Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadiapetcana2002 spune:

Draga Medamaya1 , iti multumesc pentru cuvintele frumoase.
M-am uitat la pozele tale , super dragute.
Cu toate problemele prin care trec se pare ca am destula putere cat sa merg inainte. Acum am un motiv - bebelusul din burtica. El ma ajuta , imi tine moralul ridicat si bineinteles DD care ma vegheaza si ma ajuta la greu.
LA MULTI ANI doamnei din Irlanda.
Sunt la munca si avem si noi un coleg pe care-l aniversam azi.
La 12 e petrecere mare.
Am uitat sa va spun , mai am noroc de sefi , care si la inmormantarea tatei si cand au aflat ca voi avea un copil m-au ajutat si m-au asigurat de tot sprijinul lor.
Mai rar asa sefi!Le multumesc de fiecare data.

Va sarut cu drag !

NADIA , 22 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Neata fete dragi.
Scumpa Irlandeza LA MULTI ANI FERICITI!!! iti doresc.Sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos,voinic si mancacios.Toate dorintele tale sa devina realitate.

Nadia bine ai venit printre zuzici.Sarcina usoara iti doresc si o nastere la fel. Te asteptam cu cat mai multe mesaje despre tine si bebe.

Meda frumoase pozele.
Va pupic zuzici. Eu sunt in febra pregatirii bagajului si a cumparaturilor de ultima ora.
Sa aveti o zi frumoasa si plina de evenimente placute.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 18+ 70%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

vai, Meda ce frumoasa esti!!!!

Pupici,
Angelique 26+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Irlandeza - LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa, alaturi de bebelusul tau si sa cresteti mari si frumosi!

Meda - ESTE INCREDIBIL! Cand m-am uitat la pozele tale cu bebeii, nu-mi venea sa cred! Cum stau ei acolo, toti trei unul langa altul! E cu adevarat o minune. Ma uitam la fetita mea, cum dormea ea linistita, cu manutele impreunate, si ma minunam ca am o mogaldeata in burta. Dar la tine, sa ai 3, wow!!!!!!!! Iar pozele cu voi sunt foarte frumoase.

Gratiela - Tudor este un nume foarte frumos. V-ati grabit voi cu aflarea sexului, si Tudor nu apucase sa-si etaleze mandretea de putulica. Stai linistita, ai tai vor fi extrem de incantati, mai ales ca semeni ce culegi, dupa cum spuneam acum cateva zile! Mai mult, banuiesc, a fost socul ca s-au obisnuit cu o idee si acum este taman la 180 grade. Important e sa fiti voi sanatosi amandoi! Sunt convinsa ca asta vrea toata lumea!

Eu iau Elevit, deja am cumparat a doua cutie. Noroc ca aveam puncte la Sensiblu si am dat juma' de pret pe el, adica 200 mii. Pentru ca in decurs de o saptamana ar fi trebuit sa scot din buzunar 5.700.000. Asa scot doar 5.500.000. :):)

Angelique - grasuni si frumusei ce sunteti voi!

Miri_mik - superbe poze!!!!!!!!!!!!!!!! Sunt de acord cu Gatta, zici ca sunt facute cu mobilul. Incredibil!

Anca.Diana - se simte din ce ai scris ca esti fericita. Este un sentiment extraordinar, am trecut prin el luni, imediat cum am aflat ca vom avea o fetita. Exact ce imi doream...

Numeioana - marti am fost la Roccoco-ul de la Sf. Gheorghe, vazusera mama mea si matusa mea magazinul. Mi-am luat o pereche de pantaloni de business (ce ma durea foarte tare), negri, clasici - 1 milion si o salopeta de blugi, inchisa la culoare - 1.200.000. Apoi am fost la etajul 3 in Cocor si mi-am luat un pulovaras gen tricotat, 800 mii. Foarte frumusel. Magazinul este ok, acel Roccoco, mai ales pentru cine sa de in vant dupa culori pastelate, usoare. Adica nu am vazut nimic rosu, albastru sau verde army, de exemplu. Totul este in culori linistitoare. Nu sunt genul!

Nadia - mda, si mie mi s-a zburlit parul pe maini cand am citit scurta ta poveste. Cred ca esti o invingatoare! Sincer iti spun! Si sper sa treci cat se poate de usor peste aceste momente dificile. Peste care nici nu stiu cum poti sa treci, in special ca esti insarcinata si plansul si supararea nu-ti fac bine. Suntem alaturi de tine si de puiutul tau din burtica!

Acestea fiind spuse... termin aici romanul matinal.

Creata 1 cu Creata 2 in 21+ (22+ dupa UM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Salut, burtici! Mai da` harnicute ati fost in ultima vreme! Am de citit din urma vreo doua capitole! tuturor!

Fecian, FELICITARI MAMICO! Sarcina usoara iti doresc si un bebe frumos si sanatos!



Felicia, 19+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Zuzelor sunteti de belea si alta nu! Cat, pana mea, puteti sa scrieti?!?! Nu mai pot tine pasul nici cu cititul, darmite sa mai pot si raspunde pe ici pe colo
Irlandeza Sa ne traiesti, sa fii sanatoasa, fericita si implinita!
Nadia bine ai venit. Sarcina usoara si bebic sanatos! Imi pare rau de tatal tau, dar trebuie sa te concentrezi numai asupra lui bebe mic, ca sa nu-i transmiti tristetea ta!
Meda
Gabritza, parca tu ziceai de tensiunea mare? Ce nasol!...sa renunti la sare, nu mai mananci muraturi, bei apica...altceva nu stiu sa te mai sfatuiesc, in afara de faptul ca trebuie sa fii cat mai calma! Dr tau ce-a mai zis? Vezi ca este un subiect deschis despre tensiunea mare (nikol l-a deschis si sta sa nasca de acum). Sanatate multa.
Angi si bebele meu e tare miscaret...ma topesc toata cand il simt
Guguleeee! Te rog zi-ne ceva!
Fetelor eu o intind la piata sa-mi cumpar nuci verzi (de cand am aflat de ele am mancat cateva kg).

25+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadiapetcana2002 spune:

Fetelor , multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru suportul vostru . De dragul copilasului am decis sa nu-i fac rau . Incerc sa fiu optimista , sa ma incurajez si sa am toata increderea ca totul va fi bine.
Eu cred din tot sufletul ca DD are grija de ingerasii nostri cum stie el mai bine , chiar daca in viata sunt atat de multe suisuri si coborasuri !

Nadia , 22+ cu un bebe deocamdata cu sex necunoscut ( pana la 3 jumate cand am programare la eco 4d )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Neatza Zuzici !

Irlandeza , , numai fericire , sanatate , o sarcina usoara , o bebelusha venita la termen , sanatoasa , mancacioasa si frumoasa!

Mitzu-Bishu si Nadia , bine ati venit printre noi !
Nadia , se pare ca acest copil a aparut ca un soare pe cerul tau plin de nori . Dumnezeu ti-a trimis o binecuvantare care sa-ti lumineze viata pentru totdeauna , dupa atatea incercari grele prin care ai trecut.





24+ cu Sara - Eliza

vacanta 2007
Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Mai , pe mine ma ingrijoreaza rau contactiile astea...
De ieri am aproape in permanenta burtika tare , o simt asa daca stau in picioare sau culcata pe spate. Daca stau in fund sau culcata pe-o parte , este relaxata.
Mi-e foarte greu sa merg sau sa fac ceva activitate fizica , de exemplu , cand ma aplec ma jeneaza.
Nu stiu daca sunt contractii in adevaratul sens al cuvantului , nu au o durata determinata , asa cum am citit pe-aici ca li se intampla altor fete . La mine tine de pozitia corpului , atata timp cat stau in picioare , burtika e tare...Si nici nu cedeaza la nospa . Voua vi se intampla asa?

Ma bate gandul sa cer un concediu medical , sa stau mai mult pe-acasa sa vad daca mi se mai intampla asta.

24+ cu Sara - Eliza

vacanta 2007
Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia spune:

LA MULTI ANI IRLANDEZA!Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai frumos pe lumea asta.Nastere usoara si un bebic sanatos.

VA PUP PE TOATE!

24+ EMA

http://www.flickr.com/photos/13953844@N08/

Mergi la inceput