Mamici de septembrie - octombrie 2007 (83)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Tomitza, tare dragalasa Natalia, manca-o-ar mama pe ea.

Deci am mai facut o victima, Rodica. Tot statea ea cu ochii pe mine.
Sa iti traiasca bb si refacere rapida!


Nana, 40+ Andrei

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Betty, cred ca am mai postat si ieri, si Andrei scoate mereu un horcait, nu e din nas, il las in pace. O sa se curete secretiile, asa era si Alex si la o luna jumate nu mai fornaia asa.
Cat despre greutate, tu lasa grija ei, ca ai de alaptat.

Mandarinutza, In ceea ce priveste sughitul, nu ii fac nimic, il las sa ii treaca. Insa nu il las orizontal ca sa nu verse.

Danielle, pai trebuie sa ma ocup si de mine, ca altfel cad in depresie.

Nana, las ca poate nasti fara inducere pana la urma. Uite eu sunt exemplul viu. Vad ca asa se dau Andreii scosi mai greu.

La noi e nani acum, cam tulburat de gaze pe toate partile. Ma laudasem eu ca a mers militaria, ce sa mearga, bietul pui avea dureri de burtica. L-am plimbat in brate un sfert de ora pana s-a linistit, insa cand sa zic ca doarme au reinceput crampele. Asa ca i-am dat espumisan, l-am pus in scoica sa scoata partzuri usor, si l-am leganat pana acum jumatate de ora si a atipit bietul, dar tot nu e linistit. Greu cu colicii, dar bine ca sunt ziua. Poate trag si eu o aghioasa acum.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Rodica, felicitari pentru bebe Darius !

Dantje, bun venit!



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Felicitari Florina! Bine ai venit Gruia!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Amar,Alice,Tomitza bine a-ti revenit si refacere rapida!Naty e o dulcica!
Danielle
Florina felicitari pentru bebe Gruia!
Alesya,Dantje bine a-ti venit!
Rodica felicitari pentru Darius Filip!

Yaia sa ai spor la pregatiri si La multi ani pt.tati!
Roxana ai promis poze cu bebe Andrei...

Dana 37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Noi am dormit tare rau azi-noapte,burta cam tare,bebe foarte activ,am luat un no-spa spre dimineata...Apoi am fost la analize,asistenta din policlinica mi-a spus sa merg luni dupa rezultat si ca nu mai am mult si nasc.Tot asa,o prietena imi spunea ca ea crede ca o mai duc o saptamana,si gata cu formula 2in 1..

Tzuc stai cumintzica si o sa fie totul bine.A-ti apucat sa va mutati?

Dana 37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G



Nana, las ca poate nasti fara inducere pana la urma. Uite eu sunt exemplul viu. Vad ca asa se dau Andreii scosi mai greu.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)





Roxanico,mama,musca-ti tu limbutza in gand in ceea ce-i priveste pe Andreiutzi,ca pe-al meu il vreau pina pe ooooooooopppppppppppppptttttttt (8) octombrie!
Da?
Pup fata stresata,dar perseverenta
Am vazut ca aseara n-au decurs lucrurile asa cum anticipai...Imi pare tare rau!

Teodora 36 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rodica, felicitari!
Mandarinutza, si eu il pun la tzitzi cand sughite. Nu ii dau lamaie si nici nu o sa ii dau. Am eu un pitic impotriva lamaiei data la bebelusi.
Noi am fost in Cora de dimineata pentru ca trebuia sa luam neaparat scutece si servetele umede. Am gasit servetele umede Bubchen, asa ca sunt de-a dreptul incantata. I-am luat si niste hainute groase (o geaca, pantaloni captusiti si un pulover), le-am si pus la spalat. Vad ca s-a zburlit rau vremea, imi arata termometrul de la masina 13 grade cand ma duceam spre Cora. BB a dormit de a rupt in masina si la fel si in Cora, s-a trezit abia acasa. Vad ca si azi suge mult desi am laptic mai mult de cand iau Galactogilul. Oare nu se satura? Sper sa imi aduca tati cantarul ala ca sa vad cat mai are. Daca nu mi-l aduce maine, fac eu comanda pe net si rezolv problema. Nu vreau sa ma trezesc pe 25 cand ma duc la pediatru ca bb a scazut in greutate...

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Nana,ce pot sa-ti urez:asteptare linistita(daca se poate spune asa),dar cred ca stie ea Anita ce stie,o fi vazut ea ceva pe-acolo...Ti-a facut si control pe masa?
Ptiu,ptiu Tomitzo,ce-ti seamana Natalita...E o dulcica...

Teodora 36 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rodica, Florina, felicitari pentru bebei mamiciolor! Sa va creasca mari si sanatosi! Si pentru voi, refacere rapida.

Tomitza, bine ai revenit acasa. Super dulcica printesa! Ma bucur ca ai avut o nastere usoara.

Prisi, acum am vazut-o pe Miruna ta! E o dulceata de fata!

Mandarinutza, frumusica foc Antonia! Seamana cu mami. E sa de dulce in pozele alea din scoica! Zici ca-i bibelou.

Uf, acum a adormit si domnishoru' meu, ca de la 10 dimineata ne chinuim cu colicii. Ma ustura talpile de cat m-am plimbat cu el prin casa. Nu-i convenea nici sus, nici jos, nici pe spate, nici pe burta. Acum cred ca doarme de oboseala, ca de burtica tot se mai strange.

Fetelor cu bebei colicosi, ce altceva le mai dati puiutilor in afara de Debridat, Espumisan, Sab Simplex? Ca nu prea mai reactioneaza la nici unele, desi le alternez, asa cum mi-a spus pediatra. Nu stiu ce sa mai incerc, si se chinuie bietul copil de mi-e o mila de el... si de mine...

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput