Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Darene, ai dreptate! Ai grija cu durerile de burtica!

Gabritza, eu iau tardiferon de doua luni, sunt f multumita si nu m-au constipat deloc Asta e marea problema a suplimentelor de fier dar uite ca eu am scapat...

Pupici,
Angelique 26+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

LA MULTI ANI IRLANDEZA, MULTA FERICIRE SI NOROC SA DEA DD SA AI PARTE DE TOT CE E MAI FRUMOS PE LUMEA ASTA!!!

cum creste
Carmen 21 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

La multi ani Irlandeza!!Sa-ti dea D-zeu in primul rand-un copil sanatos,o nastere cat mai usoara,credinta si iubire,sanatate si impliniri..cat cuprinde!!

Ela.. in 14+!!

Varsta mogaldetzei

Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Irlandeza, la multi, multi ani!!! Sa fii sanatoasa, fericita si bebelul care va sosi sa va lumineze viata!

Zuze dragi, imi cer iertare pentru absenta indelungata dintre voi. Imi lipsiti tare mult. Sunt extrem de ocupata si nu am avut timp decat sa intru sporadic si sa mai frunzaresc cate ceva din ce ati scris. Sper din suflet ca sunteti bine toate si ca burticile sunt la fel.

Noi muncim cu drag si spor, suntem foarte active (nu stiu daca datorita activitatii mele intense sau nu, dar Ana este o saltareata).
Luca a inceput gradinita si are deja fabrica de mucisori. A inceput distractia.

Va pupacesc cu drag!

Alina 26+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadiapetcana2002 spune:

Dragele mele ,
de cand am aflat ca sunt insarcinata viata mea are un nou sens.
Aveam emotii , odata pentru ca traiesc cu un singur rinichi din 2002, iar pe de alta parte datorita faptului ca relatia cu sotul se degrada pe zi ce trece.Deoarece imi doresc acest copil din tot sufletul , am hotarat sa merg inainte cu toate riscurile ce apar.Am noroc de suportul mamei (din pacate tatal meu a decedat inainte de a afla de copil , pe neasteptate ) , de al surorii mele si de al colegilor de munca care ma sustin si ma incurajeaza.
Va citesc in fiecare zi , compar simptomele voastre cu ale mele , ma distrez si ma intristez odata cu voi . M-am hotarat sa scriu si eu si sa va fiu alaturi chiar daca mai tarziu.Vorba aceea : Mai bine mai tarziu , decat niciodata.
Sa va pun la curent cu datele mele , poate ma adaugati in lista :
DN 18.10.1977 , UM 17.04.2007 , DPN 20.01.2008
Sarcina mea evolueaza mai mult decat bine . Analizele de sange pe care le-am facut sunt bune , ecografiile la fel.
Azi merg la eco 4D , poate am noroc sa vad ce-mi aduce barza.
Desi am deja 22 de saptamani de sarcina , burtica mea e relativ mica , hainele pe care le aveam imi vin bine ( din pacate nu ma pot imbraca cu haine colorate deoarece sunt inca in doliu ).
Junior se agita la ore fixe , imi da trezirea la 5 dimineata si la 9 seara.
Vad ca nu ma mai opresc.Mai pastrez si pentru alta data.
In speranta ca ma primiti si pe mine , va pup cu drag .
Va doresc , ce-mi doresc si mie , copilasi sanatosi si frumosi si nastere usoara !
Eu sunt abonata la cezariana datorita problemei cu rinichiul.
Sper sa fie bine !
Cu multa simpatie , Nadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

Irlandeza, LA MULTI ANI! impliniti si frumosi alaturi de bb - care nu va fi o vesnicie bb dar care iti va insenina zilele cu zambete si mangaieri!

alina023, vine ai venit in club! la noi s-a deschis sezonul la vanatoarea de muci si tuse:) tocmai mergem cu bruno la medic... mi-e ca iau si eu, dar iau preventiv un muco coccinum de doua ori pe zi.

si da, buna dimineata... si revin dupa ce-l reparam pe bruno:)

pusici




miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Multi ani traiasca,
multi ani traiasca,
la multi ani,
cine sa traiasca,
cine sa traiasca,
la multi ani,
IRLANDEZA sa traiasca,
IRLANDEZA sa traiasca,
LA MULTI ANI!!!![/i]


Adriana S. -21sapt-
http://community.webshots.com/album/560678069PUQAgJ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Irlandeza, , sa ai parte numai de bucurii
Nadia, bine-ai venit, sarcina cit mai usoara si de acum inainte si bebe sanatos.Mi s-a cam ridicat parul pe mine citindu-ti povestea , multa sanatate su putere iti doresc pe mai departe
Am pus poze, cine vrea sa ne vada ...

Meda17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

bine ai venit nadia,sarcina usoara,multa sanatate tie si lui bebe
sa vii cu vesti bune de la eco!

gabrittza 20sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

meda sunt superbe pozele


gabrittza 20sapt+

Mergi la inceput