Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Am mers la mai multi pediatri : o homeopata vis-a-vid de cabinetul dr. Cioata, la dr. Ilie, una ce a venit acasa (nu mai stiu cum o cheama) si pana la urma l-am inscris la dr. Gabriela Vasilie, ca e la mine in zona si vine si acasa. Dar, sincer, nu sunt multumita de nici unul.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ashera nu cred ca un BB viabil depinde greutate si nici de cat sta in burtica... intervin multe alte complicatii in cazurile spuse de tine! Sunt copilasi nascuti la 34 de sapt. ... bine sanatosi!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am tot facut cercetari prin femeile familiei sa vad daca e vreuna care a stat mai mult de 40 de spat cu bebeii... si nu e nici una ... doar care au nascut intre 36 si 40 de sapt....
Sunt atat de entuziasmata ca as pleca de pe acum la spital

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

si eu cred ca pana la urma il inscriu la pediatra de la mine din zona... asta pana incearca sa il imbibe in antibiotice si atunci voi lua foc ... dar oricum exista oricand posibilitatea de al duce la alti pediatri pentru o a doua sau a treia examinare

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Vorbeam de cezariana provocata "la rece", cand nu exista nici un semn ca bb ar vrea sa iasa. In 6 zile cat am stat in spital am vazut 3 astfel de cazuri, cu copii nascuti prin cezariana la rece, peste 38 saptamani si care au avut probleme de adaptare, desi erau dezvoltati. Stiu ca vreti sa va vedeti puiutii, am trecut si eu prin asta, dar ptr ei fiecare zi conteaza.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Ank, o sa poti dormi pe burta, dar o sa dormi 2-3 ore pe noapte

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

In legatura cu bebeii nascuti la n saptamani , eu zic sa avem fiecare incredere in sansa noastra si mai ales a bebe-ului.optimism optimism optimism

A uitasem in cercetarile printre mamicile familiei am dat insa peste un caz care m-a socat .. o verisoara de a tatalui meu in varsta de 35 de ani a nascut acum o luna un bebeu de 4700 g si eu in sine mea imi tot zic... lasa ca gena aia sigur nu e de pe partea tatalui meu

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Ashera

Ank, o sa poti dormi pe burta, dar o sa dormi 2-3 ore pe noapte

Mami de bebe
Chris (08.08.07)



esti o dulce ashera ... dar sunt 2-3 ore dormite pe burta

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ank asa mi-a zis si mama ca ea la asta se gandea cat am fost eu in operatie...cand am iesit eu eram ametita de la anestezia generala si ei se jeleau pe langa mine ca la inmormantare.

Sa stii ca am intalnit o tipa din Sibiu care zicea ca ea tot asa a avut copilul si dr a convins-o sa nasca natural...ca l-a intors el la nastere si ca ar mai fi avut si cordonul in jurul gatului...Era sa lesin cand am auzit-o...
Am mai auzit si de intoarceri manuale ale copiilor...insa dr mea a zis ca sunt riscante si ca nu se mai practica.
Apoi chiar daca ai copilul intors dar colul ramane inchis nu poti sa nasti altfel...Eu asa am patit! Nici nu stiu ce e ala travaliu...l-a mine greul a fost dupa operatie. Nasterea a fost usoara!

Eu sunt obisnuita cu operatiile pentru ca la 6 si 7 ani am facut 2...asa ca mi-a fost mai usor sa nasc asa!

In fine eu zic ca-i bine ca poti sa alegi! Esentialul este sa fie bebe sau bebelusele sanatos/sanatoase!





Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ashera nu te supara, dar eu nu am sanse deloc sa duc sarcina la 39-40 de sapt.! II multumesc lui DD ca am dus-o pana aici si ma rog sa-mi mai tina fetele in burtic inca 4-5 sapt.! Si cu cezariana... ce sa zic, am sanse sa se declanseze travaliul cu contractii si sa intru direct in cezariana... asta ar fi ideal, ca nu ar fi "la rece". Dar poate sa se rupa membranele la Elena... ca-i in previa si are sanse mai mari si Ana sa nu aiba chef sa iasa... deci tot la rece va fi....



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput