Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina spune:

Ashera si noi am avut aceleasi probleme cu ochisorii.A facut conjunctivita imediat ce am venit acasa. Asta s-a tratat, insa recidiva si un ochisor ii curgea (doua saptamani curgea, alte doua pauza si tot asa). Pediatra mi-a prescris tot felul de picaturi si cu toate astea trecea si revenea(acelasi ochi). Am fost la 3 oftalmologi. Finalmente ultimul a zis ca nu mai are rost sa stam asa, ca de trecut de la sine nu trece(daca i-a revenit de atitea ori) si necesita interventie. De fapt este infundat canalul lacrimo-nazal(se intimpla la foarte multi copii, la unii se desfunda de la sine, la altii nu). Am fost si am facut interventia si de atunci nu am mai avut niciodata probleme.Daca doresti iti pot da detalii despre doctorita care ne-a rezolvat.

cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Cata, multumes mult. Si noi tot umblam pe la doctori. Sigur are canalul lacrimal infundat. Asa a fost la ambii ochi, dar i-am tot facut masaj si vad ca la un ochi i-a trecut. Interventia la canal am inteles ca se face doar la bb mai mari de 4 luni, cu anestezie. E complicata? Da-mi te rog si nr dr, poate voi avea nevoie.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Salutare fetele.Noi am dormit pana acum ca am venit rupti de oboseala de la spital.Totul e bine si cu mine si cu Raul.
Iuhas e de garda in 17 octombrie si a zis ca o sa vedem atunci cum e colul, sa nasc in ziua de garda sa scap de taxe de spital si sa poata sa fie toata ziua cu mine ea.
De acum trebuie sa merg in fiecare saptamana la ea la cabinet sail monitorizeze pe bebe.

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ashera multumesc pentru raspunsul in legatura cu clisma ... bine ca ai zis de servetele umede ca eu vroiam sa le las in bagajul mare sa le aduca sotul ulterior.

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

bb_yasmi ai sunat azi la hotel Aurora?Cum e pana la urma?
Pussi imi pare sincer rau de noaptea acida pe care ai avuto.Eu nu mai am probleme cu aciditatea decat foarte putin .Am auzit ca laptele ar ajuta foarte mult.Asta nu am incercat-o ca mie nu imi place laptele .Nu mai beau lapte de cand m-a intarcat mami de la biberon .Atunci am fost foarte hotarata...si am zis ca daca nu se mai poate cu biberonul atunci de loc..Poate patesc si eu la fel cu fiu-meu .
Azi am vazut in analizele dela sange ca glicemia era mai joasa de limita inferioara normala.. de aici se explica si pofta de dulce care o aveam in ultimul timp si nu imi explicam de ce , pentru ca eu nu prea pap dulciuri.

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ank mi-e frica sa nu fac disgravidie de trim. 3.....ca fetele trebuie sa creasca! Oricum o luna stau in perfuzii daca e nevoie... ele sa fie sanatoase! Nu pot sa mananc decat paine prajita si popcorn... apa pe care o beau imi vine in sus acida Astept pana luni .....sa vorbescu cu Grig.



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Dar Grigoras e plecat din oras?

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Dar Grigoras e plecat din oras?

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!



da...



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Azi cand am plecat din salon tocmai adusesera o graviduta cu gemeni in 32 de sapt, chiar m-am gandit la voi trei
Si eu sincer as sta in perfuzii inca 2 luni de acum incolo daca ar trebui, numai sa fie bine bebe.Daca te internezi cumva luni, sa imi spui...poate trec sa va vad mandrelor.


Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Da sigur...si cu conjunctivita ne-am externat si am fost cu el la oftalmo la o dr tanara pe care mi-a recomandat-o un prieten si ne-a dat nettacin si dupa ceva saptamani ne-a trecut...tot asa cu masaj.
Noua in spital nu ne-a facut nu stiu ce test pentru auz, insa am mers cu el la d-l pediatru Ioan Sabau si l-a consultat. Fetele sa stiti ca mie imi place foarte mult de pediatrul asta. E foarte atent, nu e deloc superficial si nu a fost data sa nu-mi taie chitanta pentru banii care i-am dat. Are evidenta pe computer si inainte sa puna un diagnostic se uita si pe evolutia copilului (boli din trecut, tratamente, analize). Mie mi l-a recomandat o ruda care are baitul licean si pana la varsta asta a mers la dansul de cand era mic. Oricum nota 10 pentru asa un cabinet!

Va pup burtoaselor ca maine incep scoala de soferi si mai am de citit!



Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput