"moartea pasiunii"

"moartea pasiunii" | Autor: Oliv75

Link direct la acest mesaj

Buna
Acum ceva vreme cand inca mai prestam cu drag la serviciu, vorbeam cu colegii de acolo ce inseamna pentru fiecare dintre noi "moartea pasiunii" intr-o relatie. Adica lucruri de genul asta, care te inhiba, te scarbesc etc. Am auzit multe, unele rezonabile, mai des intalnite (gen prostia partenerului, unghii murdare), altele chiar amuzante.
Pentru voi ce reprezinta "moartea pasiunii"?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

DAR PENTRU TINE????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mirosul de bautura care duhnea din el mai tot timpul, scandalurile care se pare ca il excitau, tentativele lui de viol (da, exista si viol in familie)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

primele chestii care mi-au trecut prin cap sunt : igiena si sa nu fie epilata corespunzator.

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Wow, eu nici nu-mi imaginez aplicatii practice la motivele de mai sus...
Pasiunea la mine dispare cand dispar motivele pentru care il respect.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv75 spune:

Cand am deschis acest subiect mi-am propus sa fie unul amuzant, dar se pare ca unii au luat-o prea in serios Ceea ce scrieti nu trebuie neaparat sa fie izvorat din experienta personala, ci mai degraba un exercitiu de imaginatie; ipotetic vb, ce v-ar displacea cel mai mult la cel(cea) de langa voi. Pe mine de exemplu ma enerveaza f mult persoanele care plescaie cand mananca sau badaranii; o prietena mi-a zis "ba, rasu' lui becali e moartea pasiunii pentru mine"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

O amant/a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

a... mie nu mi-e clar cum or mai face oamenii ce-or mai face dupa ce maninca ceapa sau usturoi.
Sau asta e marcajul de abstinentza?
Eu am ce am cu mirosurile.... daca un tip folosste un parfum bun, in doze rezonabile, nu sa lase dira dupa el, atunci deja are o mare bila alba in plus.
Daca miroase a salata, naftalina, transpiratie sau spray de gindaci, poate el sa fie oricum, e clasat deja. Nu ma mai apropii NICIODATA la mai putin de 2 m de el.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Nu stiu ce sa zic, ca pentru fostul sot nu am simtit nici un fel de pasiune, iar pentru actualul nu mi-a murit inca pasiunea.

Imi pot imagina totusi ca ar fi ceva care are de-a face cu pierderea respectului pt. persoana respectiva, cum zicea si Adina Iulia.

In rest, la aspecte grotesti si scarboase nu se mai pune problema sa intri intr-o relatie cu un astfel de barbat, nu? Acolo iei distanta din prima, deci pasiunea nici nu are sanse sa se nasca...


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Wow, eu nici nu-mi imaginez aplicatii practice la motivele de mai sus...
Pasiunea la mine dispare cand dispar motivele pentru care il respect.

Adina + Olivia Q1.04


trust me ca in acele cazuri nu exista never ever aplicatii practice...

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Oliv75

Cand am deschis acest subiect mi-am propus sa fie unul amuzant, dar se pare ca unii au luat-o prea in serios Ceea ce scrieti nu trebuie neaparat sa fie izvorat din experienta personala, ci mai degraba un exercitiu de imaginatie; ipotetic vb, ce v-ar displacea cel mai mult la cel(cea) de langa voi. Pe mine de exemplu ma enerveaza f mult persoanele care plescaie cand mananca sau badaranii; o prietena mi-a zis "ba, rasu' lui becali e moartea pasiunii pentru mine"




Oliv, as rade si eu cu tine, daca n-as fi trecut prin lucruri urate. Si din pacate nu sunt singura de aici

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput