Durerea unei pierderi de sarcina ( 39 )

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LIANA, CONIS, IRENE " La multi ani" fericiti. Fie ca ziua voatra de nastere sa va aduca numai bucurii. Si sa va vedeti copilul in brate cat mai curand posibil!

NANA felicitari pentru , refacere rapida, si multa sanatate!!






Dana

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,

Acusi ma duc sa-mi fac analizele de ziua a 14-a CM.
Ce mai faceti?
Aici ploua de alaltaieri in continuu. E asa de friggg.





Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dimineata fetelor, vreau sa va spun ca sunt mult mai bine din p.d.v psihic si fizic, CM meu a tare dubios luna asta, ieri am avut pete maro, iar azi citeva pete de singe rosu inchis spre negru, nu am dureri de burta prima data in viata mea si sinii inca mai sunt un pik tensionati nu durerosi si nici mariti....ce sa cred nustiu...azi am fost la dr si m-am inscris la testul de compatibilitate nusti cit de eficient va fi dar macar vom ceva....

Vreau si eu la rindul meu sa o felicit pe NanaMotoc ca o cunost de la aspirante, ii doresc Fericire si multa sanatate alaturi de ingerasul ei Razvan...imi doresc sa traiesc si eu aceste momnete unice in viata!
Liana de asemenea te felicit cu ocazia zilei de nastere, iti doresc multa fericire, sanatate si un copilas cit mai curind sa ti-l dea Dumnezeu ca meriti din plin!
Multumesc fetelor inca o data pu primirea voastra calda si pu sustinere, si vreau ca sa fiu alaturi de voi sa ma bucur cu voi si sa traim orice moment de bucurie sau nefericire impreuna..ca ne va fi mai usor!
Va pup pe toate fara exceptie, pepsi, ninia, musettepink, liana30, michelle, teo, alina, andreia, myrry-eu cred ca sa schimbi dr..copilul conteaza...nu parerea lor, fii puternica iti sunt alaturi...catty o sa fie bine pina la urma o sa vezi, si restul fetelor nu va suparati daca nu v-am numit dar va am la inima pe toate!

Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Multumesc la toateee..va iubesc ..
o sa REUSIM toatereeeee..
Pepsiii fatooo da tare mai tipi ca ma trezisi din somnte pupp si multumesc pt tot..tot..tott

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lianoooo Sa ne traiesti, si sa fii mereu la fel de vesela si de optimista ca pana acum! Si, cel mai important lucru, sa ai un copilas (doi/trei) caruia sa-i daruiesti toata dragostea asta mare de care esti capabila! De la mine un buchet maaare de flori
Miri si eu zic sa stai linistita, sarcina sigur e bine si buna, valoarea Bhcg e super OK Astept sa ne dai vesti dupa ctrl din seara asta.
Catty nu pot sa-ti spun pe net unde s-o trimiti putin pe soacra ta! Ce femeie fara suflet, fara minte! Cel mai bine sa n-o mai bagi in seama si, cand te suna, fa-te ca nu merge telefonul, ca se pierde legatura, zi si tu "ALO! ALO! ALO! Care, p...m..., esti si nu vorbesti?"
Tizo nu am nicio problema (in afara de durerile infernale, uneori, de bazin), intru in CM ca sa ma menajez

25+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LAURA da, ar fi bine sa ai grija de tine. Si eu daca m ava ajuta D-zeu...imediat ce aflu ca-s intru imediat in maternitate. Nici nu ma gandesc altfel.Dar tu inca nu stii ce ai in burtica?




Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Dragelor, sunt bulversata rau.... am gasit mesajul uneia dintre mamicile de ian-feb2008 (zuzele pe care le-am parasit eu acum 3 luni de la odisee ).... si efectiv nu stiu ce sa zic... cum sa reactionez...... nu reusesc sa-mi revin din soc....
Va rog din suflet, daca puteti, ajutati-o voi, am sa-i indrept atentia catre subiectul nostru!


quote:
Originally posted by kossir

Buna la toata lumea. Am citit regulamentul de la inceput, apoi am vazut ca se discuta, nu prea mai inteleg, dar sper sa capat si eu un raspuns avizat la intrebarile mele.
Acum doua zile am suferit un avort/nastere, la 21 de saptamani. Fara nici un fel de simptome prealabile, au inceput contractii, in timpul noptii, iar cand am ajuns la clinica, col compplet deschis, fara posibilitatea de a se face cerclaj. Am un copil de 8 ani, la care nu am avut col deschis, si mai trebuie sa spun cred, ca am 37 de ani si un avort.
Intrebarile mele:1. Care ar putea fi cauzele, pentru ca medicul de aici (care era medicul ce ma urmarea in timpul sarcinii si care m-a asigurzt tot timpul ca totul decurge normal), mi-a oferit, cateva balbaieli si atat. Efort fizic nu am facut, faceam regulat miscare, mers pe jos dimineata si cateva miscari de gimnastica recomandate femeilor gravide.
2.Acum am sanii intariti, ce pot face in afara de masaj?
Va multumesc foarte mult, sa aveti o zi buna.

Carmen mami de Mihai 24.8.99



Va multumesc ca existati!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

LIANA, la multi ani, la multi ani, la multi ani, sa traiesti, sa ai de acum inainte numai bucurii in viata si, in primul rand sa ai un bebe, doi, trei, cat te tine!!!!! Te pup, petrecere frumoasa, da' sa nu uiti sa-mi trimiti si mie macar un praf de copt sau un zahar vanilat din tortu' tau.

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna fetelor!!
Multumesc mult, Mav.
Efectiv nu stiam unde sa ma indrept. Umblu de dimineata pe forum si nus tiu unde sa ma opresc. Tot la odisee ajung, dar nu mai am ce cauta acolo. Si nici nu vreau sa le sperii pe fete cu problemele mele.
Asa ca bine v-am gasit.
Mie mi s-a intamplat la 21 de saptamani, cand totul mergea aparent absolut normal. Ma trezesc de dimineata cu contractii dureroase la fiecare 5 minute. Dupa o ora sunt medicul, merg la urgenta si......... diagnostic. Col complet deschis, fara posibilitate de cerclaj.
Nu o sa va oripilez cu ce a urmat, doar va spun ca un sufletul pustiit, nu-mi revin, nu-mi vine sa cred. Totul in casa imi aminteste de sarcina mea fericita. Fiul meu de 8 ani nu stie inca, nu stiu cum sa-i spun, icerc sa-l pregatesc spunandu-i ca se paote sa fie ceva in neregula, se paote sa-l pierdem, dar ca va veni altul, DOAMNE AJUTA; In primul moment i-au dat lacrimile instantaneu, apoi vad ca incepe sa s eobisnuiasca cu ideea, se autoconsoleaza, se gandeste la o verisoara care a patit asa ceva, iar acum are un fratior sanatos. Trebuie sa va spun ca motorul, intiativei de a avea un al doilea copil a fost el, Mihai, fiul nostru, care-si doreste asa de mult un fratior sau surioara, incat ne-a convins ca nu-i nici tarziu, nici imposibil. Mi-e groaza, sa-i spun.
Nu stiu ce sa va mai spun, merg sa mai citesc de pe la voi, poate ma mai linistesc.
Daca are cineva idee cum se poate rezolva problema sanilor intariti. Nu am inca lactatie, dar am sanii de piatra si fierbinti. Dr. nu mi-a dat nimic pentru asta, iar acum nu vreau sa-l vad in nici un caz. Am pus coprese, am facut masaj, dar oare trebuie sa iau ceva medicamente?
Va doresc o zi buna.


Carmen mami de Mihai 24.8.99

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003
...
Slimatei nu baga in seama vorbele oamenilor care vorbesc doar sa se afle in treaba! Stii cum se zice,cainii latra,ursul merge!
Ai grija de tine!
...
Mirela



cum se face ca mi se potriveste de minune!ei cainii ..eu ursoaica

mirela



Stefania x 2
min.7sapt.

Mergi la inceput