Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Pussi, insanatosire grabnica,
Ginger, ma gindesc la tine si sper sa fiti mai bine atit tu cit si baietii
Eu ieri am cam exagerat putin, nu am prea stat la pat,dar ma enerveaza cumplit , toate problemele apar acum, toate se strica, stiu ca nu ar trebuii sa ma afecteze si sa las totul la o parte, dar e tare greu sa nu ma implic in rezolvarea lor, doar toate astea fac parte din viata mea.OFFF....Acum astept sa vina 19 , sa merg la control.Va pup pe toate si numai bine tuturor
Meda 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

fetelor ce e cu linistea asta pe aici ?

mona 26 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Monica sincer ma bucur ca ai trecut cu bine peste toate,Dumnezeule nu stiu cum ai facut.As avea si eu nevoi de niste sfaturi de la tine sau practic sa te intreb cate ceva despre cerclaj.
Fetelor am tras o spaima luni seara m-au apucat contractiile si am ajuns in spital,s-au oprit dar a doua zi am ramas socata cand la echo mi-au zis marimea colului 1,7.Deci sunt la limita si sunt al naibi de speriata,inca nu pot sa imi revin,doctorii mi-au zis ca de ei nu mai tine si ca totul depinde de noroc.Acum am sosit de la spital nu pot sta mult pe net ca sunt obosita,intru maine si va mai spum amanunte.
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Aurel cris si ce ti-au spus, ce e de facut?Ca doar cerclajul e facut deja?
Repaus la pat total ?Nu. sa fie bine.
Fetelor oare ce sa intimpla, vad si aud din ce in ce mai multe gravidute cu probleme cu scurtarea colului.De contractii ce sa mai zic....
Eu m-am trezit dimineata cu burta intarita si cu dureri , nu cine stie ce , dar sint. Am luat un nos-pa.
Va pup pe toate si sa nu mai auzim de probleme.Numai bine la toata lumea.
MEDA 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

aurel cris cu draga inima. da-mi PM si iti raspund cu draga inima. iti dau pe PM si adresa mea de email d ela servici.

Ganditi pozitiv fetelor totul va fi bine sunte-ti niste luptatoare si bebelusii vostri o sa vina pe lume la termen si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Monica draga, sa dea Domul sa fie as cum zici tu.Multumim mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata, noi tot asa racite!

aurel cris imi pare rau! Ce tratament ti-a dat? Rapaos total...? Trebuie sa ai incredere in DD ca e cu voi!
meda ai dreptate din pacate ... si eu am observat ca sarcinile prin Fiv sunt cam cu probleme multe! Chiar daca sunt unice!
de ginger nimeni nu stie nimic?




PUSSI 30+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 7 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:


AurelCris stai cumintica la pat,sint cu gindul la tine si te asteptam cu vesti bune
Cellu tu cum tu cum esti,sper ca oricum cumintica la pat
Medamaya cind ai asa contractii in afara de no-spa nu iei si magneziu,mie asa mi-au dat si in fiecare zi nu numai cind sint contractii,in rest cumintica la pat,toate fetele la pat
Madalina
Pussi tu iei si magne b6? am citit pe net ca vit b6 scade greturile,uite bananele contin f.multa vit.b6 si am mai citit ca mincind putin si des e indicat in aceasta situatie,apoi indicate sint produsele fainoase:paine,paste,orez..si dupa masa sa nu stai la pat...ma rog poate stiai si tu,oricum felicitari pt 30 sapt.,hai inca 8 ... de ginger chiar nu mai stim nimic...eu am tot vorbit cu ea pe mess,dar nu m-am gindit sa ii cer nr.de tel,oricum cred ca tot in sp.este,pup mamica de sabine frumoase
Delfi Denisa Ciarli Andicu...toate fetele

...eu merg si azi la un echo,nu am rabdare pina sapt viitoare,poate va fii bine si scap de un stres...daca nu astept sapt.viitoare cum a zis dr...daca ...nu stiu ...vedem...am emotii..numai bine tuturor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Liliana, nu mi-au dat Mg, mi-au spus sa iau doar nos-pa si scobutil supozitoare.
Multa bafat azi la echo,sper din tot sufletul sa fie bine si sa vezi inimioara lui bebe cum bate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

salutare fetelor, noi reportam o noua noapte dormita pe jumatate . Cand ma pun seara in pat ma invart cred ca de 30 ori de pe o parte pe alta ca mi se pare ca ma doare cand stau pe stanga sau dreapta, trebuie sa-i asez cumva ca daca nu incep sa dea tare in burtica. Nu stiu sa explic cum e dar abia imi gasesc pozitia, plus ca am mari probleme de respiratie seara, nu pot sa respir intru in panica, mi se pare ca atunci cand nu respir bine si ei se agita mai tare .
Aurel Cris, Meda stati cumintele in patut si mie imi este tare frica de col, eu nici nu am facut cerclajul...
Pussi sanatate multa, mai da si tu raceala la altii nu o mai tine doar pentru tine.
Liliana
Fetelor voi ati inceput sa va faceti bagajul de spital ? Sotul zice ca e prea devreme dar eu o sa incep sa il fac asa usor, sa stau eu linistita, ca oricum nu stie el ce am prin sifonier

mona 26 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png

Mergi la inceput