebe nou-nascut!!! Am ramas impresionata de gestul ei. Stiu ca mai are acasa un baietel de vreo 3-4 luni. Nu e romanca, e olandeza, dar stie f bine limba romana... M-am uitat la hainute, sunt body-uri, cu manecuta, fara manecuta...2 caciulite... Sunt atat de miiiici incat nu-mi vine sa cred c-o sa incapa un bebe in ele...

Ioana
18+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput