FIV 135

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Buna fetelor
Diana astept cu sufletul la gura rezultatul iti tinem pumni, multa bafta.
Felicia_ cum a fost la eco?
Fetelor postez intrebarea mea si aici poate ma ajutati....Fetelor care ati mai facut histerosalpingografie azi am aflat ca trebuie sa fac secretie de col si sumar de urina inainte de a face HSG asa ati facut si voi? Azi ziua 1 am sunat sa ma programez ptr HSG si mi s-a comunicat ca treb sa am secretie col si sumar urina desi doctorita mea n-a pomenit ca ar fi nevoie de asa ceva acum nu stiu ce sa mai fac! n-am cum sa fac secretie col acum cit sunt la ciclu.
In cite zile iese rezultatul de la secretie col si sumar ca poate le fac in ziua 6-7 si ies pina in ziua 10 ??
Va rog dc stiti sa ma lamuriti.

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Miruna, si eu am facut HSG fara secretie de col si sumar de urina. Am aflat ca ar fi bine sa fie facute (in caz de infectie prezenta, ac. poate fi proliferata de HSG) in ziua HSG-ului. Imi aduc aminte ca d-na Viorica (asistenta de la 1) pe unele le-a trimis la control ginecologic si pe altele (inclusiv eu) nu. Habar nu am cum a facut diferenta (poate scria in hartia mea de la dr ca imi facuse control??). In orice caz, nu avea toata lumea facute aceste analize, dar am intrat toate la HSG. Daca vrei totusi sa ti le faci, incearca la Med New Life, ei dau parca analizele un pic mai devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Mirela merci de raspuns eu la medlife am incercat sa ma programez ptr HSG asistenta aia nu stia si cit dureaza pina iese rezultatul la secretie in caz in care il fac. acum chiar nu stiu ce sa fac.
Pupici

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Miruna, maine merg la eco! Eu am facut HSG, dar la Cantacuzino.. nu mi-a cerut nicio analiza! Am vazut la la Medlife primesti rezultatul dupa o zi la sumar de urina, si dupa 3 la culturi din col.
Fetelor, eu ma "plangeam" ca nu simt nimic... azi m-am simtit cam rau, o senzatie ciudata, parca de greata, nu f puternica, dar persistenta... de la stimulare o fi?


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Kry:bine ai venit si sa dea Domnul sa fie FIV-ul norocos!

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Buna shi un capitol norocos pentru toate.
Multzumim, Kora!
Felicia: sigur de la stimulare este. Shi eu mai avem senzatzii d'astea shi ametzeli. Bafta multa. Cand mergi la echo?
Fetelor, eu sunt in ziua 6 de la ET shi nu am nici un simptom....de nimic. De CM nici nu se punea problema, oricum, ca sunt in Z24 shi mie imi vine dupa 35-40 de zile. Ashtept opiniile celor care au reushit, daca este normal sa nu simt nimic. In rest, citesc, stau muuuuult in pat, cu perne sub fund (indicatziile mamei care ma supravegheaza) shi ashtept ziua de 2 octombrie sa vedem ce-o ieshi.
Va pupic pe toate!

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Felicia atunci bafta mare maine tinem pumni sa ai o productie buna.
Cred ca voi face analizele ca e mai bine si sper sa iasa ok ca sa apuc sa fac HSG si inseminarea luna asta.

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

kry, mult succes!!!
Mirela, iti tin pumnii sa ai o productie frumoasa de foliculi.
Aly, eu am reusit cand simteam una alta prin burtica pe la sani, in schimb Madalina a reusit si nu avea nici un simptom. Si exemple mai sunt. Important este sa reusesti cu sau fara simptom. Sa dea DD sa fie asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Aici sunt Felicia va uramaresc din umbra si incerc sa nu pierd nimicuta chiar daca trebuie sa va citesc din urma ca eu in general in weekenduri plec din Bucuresti, si luni cand vin gasesc capitol nou

Tinem pumnii la fetele in focuri si asteptam rezultate numai cu II


Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Buna fetelor,
Vin si eu la raport dupa eco de azi. Vestile nu sunt tocmai bune, va trebui sa aman ET pentru luna viitoare .
Endometrul era de 6 mm, OS - cu folicul de 10, OD-MPC (stie cineva ce inseamna asta exact). Dupa ce a analizat posibilitatea de a ma chema pentru o noua eco peste 2 zile, dr s-a hotarat sa asteptam luna viitoare. Mi-a dat 1 fiola de 3,75 mg Diphereline intramuscular pentru ziua 21-22 a CM-ului iar din prima zi a urmatorului trebuie sa iau Estrofem 1 mg - 2 cap/12 ore in primele 8 zile si ulterior 2 cap/8 ore si o noua eco in ziua 12-13.

Marrina - Iti multumesc din suflet pentru tot. A contat mult pentru mine.

dariela

Mergi la inceput