Mamici de Martie-Aprilie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

M-am alaturat si eu in noul capitol!
Am uitat sa va zic mai devreme,dar maine merg sa-mi iau rezultatele la analizele pe care le-am facut miercurea trecuta, asa ca ...tineti-mi pumnii...sper sa iasa bine si sa nu fie nici o problema..

Nicol,de Alexia(24.08.2005),in asteptare de bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Bubu -mersi frumos.
Hai ca atata ati vb de mancare incat mi-ati facut si mie pofta de salata aia orientala si bineinteles ca imediat ce ajung acasa de la birou o sa pun niste cartofi la fiert.

Nicol,de Alexia(24.08.2005),in asteptare de bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli2you spune:


Am intrat la voi deoarece nu stiam unde sa intreb si nu am vrut sa deschid un subiect special legat de aceasta intrebare:
Si anume pe scurt sarcina sap .a 7 problema este ca saptamana trecuta la inceputul saptamni nu sa vazut la ecog.activitatea cardiaca decit embrionul ,mi sa recoltat singe pt HCG (analiza) si a doua ecografie facuta la 4 zile mai tirziu avea si activitate cardiaca dinnou mi-sa recoltat singe pt HCG si azi (telefonic)mi -sa comunicat ca singele a crescut dar nu sa dublat .E normal sau ce sa cred trebuie sa fie dublu sau nu de crescut a crescut ceva....am si uitat cit a zis ca m-a luat durerea de cap cind mi-a zis ca nu sa dublat de luni pina joi.....Cer sfat de la voi e o problema cu sarcina sau din cauza corora nu se dubleaza sau nu este obligatoriu sa se dubleze (din auzite eu asa stiam ca ar trebui sa se dubleze)in sarcina sau sunt anumiti factori care influentiaza sau asa trebuie sa fie????Mentionez ca am avut si un ciclu dereglat in ultimul timp dar e sarcina confirmata .
Numai bine va doresc sarcini usoare fara greturi si bebei sanatosi dusi la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Sovi, cam ai dreptate ce zici tu cu pestele pescuit de pe langa Bucuresti.Multumesc ca mi-ai zis, la asta nu ma gandisem, cum sunt eu ahtiata dupa peste.

Ela, ma faci si pe mine sa rad, cand am citit ce ai scris am avut senzatia ca chiar am gresit

Miha si cu clau va fac si eu galerie, de abia astept sa vin maine la servici sa vedem ce culori avem la carucioare>



IRINA
+11

http://bd.lilypie.com/dWtmp3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Iuly din cate stiu eu, hormonii HCG trebuie sa-si mareasca valoarea, dar asta depinde de la o persoana la alta de viteza cu care se inmultesc ei. Eu zic sa nu-ti faci probleme, sa fii optimista si sa auzim de bine.

Nicol,de Alexia(24.08.2005),in asteptare de bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

iuli2you Bhcg-ul stiu ca se face la 2zile-pentru depistarea sarcinii.Ce valori ai avut tu??Linisteste-te si hai sa descurcam nitel itele!

Ela.. in 14+!!

Varsta mogaldetzei

Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Rectific un pic, si vreau sa spun ca din cate stiu eu, la 72 de ore ar trebui intr-adevar sa se dubleze, dar am auzit si de cazuri in care nu s-a intamplat chiar asa, si n-a fost nici o problema.

Nicol,de Alexia(24.08.2005),in asteptare de bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Sovi, cam ai dreptate ce zici tu cu pestele pescuit de pe langa Bucuresti.Multumesc ca mi-ai zis, la asta nu ma gandisem, cum sunt eu ahtiata dupa peste.

Ela, ma faci si pe mine sa rad, cand am citit ce ai scris am avut senzatia ca chiar am gresit

Miha si cu clau va fac si eu galerie, de abia astept sa vin maine la servici sa vedem ce culori avem la carucioare>







IRINA
+11

http://bd.lilypie.com/dWtmp3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:


Galerie pentru Miha si Clau
sa vina maine cu carucioare colorate








Nicol,de Alexia(24.08.2005),in asteptare de bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

In legatura cu palpitatiile, eu am avut asa ceva in trecut, cand am ramas insarcinata cu Vlad mi-au trecut, iar Tutunaru mi-a recomandat sa iau toata sarcina un supliment de ulei de peste si acid folic de la Biomarin Plus. M-am simtit excelent dupa asta, dar e clar si de la bibilica! Asa ca o sa-l intreb maine daca mai pot sa iau, ca e tare bun!
Deci, fiti calme si relaxate, e normal sa aveti emotii, dar nu atat cat sa va dea palpitatii!

Iuly, din pacate eu nu ma pricep si nu stiu ce sfat sa-ti dau...Bafta multa la analize si bb sanatos!

Oana 9+ si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea

Mergi la inceput