Mamici de Martie-Aprilie 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Simonette,

te-ai lovit recent la cap???

Hai ma, fii serioasa! Eu nu cred ca esti banala! Eu nu cred ca ai motive sa te jenezi!!! Banale sunt doar femeile fara stralucire interioara, femeile goale pe dinauntru!

Era un cantec al Anastasiei Lazariuc (cand ea era in plina glorie in Republika Moldova) care zicea asa: "ORICE FEMEIE E FRUMOASA/ DACA E MAMA, IUBITA SI MIREASA!"...esti mama, iubita si ai fost mireasa? ESTI FRUMOASA!

cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

ok, sovi, in ce limba vorbesti? ca romana nu e . si nici engleza. unde sa intru? tot ce-ai zis tu acolo e pe net? sau in calculator?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
Maria 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Am mai reusit sa va citesc un pic sa vad ce ati mai facut. Clau si Simonette sanatate multa la copilasii vostri, imi pare rau sa vad ca sunt bolnaviori.

Multumesc pt felicitarile pt bebele meu si pt incurajari, va admir ca aveti cate o vorba buna pt fiecare.

Sovietica nu sunt eu asa tare cum par dar, ce sa fac, incerc sa ma multumesc cu ce mi se ofera. Aici nu se da nimic pt sustinerea sarcinii, se asteapta ca totul sa se rezolve natural, medicul nu face eco, decat te trimite la un technician si pozele facute la eco sunt interpretate de un medic radiolog si trimise la medicul ginecolog.

Zozela din pacate nu am aflat ce e cu hematomul ala, daca mai e sau nu, o sa vad numai peste 3 saptamani. De fapt as putea sa merg la eco mai repede pt ca am o prietena care face ecografe, si as putea sa merg la ea oricand dar nu stiu daca sa ma duc. Ma gandesc ca daca aflu ca hematomul inca mai e, ma voi stresa si mai tare. Asa macar incerc sa-mi spun ca din moment ce sangerarea s-a oprit trebuie sa fie bine, si sigur dispare si uratul ala de hematom. Asa ca mai astept cat pot, cand nu mai pot o sa merg la ea sa vedem cum stau lucrurile.

M-am uitat pe la pozele voastre, ce randunici frumoase avem pe aici. Trebuie sa-mi fac si eu timp sa-mi fac poze cu burtica, inca nu am facut nici una si deja am o burta destul de mare pt 15 saptamani, dar si bebele meu e mare, la 12 saptamani arata dupa eco ca si la 13 saptamani. Si am poza si cu bebe, cand ajung acasa trebuie sa le pun ca sa va arat si voua.

Numai bine va doresc la toate!

Monica 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Maria de Bacau (Moinesti),
si pentru tine e valabil raspunsul pe care i l-am dat lui Simonette!

O femeie cu spiritul viu nu are cum sa fie urata sau banala! E o frumusete spiritualizata!



IOANA,

foarte multumesc de reteta! Stiu ce deliciu le fac la ai mei la cuptor! Acordeon, bineinteles!


cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Asaaaa. Deci Maria. te uiti matale in susul paginii in care te uiti chiar acum. si vezi dunga aia gri sus, unde scrie: file edit view favorites tools...
tu apesi pe tools.
=> se desfasoara un carnat in jos. apesi pe ultima optiune (internet options).
rezulta o fereastra cu multe taburi sus. tu apesi pe "security". vezi un cursor in mijloc/stanga in fereastra? da-l in jos sau la mijloc.
sa zici daca nu se leaga ceva din ce am zis

sovi 9+
http://community.webshots.com/album/560779944thEVjK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Buna seara, dragelor!
Astazi implinim 12 saptamani!!!

Se pare ca numai in weekend pot sa scriu, pentru ca in timpul saptamanii n-am timp, dar asta e, incerc sa va citesc mereu.

Va rog sa-mi spuneti cam cat ati luat in greutate pana la 3 luni, nu de alta, dar inainte de sarcina am avut 55 kg, iar acum am cam 54,6 dupa 3 luni si nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu. N-am avut graturi, varsaturi si am mancat normal, ca si pana acum, cu grija . Ce ziceti?

Valentina, 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Monica, si eu sunt oarecum de acord ca sa nu se dea nimic pt sustinerea sarcinii. E adevarat si ca nu am trait durerea unei mamici care a pierdut deja o sarcina sau mai multe :( si care isi doreste sa fie ajutata sa sustina sarcina. Spune-mi te rog, daca tu ai facut analize gen listeria, toxo, ureaplasma, si daca la voi se dau antibiotice contra astora. Sarumana.

sovi 9+
http://community.webshots.com/album/560779944thEVjK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Apropo de poze, fiecare femeie este frumoasa in felul ei. Si daca tu te simti frumoasa, nu conteaza ce zic altii. Sunteti de acord?

Va doresc un weekend cat mai placut si calduros ( in cazul in care nici voua nu va place frigul asta afurisit).

Apropo, intram in trimestrul al doilea la 12 sau la 16 saptamani?

Valentina, 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Valentina eu am pus pana la 12 saptamani cam 2 kilograme, nu te ingrijora daca nu te-ai ingrasat, mai ai timp destul sa pui pe tine si sigur vei pune mai incolo.

Monica 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

sovi, tre sa fiu pe internet explorer, banuiesc. ca la Opera in tools n-am optiunea aia...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
Maria 16+

Mergi la inceput