Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pt cine intereseaza rocmai am vb la REST BURGUND si e 120 ron meniul in care e inclus si 1 lsuc/pers, 1l apa/pers, 2 cafele/pers/ 2beri/pers. se mai platesc separat ospatarii si barmanii.

astept si de la voi informatii!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 6 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Yasmi iarta-ma te rog de confuzie...insuficienta neuronala acuta...si mai si trebuie sa invat ptr scoala de soferi
Pentru pussi era mesajul!

Pe bubulina ta inca nu am vazut-o!

Ashera multumesc frumos! Si eu tot prin cezariana o sa nasc!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Fetele, eu ma bucur tare mult ca am nascut prin cezariana. Urmatorul copil il voi naste clar tot cu cezariana. Am facut anestezie generala, dar va recomand anestezia epidurala ptr ca recuperarea e mult mai rapida. Operatia a durat cam o ora si tot atat a durat si anestezia. Pe bb mi l-au adus in aprox 10 min. Durerile de dupa sunt suportabile, mai ales ca ti se dau si o multime de calmante. Cu siguranta ca la nasterea naturala ai dureri mai mari. A doua zi, e foarte important sa te ridici din pat si sa faci cativa pasi ! Dupa primii pasi, recuperarea e miraculos de rapida. Eu a 3-a zi urcam si coboram scarile, ca mergeam sa fumez . Operatia e foarte mica si foarte jos, pot sa port orice bikini si nu se vede. Si se cicatrizeaza foarte repede, la 7 zile se scot firele. Ce sa va mai zic ?

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ashera daca ti-a facut clisma inainte? sau ti-a dat Forstrans? Cine ti-a facut anestezia? Doca?



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ashera epidurala de ce nu ai facut?? nu a avut cine sa iti faca asa-i ?? (la odobescu ai nascut, nu?). nu se pun fire care se absorb?? cat ai stat in spital? laptele a venit imediat? ai putut sa il iei pe bebe imbrate cand erai aks sau ai avut nevoie de ajutor?? cat ai dat pt cezariana la dr?

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 6 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:


Cata activitate fetelor astazi sunt foarte mandra de voi.Noi am iesit si azi de la spital pe la 11, dupa am fost pana pe branco, rapid ca ma dureau oasele, sa mai iau niste manusi la bebe si un capot de baie pt spital.Inca nu mi-au facut externarea, maine de abea mi se face externarea oficial. Mi-a iesit ceva infectie urinara ... si azi au repetat analizele.Cica ar fi fost urme de nisip .. sper sa nu am ceva la rinichi .
Am ramas impresionata si azi si ieri de cate ori a venit Iuhas la mine si vorba aia sunt internata doar pt niste analize.Nu o sa regret niciodata ca am ales-o pe ea sa imi monitorizeze sarcina si sa ma ajute sa il aduc pe Raulito pe lume.E de nota 10+

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ashera ma bucur mult ca ai revenit printre noi ...eu sincer iti simteam lipsa

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

hai sa va zic inca o sala de botez , care mie chiar mi-a placut la hotel Aurora .. meniul e undeva in jur de 85 ron.Sala foarte frumoasa, cam de 80-85 de persoane.

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ank si ce intra in banii astia??

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 6 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Mai sincer nu stiu exact , pentru ca noi am fost si am intrebat si au doua sali, asta care e prea mica pentru noi si mai una care era prea mare si nu am mai insistat cu intrebarile.Cred ca 2 cafele, apa minerala...si meniul care e destul de consistent(asta stiu de la cineva care a fost la o nunta acolo),dar merita sa mergi sa intrebi .. ca e foarte dragut si mai ales cu acel lac sau balta in spate

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput