Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

chiar.. nici BB n-a intrat azi...
eu astept sa vina sa-mi faca gravibinonul....asa doare de rau




PUSSI 28+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 9 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Roxana, pai nu tu m-ai enervat, persoanele care te streseaza pe tine m-au enervat!
Si cu mama ta, ce sa zic... nu v-a nascut pe amandoi inainte de termen? Poate de aia crede ca la tine la fel va fi, dar in definitiv n-are de-a face una cu alta...

Petro, ma bucur ca ai intrat si pe la noi, ca vad ca numai la italience scrii! (iti dusesem lipsa si te-am cautat pe-acolo, asa macar am mai aflat ce faci...)

Irina, felicitari pentru flacaii tai! Imi place cum scrii, pari o fire tare vesela! Stiu si eu de o mamica de gemeni care tot natural a nascut! Sigur va fi totul bine!

Adina 27+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ADINA pe fratele meu l-a nascut la 28 de sapt pe mine m-a nascut la termen..adica dupa ce s-a lasat burtica

PUSSI succes la injectie sa nu doara asa tare..daca se poate
...si tu simti sagetile alea ca un cutit in vagin???...ca mie mi s-au pus sambata prima oara si primul meu instinct a fost sa ridic un genunchi si sa pun mana la pasa...alea sunt contractii??
BBYASMI sigur e ocupata cu amenajatul si apare mai tarziu sa ne spuna ca a papat doua cioco azi
..haideti sa va spun o faza tare ca sa ma intelegi cat de bulversata sunt....v-am spus ca maine dimineata vine preotul sa faca sfestanie...si m-am apucat acum de curatenie ca tati e la negocieri de salariu si am profitat ca sa pot dormi maine dimineata mai mult..si dupa aspirat am zis sa streg un pic mobila...si dupa ce streg eu cateva dulapuri zic ce dracu pute spreiul asta de mobila in halul asta..l-oi fi cumparat pe cel mai ieftin si-l intorc sa vad ce firma e...RAID ca spune ceva???...si m-am dus in debara si mi-am dat seama ca PRONTO este unde nu trebuie si RAID este in mana mea si eu stergeam mobila...

ROXANA 35+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 5 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna seara... uite ceva care mi-a placut.... caci acum eu tb sa recuperez din urma ma scuzati...


citez...by irina
....
...cand m-a urcat pe cantar,eu am luat-o inainte cu kg in plus,la care el repede mi-a zis stai femeie linistita ca doar esti gravida,pai ce vroiai sa te faci fotomodel insarcinata?a zis sa mananc bine si ce vreau(asta mi-a placut).si saptamana viitoare la eco,aaa si se pare ca voi naste normal
...

cine n-ar vrea sa-i zica dr. asa?

pe mine m-a speriat toanta aia..ca daca am pus asa mult sa nu fi facut vreo bola....dar nici nu mi-a dat analize de facut... si atunci ce ma'ta de dr. esti....

sa-ti traiasca ficiorii irinutzo....si sa fie sanatosi

si sa-ti traiasca si dr., tare as fi vrut si eu unu..asa...




Stefania x 2
min.8sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by RGE


...si dupa ce streg eu cateva dulapuri zic ce dracu pute spreiul asta de mobila in halul asta..l-oi fi cumparat pe cel mai ieftin si-l intorc sa vad ce firma e...RAID ca spune ceva???...si m-am dus in debara si mi-am dat seama ca PRONTO este unde nu trebuie si RAID este in mana mea si eu stergeam mobila...

ROXANA 35+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 5 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"



super faza ...

Dana 28+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ce confortant e sa stii ca mai e cineva in situatia ta..nu e ca ma bucur ca si voi subiti aceleasi torturi de la babe dar ma bucur ca are cine ma intelege..caci eu nu am parte numai de la babe de complimente...


...citez ancutz
Acum eu am alta grija, parca de cateva zile ma simt mai usoara. Adik atunci cand ma ridic parca ma ridic mai bine decat acum o saptamana. Ati patit asa ceva? ca eu am inceput sa ma cam ingrijorez....poate nu e pitica ok, desi o simt mai toata ziua.
....

anca si eu pot spune acelasi lucru...dar eu am luat-o ca pe un lucru bun....ma gandesc ca m-am odihnit..ca s-a obisnuit org. cu greutatea sau cu bb...nustiu ce sa zic..dar asa de la o zi la alta....mi se pare si mie un pic....dar tind sa cred ca totul e la locul lui...si ca eu si bebelina stam fenomenal...

nu te mai stresa....

o seara placuta mergem la papic si nanic...



Stefania x 2
min.8sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Anca ma intrebai de contractii...mai am dar dureroase putine 1-3 pe zi, cele nedureroase mai toata ziua


ENI 31+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

adalia, na ca ma enervasi..am..98 cm de "fundulet"..dar nu cm conteaza..ci cat s-a umflat frate..si picioroangele..:):)
bine ca e seara.si tot atat am si la burtica.cu mancare in ea
eni..deloc deloc nu ai iesit din casa???????
azi am fost la dr de fam. pt cine nu stie, da, prenatalul se da si retroactiv.eu am fost azi si am luat incepand cu data de 17.
peste 2 sapt cred ca voi face si eu vaccinul acela. mai intreb sapt viit pe dr ginec.
merg la culcare ca-s franta si maine dim. am programare la coafor, sa ma fac bella. si e de la 10...:(:(


34+ piticul Stefanut
AMR 6 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by Victo

eni..deloc deloc nu ai iesit din casa???????



34+ piticul Stefanut
AMR 6 SAPT




nu.....deloc.....imi mai scot nasul pe balcon....si cam atat....
o sa ies sapt viitoare cand merg la dr.......

ENI 31+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am aflat ca si in TM se face stocarea si congelarea de celule stem! Nu stiu preturi, nu stiu nimic.. nici experienta, nici vechime dar va scriu si voua datele... !

SPITALUL DE URGENTA PENTRU COPII"L. TURCANU"
CLINICA III PEDIATRIE CENTRUL DE TRANSPLANT MEDULAR
TEL: 295977; 203303 int. 266
e-mail: cordblood_tm@yahoo.com
www.krio.ro

Rge nu sunt contracti... e presiunea ce apasa combinata cu dilatarea oaselor si intinderea ligamentelor! asa ca stai linistita!

si injectia m-a durut groaznic am o galma ...



PUSSI 28+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 9 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput