Scoli generale - Ploiesti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Tot eu iti raspund : te referi la clasele I-IV din Caragiale? Am o prietena care are fetita acolo, clasa I. Nu stiu prea multe, dar pot afla. Iti spun ce stiu doar: s-a intrat cu pile foaaaaarte mari , foarte greu. Din ce am inteles, nu s-a stiut de clasa aia pana tarziu. Habar n-am daca e primul an cand au clasa I sau nu. Apoi...bani din greu : uniforme, caiete speciale, pana si rechizite le-a luat la fel la toti, cica sa nu se uite in ora dupa penarul /creionul/guma colegului de banca, asa ca.... sa fie la fel la toti.
N-am mai vorbit cu acea prietena din septembrie, nu stiu cat de multumita este acum , atunci era putin speriata de felul in care cereau bani, cand nici nu incepuse scoala inca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Multumesc mult de raspuns Roxana. Eu nu am aflat nimic zilele astea, nu prea am interactionat cu nimeni. Stau in casa cu piciorul in ghips. Cand mai aflu noutati scriu aici, poate mai intra cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Picior in ghips???? Cum ai reusit, pe gheata?
Refacere grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Pana la urma l-am dat la Scoala Centrala din Campina pentru ca noi ne construim acolo casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytoma spune:

Buna.Ma intereseaza si pe mine discutia despre scoala nr.14...daca ai putea sa dai mai multe detalii,Roxana,te rog....Eu vroiam sa imi inscriu baietelul la acesta scoala la acesta minunata clasa 0 care a chiaunit din nou parintii si normal si pe mine.Spune-mi ce nu ti-a placut acolo ...Eu am invatat in aceasta scoala si intradevar este veche dar am auzit ca totusi cadrele didactice sunt bune....sau poate vrei sa spui ceva de pretentiile pe care le au cadrele la cadouri?
Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena - Iuliana spune:

Buna Roxana,
Intru si eu in discutiile legate de scoala. Tot in toamna lui 2012 ne-am hotarat sa o dam pe Bianca la scoala. Atunci va avea 6ani si 9 luni. Din discutii am inteles ca la aceasta scoala cunosti o invatatoare. Te rog, daca poti imi trimiti si mie numele Doamnei?
Esti multumita de modul de invatare de acolo? Noi locuim la Cioceanu si alta scoala mai aproape si fara prea multe pretentii nu cunosc
Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Intru doar sa va spun ca inscrierile in clasa 1-a la Sc. 14 s-au incheiat de prin Octombrie. Inca nu se stie nimic de clasa 0.

Noi ne-am inscris la Sc.5, Ion Creanga. M-am gandit foarte mult daca vreau sa o dau la o scoala cu pretentii pentru clasele primare si raspunsul a fost nu. Asa ca scoala de cartier scrie pe noi. Deocamdata suntem multumite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns feliciatia spune:

Buna,
In 2012 si baietelul meu, nascut in apr 2005 trebuie sa mearga in clasa 1.
Pe mine ma batea gandul sa-l dau la Pedagogic dar din ce am auzit se patrunde foarte greu acolo daca nu locuiesti in zona arondata.
Poate cineva sa-mi dea vreun "pont" despre cum au putut sa-si inscrie copilul acolo? Asta daca nu cumva e deja prea tarziu....
Si...mai doresc sa aflu, de la cei care au deja copiii acolo, daca merita efortul pe care tb sa-l faci ca sa-l inscri..!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Feliciatia, deja colegi de-ai fetei mele s-au inscris la Pedagogi, dar nu stiu sa-ti spun daca e prea tarziu. E o scoala buna, au avut promovabilitate de 99% la BAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Buna.
Sunt mamica unui baietel de 5,2 ani. Si eu ma gandeam sa-l inscriu la cls 0 la scoala 21 si pe urma cls 1 tot acolo. Ce mai ziceti? Aveti vreo recomandare de invatatoare de acolo sau din alta parte? Eu stau in Dorobantu. Va pup.

Mergi la inceput