Paciente optimiste si gravi dr. Tutunaru cap.41

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetelor, la noi e scandal mare azi din cauza colicilor. Ufff, sper sa se calmeze ca sa putem veni

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Iyoana ma bucur k ai mai trecut pe aici.La mine nimic nou, astept sa treaca si luna asta, sa-l prind si eu pe Tutu pt o monitorizare.Intru aproape zilnic, chiar dak nu am noutati despre mine si citesc ce posteaza fetele.Astazi vad k e liniste pe forum, deh se pregatesc pt intalnire.
Distractie placuta fetelor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Fetelorrrr, tot n-am ovulat, nici nu s-au schimbat marimileeee, uffff... Ce m-as face daca nu v-as avea pe voi sa ma plang?

Sa ma iertati ca n-am sa vin diseara, dar sunt intr-o stare cam proasta, sunt ceva ape mai agitate si la servici si pur si simplu n-am stare. Plus ca de cateva zile ma trezesc cu noaptea-n cap sa ajung la spital, maine la fel, asa ca ma simt foarte obosita. Nu va suparati pe mine, va rog mult, si distrati-va si pentru mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

La noi vestea proasta e ca probabil n-o sa putem veni diseara la intalneala, sotul e racit cobza si David a fost marait toata noaptea trecuta si azi la fel. a mancat ff prost, are muci si mi se pare ca respira cam suierat, febra nu are inca, dar pana nu ma lamuresc ce este nu il scot din casa. sper sa nu fi racit si el, sau poate ii dau dintii...? Sa va distrati bine si sa papati bunatati, ganditi-va si la noi... data viitoare nu mai lipsim, promitem!

mami de David Christian

www.onetruemedia.com/my_shared?z=1b8b33d8f086559a341c24&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea noastra: David Christian




"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ysa si eu "trec" in fiecare zi pe aici , imi e drag sa va citesc. nici eu nu am noutati...din pacate! Ai grija de tine si poate vii tu cu vesti mai bune!

Mmc_nd, si nu ti-a dat Pregnyl? inteleg ca nu s-au spart foliculii...bafta si nu mai fi suparata!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

Buna fetelor!
Multumesc ca ati fost alaturi de mine! Si am venit si cu un rezultat bun, nu am nimic dupa cum spune dr. T. Dimineata am adormit inainte sa vina el in sala de operatie, iar cand m-am trezit plecase. L-am sunat cand am ajuns in salon sa-l intreb daca pot pleca acasa si atunci mi-a zis ca "instalatia" mea e ok. Am plecat din spital pe la 15,30. Ma mai dor inciziile si umerii, dar in rest e bine si mi-e o foame........!!!!!!
mmc_nd, sper ca astazi sa faci inseminarea; eu tot nu inteleg de ce nu iti face pregnyl; dar am toata increderea in el. Iti tin pumnii si ma rog pt tine. Doamne ajuta!
Va pup pe toate fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'neata ...
asta da veste buna bebekom ... .. ei atunci spor la bb , trebuie sa vina
mmc , si te mai duci la monitorizari ?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

'neatza la !
Bebekom,felicitari pt. rezultatul favorabil!Doamne ajuta sa ,,patesti'' ca mine!la primul CM dupa laparo am ramas !
Malina,draga mea,poate se sparg si te insemineaza cu succes!
Aseara a fost de vis...Ne-am simtit excelent,am cunoscut printesica Alessia si frumoasa mamica Claucia(pe ea am revazut-o)~!
Mami Marina,arata demential si Emmi e haioasa si smecheroaica rau!
Copilut,Alexia,Alfa_Anca 3 radioase rau si fericite la maxim!
Gabitza(MamitzuD2)o dulce si-o haioasa cu o burtika rotofeie ce-l ascunde pe bb Tudor!
Felicia,draga mea draga,luptatoare prin definitie!Bafta multa iubita,sa fie cu noroc si berica beuta dupa mine si mana lui Marinescu!
Am lasat-o la finish pe Ioana,o gazda desavirsita,atenta la toate detaliile si finuta pina la Dumnezeu!Sa fie cu noroc si pt. tine ,iubita,toamna asta!Iar la vara sa te meditez cu bb langa tine!

M-am simtit extraordinar,sper s-o mai ,,punem'' pina nasc!
Amely,tare mi-e dor de tine,scumpa mea!Imi pare tare rau ca Davidutzu' nu se simte bine,la fel si taticul lui!Ai grija de ei(tot tu)si daca nu nasc intre timp,neaparat vreau sa ne vedem!
Oricum ,maine aflu ce si cum,in ceea ce priveste nascarea!
Alexiaaaaaaaaaaa,Feliciaaaaaaaa,Clauciaaaaa asteptam pozici!!
O zi mirifica la Tutunici!

Teodora 37 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Neata fete,

Ca de obicei intalnirile cu fetele sunt cele mai frumoase, nu te mai saturi de vorbit, toate fetele tare dragute, burtici mai mari sau mai mici si viitoare burtici, anul asta sigur toate vor avea burtici si la anu organizam intalnirea bebeilor.
pup si eu cateva pozici si intru mai tarziu sa povestesc cum a fost la intalneala si cum a fost intalnirea cu fata mea ieri la eco, pt ca acum nu prea am timp aici la birou
www.flickr.com/photos/10210052@N04/" target="_blank">pozici

pupici la fete frumoase

Alexia si minunea mea Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daro26 spune:

nuchi si ysa, multumesc mult pentru sfaturi ! Ma voi informa mai bine. Cred ca o sa merg la consultatie la dr. T., desi eu ma gandeam la laparo ca la "sansa nr. 2" dupa HSG.

Va pup si va urez toate cele bune! Sper sa revin cu vesti bune .

Mergi la inceput