Durerea unei pierderi de sarcina ( 39 )

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Haideti mai fetelor carmina,Ninia, Mirela, linistiti-va ca o sa fie bine, lasati trecutul si nu va mai agatati de el, pentru ca trebuie sa aveti incredere ca va fii bine si ca o sa va tineti copilasii sanatosi in brate, nici nu se poate altfel, trebuie doar sa nu va pierdeti speranta si increderea in DD si in primul rand in voi.





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

fete dragi va pup pe toate...sunt pe-aici, dar nu gasesc timp si putere sa scriu...imi pare rau, va rog sa nu va suparati pe mine...sunt alaturi de voi si ma rog pentru toate.
si pentru fetele noi o imbratisare calda si de la mine...


_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia imi pare rau ca ai astfel de probleme dar cum ti-am mai spus,sunt sigura ca se vor gasi solutii.Te cred ca iti este greu dar fii puternica,tot raul spre bine!

Laura si eu cred ca o sa ai o fetita,dar important este sa fie totul bine si iti doresc asta din toata inima!

Michelle imi inchipui cat de greu iti este cand te gandesti ca se apropie ziua de 26 oct dar noi nu te vom lasa sa cazi,iti intindem mana si impreuna vom trece peste tot,ok?
Va iesi soarele si pe strada noastra,trebuie!

Andreea ma bucur ca l-ai vazut pe bebe si ca totul este bine,nici nu se putea altfel.Imi pare rau de intamplarea cu TT,sper ca ai reusit sa il faci in alta parte.

Lau-Meli nici eu nu sunt prea entuziasmata cand trebuie sa calc dar astazi am profitat de faptul ca am fost singura si in lipsa de altceva...
Multumesc pentru gandurile bune,mereu ne incurajezi,ai dreptate,nu trebuie sa ne pierdem increderea in DD si in noi,bineinteles.

Liana bafta la examene!

Irene parerea mea este ca nu trebuie sa stai prea mult pe ganduri si sa te apuci de proiectul bebe.Nu lasa timpul sa treaca pe langa tine,ai sa vezi ca totul va fi bine data viitoare si o sa reusesti sa iti tii copilasul sanatos in brate.Atata timp cat totul este bine,de ce sa nu incerci?

Catty imi pare rau ca suferi atat!Nu stiu ce as putea sa-ti spun sa te simti mai bine pentru ca,in aceste momente chiar nimic nu ajuta,din pacate.Multa putere iti doresc,sa-ti gasesti linistea sufleteasca si sa ai puterea sa o iei de la capat!

Ninia ma bucur ca ti-a venit CM.Ai scapat de o grija!
Ingrozitor cazul vecinei tale!Oribil,chiar!

Slimatei nu baga in seama vorbele oamenilor care vorbesc doar sa se afle in treaba! Stii cum se zice,cainii latra,ursul merge!
Ai grija de tine!

Jojo ce putin mai ai si iti tii printesa in brate. Doamne ajuta! Abia astept sa incepem galeria!

C.myry gandeste pozitiv,trebuie sa fie bine!Pai ce faci,te descurajezi la inceput de drum?Sunt sigura ca totul va fi bine!Capul sus!

Cristina-ana ce mai faci?Imi este dor de mesajele tale!
Cum a fost la munte,i-a placut lui Andrei?

Fetelor,va pe toate si va doresc somn usor!





Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

M-am tot invartit prin casa pana s-a facut ora 12:00 ca sa pot sa o felicit pe Irene,

Irene,La Multi Ani!!!
Iti doresc ca de ziua ta sa ti se implineasca toate dorintele,sa fii fericita,iubita,sa ai parte numai de raze de soare in viata de acum inainte si sa iti dea DD cat mai curand un copilas care sa iti umple sufletul de bucurie!
Chiar daca viata nu este asa cum ti-o doresti,zambeste si bucura-te de cei ce te iubesc!
La Multi Ani!
Iti trimit un buchet de flori virtual!


Acum pot sa merg la culcare linistita! Noapte buna tuturor!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Carmina imi pare nespus de rau pt tot ce ti s-a intamplat. Iti doresc ca bunul Dumnezeu sa te intareasca si sa treci cu bine peste tot.

Curaj di multa sanatate.

Diana 8+ si de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

irene, asta e ptr 26, ca la voi va fi mai repede ca la mine!si nu de alta da vreau si io una bucata tort! deci MULTI ANI TRAIASCAAAAA, MULTI ANI TRAIASCAAAA LA MULTI ANI, MULTI ANI TRAIASCAAA, MULTI ANI TRAIASCAAA LA MULTI ANI! CINE SA TRAIASCA, CINE SA TRAIASCAAAAA LA MULTI ANI!multa sanatate draguto, si un shrekulet sanatos sa ai! lasa nu te mai gindi tu sa ai raspunsuri, da-i inainte pe toate caile, adoptie, natural, si int-o zi vei avea un mic shrekut, da ce in viata asta avem raspunsuri la toate, NU! oare de ce ni se intimpla anumite lucruri, ptr ca putem duce?! cine stie, pe mine visurile ma ajuta mult, de cind am visat ca voi fi cu ingerasul meu dupa viata asta m-am linistit!hai nu te mai gindi la rele acuma, capul sus!

teo, tu tre sa faci 2 torturi!am vazut pozele cu gradinita, e superba, atit pot sa zic, ati facut o munca pe cinste!

michelle, da, stiam ca tu esti in 11 octombrie, lasa ca e bine ca mincam si atunci tort!asa e cu sefa mea, e o vaca!eu, totusi sper ptr tine luna asta, vom vedea, visul meu si alte cele, n-am mai apucat sa beau azi ceai, da am mincat o supita calda, merci mult

catty, multumesc ca in durerea ta mai gasesti putere sa ma incurajezi, vezi, esti o femeie puternica, nu dispera, stiu ca e greu, nu-mi gasesc cuvintele potrivite, ca orice as zice nu pot sa-ti iau durerea, dar pot fi alaturi de tine n tacere

jojo, atunci pe simbata sa inceapa galeriaaaaaaaaaaaa!sint alaturi de tine draga mea, sa vii pe lume natalya sanatoasa ca frumoasa sigur vei fi!noi toate te asteptam

liana, inca o data bafta, pup fata dasteapta

myri, nu te panica, si eu am avut dureri, in stinga, poate ca acolo sint operata de ovar, dar cu dominic aveam niste dureri de uter, de numa, eram toata panicata. liniste-te va fi bine de data asta, trebuie sa crezi cu adevarat!pai ce sa zica doctorul ca e bine cind tu ai 4 saptamini de la ultimul ciclu si deci 2 de la conceptie, cit crezi tu ca poate sa se vada la eco?aici pina la 10 s nu-ti face nimeni nici un eco, ca nu ai nici activitate cardiaca, nici nu se vede nimic!si ca sa nu-ti zica ca ti-a luat banii degeaba si-a luat aerul misterios, aia era de fapt! auzi, ia vezi ca scot batul, lasa lacrimile, nu ai voie, decit cele cind hormonii o iau razna, te uiti frumos in oglinda te mingii pe burta si ii zici lui bebe ca de data asta va fi bine!ei, pai se poate!?si ps, merci mult de incurajari, asa e copii ma simt, sper numa sa nu-mi pierd laptele colac peste pupaza.....

carmina, in Mihnea iti vei gasi puterea!eu, in dominic mi-am gasit-o, dupa pierderea de sarcina tot felu de ginduri negre aveam, si m-am agatat de el,si am reusit! toata viata insa nu voi uita data de 4 februarie 2007......DPN niciodata!

laura, de aia te dor oasele ca se largeste bazinul, pe mine m-a durut groaznic cu dominic in ultima luna, acuma vad ca abia dupa nastere ma dor!

lau, astept reteta, cum sa fiu, ca unul care acu invata sa innoate.....astept sa mearga sotul la ceva interviuri ca sa mai prind sperante!acu, sint la faza cind dau din miini si picioare sa nu ma innec!sint cu nervii intisi si la pamint, nici nu ma mai pot distra cu astia mici, sau ride, sint ca o buba, ca un vulcan, explodez din orice, e greu de trait cu mine, chiar si mie mi-e greu!sa-mi zici cind mergi la endocrinolog!

mirelush, va fi bine ai sa vei intr-o zi!un pupic mare

dany, ma bucur ca ramii prin zona, cine stie poate data viitoare te visez gravida!

cristinelor ce mai faceti, ce mai fac bebei?!

mari, ca v-ati intors acasa, poate mai ai timp sa ne mai scri ce faci?

ileana, ce mai faci? vreau poze cu flacaul!

va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Fetelor dragi, va multumesc din suflet pentru urari si va doresc si voua, tuturor, sa fiti sanatoase si sa vina bebe cel mult-asteptat cat mai curand. Desi parca a fost o coincidenta si aproape toate am avut zile triste in ultima vreme, totusi ati gasit putere sa ma felicitati. Stiti ca insemnati tare mult pentru mine, nu?

O zi mai buna decat cea de ieri, tuturor! Eu azi sarbatoresc in stil comunist, prin munca. Va pup pe toate, fara exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Se pare ca se cauta un "inculpat" pt ziua de azi, de fapt inca unul, ma ofer eu
Irene, La multi ani, cu sanatate si fericire, dorintele tale sa devina curand realitate si sa le impartasim aici, impreuna.

Azi e si ziua mea, trebuie sa ne gandim ca suntem norocoase si ca incercarile grele se abat cand si cand asupra noastra tocmai ca sa putem aprecia ce avem bun si ce urmeaza sa avem.

Si eu sarbatoresc tot in stil comunist...

Carmina, capul sus, cineva acolo sus te iubeste.

Flavia, e usor de privit din afara si de spus "o sa fie bine" atunci cand realitatea uneori este mai cruda decat am merita. Incearca sa gandesti pozitiv, cateodata optimismul ajuta atata de mult...

dan_ny, nu lasa tristetea sa te doboare, supararea trage la supararea, asa ca alung-o grabnic!

Ninia81, si la mine, din acest punct de vdere, este mai bine dupa chiuretaj, Ciclul este mult mai regulat, tine mult mai putin, durerile de sani au disparut

Pentru toate gravidutele, aveti grija de bebeii vostri, sa fie sanatosi, frumosi si voiosi si nu lasati gura targului sa va strice bucuria!

Pentru mamici, sa va cresteti copii frumosi si sanatosi!

pentru cele ca mine... sa nu ne lase DD sa asteptam prea mult ceea ce ne dorim...

Pup pe toate, o zi frumoasa-frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

La multi ani Irene!Sa fii sanatoasa si tot ceea ce iti doresti sa se implineasca!!!!!!!!!!!

Michelle cu gripa sunt pe terminate dar colegele mele sunt si ele racite si imi e frica sa nu ma intoarca boala.Tu ce faci?Ma bucur ca ne scrii ca inainte!

Pepsi cunosc gandurile negre si noptile nedormite de grija zilei de maine,am trecut si eu cu sotul meu prin astfel de momente dar totul o sa se rezolve pana la urma ai sa vezi!

L5845

Jojo miha mai ai atat de putin pana nasti....tin pumnii si asteptam poze cu comoara!

Fetelor am o pilda pt voi,pe mine m-a impresionat mult,sper sa va ajute.Va pup pe toate!

PILDA DE PRET

La un curs de invataturi biblice, un elev a rugat pe profesorul lui ca sa-i explice versetul : ,,Si El Se va aseza sa lamureasca si sa curete argintul" (Maleahi 3,3). Profesorul i-a raspuns evaziv, ceva de genul ca acest verset releva caracterul si natura lui Dumnezeu, felul in care Creatorul ne formeaza si ne urmareste in viata noastra. Dar profesorului i-a venit ideea de a-l pune pe cel care i-a adresat intrebarea de a studia dupa puterile lui acest aspect si sa-i prezinte rezultatele data viitoare la curs.

Astfel ca, elevului respectiv I-a venit ideea sa viziteze un atelier de argintarie. Dupa ce a vazut ce a vazut, l-a invitat pe unul dintre argintari sa vina la ora lor de studii biblice ca sa-l ajute sa explice profesorului rezultatul studiului sau. Bun si facut. Saptamina urmatoare argintarul s-a prezentat cu toate sculele care-i trebuiau ca sa execute un proces de argintare al unui obiect in fata profesorului si al clasei. Profesorul era pus pe ginduri si nu avea habar cu ce fel de explicatie asupra versetului din Maleahi va veni elevul lui invitindu-l pe acel argintar.

In fine, argintarul a inceut sa lucreze iar elevul explica celor prezenti ce se intimpla. Se observa cum argintarul tinea piesa pe care dorea s-o arginteasca direct in mijlocul focului pentru ca focul sa arda TOATE IMPURITATILE obiectului respectiv. Astel ca elevul explica ce vedea spunand ca asa cum argintarul tine in mijlocul focului obiectul pentru a-l curati de impuritati asa si in versetul din Maleahi se spune ca : ,, El Se va aseza sa lamureasca si sa curete argintul". Dupa care elevul il intreba pe argintar : ,,este adevarat ca dumneavoastra, domnule argintar, trebuie sa stati in fata focului in tot timpul acestui proces ?; la care argintarul i-a raspuns ca : ,,bineinteles ca da. Trebuie sa-mi tin ochi atintiti tot timpul asupra obiectului cat timp acesta se afla acolo pentru ca, daca il tin in foc doar o secunda mai mult decit trebuie, obiectul se va distruge !" A urmat un moment de tacere, dupa care elevul il intreaba pe argintar : ,,dar cind stiti ca obiectul este perfect curatat ?", la care argintarul raspunse zimbind : ,,ooo, dar asta e foarte simplu: atunci cand imi vad chipul in el!”
Concluzia elevului a fost ca: daca astazi simti ca si cum te-ai afla in mijlocul unor vapai, suferind, adu-ti aminte ca Dumnezeu are ochii atintiti asupra ta si El te va urmari in suferinta si arderile tale pana cand isi va vedea imaginea Lui in tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Consis la multi ani sa fii sanatoasa si fericita!!!!!

Cmyry stai linistita nu te stresa,sunt sigura ca totul e ok.iei tratament de sustinere?Mie dr mi-a zis sa iau acid folic 2 comprimate pe zi,e adevarat ca iau si din alimente dar daca asa mi-a zis asa am luat.Tin pumnii la Bhcg!!!!!!!

Mergi la inceput