Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

oooo ank sa merg pana acolo, doar ac sa imi satisfac o curiozitate.....
cat a fost revista?? ca toata odiseea sarcinii vb despre ea...

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 4-5 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

revista e 10 ron.Eu m-am uitat pe lista acolo.. dar la fiecare medic era diferit... cred ca depinde si de ce titlu are..profesor..conf..etc ...sau simplu doctor.Astia mai mari parca erau de 2 sau 3 ori pe luna in garda mare, si cei mici erau o data in garda mare si de vreo 2-3ori in garda mica.Mai mult nu stiu sa iti spun,dar bb la viit consult intreaba-l ca el stie sa iti spuna garda de pe octombrie

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ank, mersi de info. nu e nici o graba, nici o importanta, pur si simplu eram curioasa. oricum acuma cand merg, peste vreo saptamana, voi avea 36 de sapt si atunci imi va spune cum este de garda pt cezariana si mi-a spus ca ma va chema saptamanal pt monitorizarea bebeului la spital.
oare furdean ce titlu o avea?? prof? conf??

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 4-5 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Nu stiu sa iti spun... dar cred ca el are mai ulte garzi mari decat Iuhas...


Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ank, pai asta ma gandesc si eu din moment ce Iuhas i-a fost rezidenta!! acuma citeam cate una alte pe forumuri despre dr furdean. numai lucruri bune, ceea ce imi da curaj!!!
ank tu ai intrebat-o pe Iuhas cat te costa nasterea???

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 4-5 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Mai nu am intrebat-o dar eu zic ca daca nasc in ziua ei de garda si va sta ea non stop cu mine acolo si nu am nevoie de moasa si nu platesc nici spitalul ii dau 250, daca nu va fi asa atunci doar 200.Daca ajung la cezariana atunci 300.... multe variante nu???.
Saptamana viit merg la ea la cabinet sa imi monitorizeze bebeul si atunci o intreb.Am zis ca o intreb la spital, dar nu mi s-a parut potrivit cu toata lumea aia in jur

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

yasmai "Duminica, 30 septembrie 2007, de la ora 13.00, copiii sunt asteptati in Food Court Almondo, la spectacolul Scoala de Clowni, sustinut de actorii de la Teatru de Papusi Merlin. Reprezentatiile Teatrului de Papusi vor continua si in urmatoarele zile de duminica, respectiv 7, 14 si 21 octombrie."

Fetele eu cred ca nu am platit taxa aia pentru ca am fost considerata urgenta. Daca esti operata la urgenta nu platesti!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Vai pe mine m-a luat pe nepregatite nasterea si dr nu a vrut sa spuna un pret. Eu i-am zis sotului cat sa-i dea, dar i-a dat mai putin ca asa l-a convins mama. Sincer nu cred ca a fost prea multumita...si de aia nu prea mai am nas sa o rog sa nasc tot cu ea.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by mihaser

Vai pe mine m-a luat pe nepregatite nasterea si dr nu a vrut sa spuna un pret. Eu i-am zis sotului cat sa-i dea, dar i-a dat mai putin ca asa l-a convins mama. Sincer nu cred ca a fost prea multumita...si de aia nu prea mai am nas sa o rog sa nasc tot cu ea.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"









daca ea nu a zis ....tu esti nevinovata

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bb cred ca doar de luni se afiseaza garzile pe oct.! Ank unde jos la gineco ?? la internari in ginecologie? coborori ceva trepte si acolo unde e un pult si automatul de cafea?

furdean nu e nici prof. si nici conf. In conditii normale nici profi si nici conf. nu fac garzi... cred ca la Odobescu doar Pascut face dintre cei cu titluri universitare...




PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput