ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-17

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Ciol pe mine m-a durat burta dupa prima injectia si mi-a si venit ciclu la 20 zile de la prima injectie. Dar mi-a venit putin si a tinut cateva zile. Dar de atunci nu mi-a mai venit ciclu deloc. Eu am facut lunea asta ultima injectie.
Stai linistita ca va trece repede timpul si vei ramane insarcinata dupa ce vei termina inejctiile. Ai sa vezi.
Doamne ajuta.
Va pup fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciol spune:

Hera25 imi multumesc ca ma incurajezi
dar stii ce nedumerire am, doctora mi-a dat sa fac prima injectie dupa CM, adica eu am facut prima injectie dupa ce mi-a trecut ciclu in a 9 -a zi, si acum pe 8 octombrie tb sa fac a doua injectie.
a mai facut cineva asa injectia dupa CM?

cand am cumparat injectia am vazut ca scria in prospect ca tb facuta intre 1-5 zile de cm, dar ea exact asa mi-a scris pe reteta dupa CM faci injectia.

acum sper ca nu se duce de rapa tratamentul.

in principiu eu vreau sa scap de chistul endometriozic si dupa aceea sa ma hot cand raman insarcinata. eu fac tratamentul asta si datorita durerilor ingrozitoare pe care le-am avut la ciclu si nu vreau sa le mai am niciodata, iar bebe un pic mai incolo poate peste 1 an sa raman.

te pupikkk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

Mada 23, draga mea, nu mai fi trista. ai sa vezi ca in curand va veni soarele si pe strada noastra. important e sa nu ne pierdem speranta.

Diana, scuze, nu vroiam sa te fac sa plangi dar pur si simplu eu asa simt ca la anul pe vremea asta ne vei povesti cum o sa nasti. ai sa vezi ca dupa tratament o sa ramai. si capul sus, nasul in vant si mult optimism ca asta ajuta cel mai mult!!!! am citit pe un site ca atunci cand vrei sa ramai sa-ti inchipui ca deja esti gravi si atunci toate starile astea depresive se vor duce. asa ca FI OPTIMISTA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ciol....si pe mine m-a durut burtica in timpul tratamentului, in special cand trebuia sa vina cm-ul, deci nu te ingrijora. Durerile erau puternice, cu intepaturi, ca la un cm dupa o raceala puternica, dar nu tineau mult, 2-3 zile. Apoi ramaneam doar cu dusul zilnic (caldurile).


am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/jNPjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ciol...sfatul meu este daca tot faci acum tratamentul nu mai astepta incearca sa faci si bebelinul, caci mai tarziu nu se stie , nu vezi ca nenorocita asta de boala reapare, sunt destule fete care au inceput laparo2+tratament.
Trebuie sa batem fierul cat este cald, nu avem timp de asteptat, stii ce repede trec anii, eu am patru de asteptare....greu.

am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/jNPjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Ciol mie mi-a zis doctorul sa fac injectia fix in a 2a zi de ciclu. Chiar m-a avertizat sa nu uit asta. Nu stiu de ce, ce efect ar avea in a 2a zi de cm si nu in a 6 a zi, de exemplu.
Dar cum sa scapi de chistul endometriozic?Asa doar cu aceste injectii?
Tu nu te-ai laparoscopiat?Ca sa-ti fie indepartat chistul?Si dupa aia sa faci injectiile?Scuze dar nu am inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Ioanatugs, cu cea mai mare placere voi scrie si eu povestea mea, numai sa ma invatati cum se face, sa apara acolo pe lista aceea care sper eu sa se mareasca in curand si cat mai mult!
Mada23, merci pentru felicitari! Cu zambetul... sa stii ca rad ca o tembela de ieri in continuu...
ginamaria si eu la fel stiam, ca RH-ul este important, chiar am fost uimita cand am auzit-o pe doctora. Si chiar nu am inteles gresit, de grupe e vorba... Ma rog, oricum tot fac analize peste analize, ce mai conteaza una...
Andreyutza, hai ca am incercat sa imi pun emoticonul, ma gandisem si eu la asta zilele trecute, dar eu sunt cam "praf" la capitolul calculatoare.... Sa vedem daca a iesit bine treaba...

Pupici la toate

YLARI [GRAVI] 8+

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

V-am zis ca sunt tuta... nu mi-a iesit...

YLARI

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciol spune:

mada23, iti mulrimesc pt raspuns....si sa stii ca ai dreptate poate ar tb sa fac acum un bebe ca nu se stie....si nu de alta dar timpul trece repede (24 ani am).

Hera25, eu nu m-am operat, acum 2 luni am aflat ca am endo si doctora mi-a dat sa fac injectiile astea.....a zis ca mai intai incercam cu tratament si dupa aceea daca chiar nu da rezultate se pune problema de operatie. dar nu mi-a dat operatia ca sigura alternativa, si mi-a zis ca la mine nu se pune problema ca nu pot face copii......eu zicandu-i ca vreu cam peste 1 an sa raman insarcinata. deci eu nu am fost operata, dar fac tratament cu diphereline, care dupa parerea doctorei ar tb sa dea rezultate pt ca chistul este mic.

acum sa vedem pt ca in noembrie merg la herghelegiu la ecografie.

tin sa-ti spun ca doctora acesta a fost a 8 si singura care a putut sa-mi spuna ca am endo, toti ceilalti ziceau ca am un chist pe care il tratam cu Diane 35.

pupikkkk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

CIOL si mie mi-a venit CM dupa injectie la o luna,insa fara dureri aproape deloc......Eu l-am sunat disperata pe dr.si cica el m-ar fi anuntat ca asa se va intampla.....dar eu nu mai tineam minte.........in rest.....in ce zi sa o faci habar nu am ca eu nu stiu de ce am facut doar o singura injectie cu C% de 11.3 si a avut efect 6 luni.....poate aici la Cluj medicina se scrie altfel
YLARI sincer am ceva cunostinte medicale dar eu de asta nu am auzit....cu grupele.Abia astept sa vad ce iti zice......

Mergi la inceput