Mamici de septembrie - octombrie 2007 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Florina si Dantje bine ati venit!!!
Rodica felicitari pentru bebe Darius Filip!!!
Eu m-am hotarat sa pun in fiecare zi, pentru orice eventualitate!

isabeluta38+
bebita
AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Roxana, felicitari pentru bebe Andrei cumintel. Eu sunt sigura ca iti recunoaste vocea si ca se bucura cand te aude. Cum sa nu iti stie el vocea cand din saptamana 35 el aude perfect si ti-a auzit vocea in fiecare moment. Super bebe, sa fie sanatos!

Carmen 37+ Andrei
AMR 12 zile
Asa creste bebele nostru http://bd.lilypie.com/RMNXp10.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Buna, Felicit mamicile grozave de bbi frumosi si va doresc sa va buucrati toata viata unii de altii

Noi nu suntem prea bine. Dupa cateva zile de dureri in "zone joase" si burtica toata ca o piatra..desi luam No-Spa, m-am dus ieri la spital si dr. meu nu era, asa ca m-am prezentat la dr. de garda care m-a vazut pe masa si la ecograf si zice" va internez, pentru ca situatia nu se prezinta bine..puteti naste oricand"..am zis ca fac soc..
Cum asa? e prea devreme, am decat 35s+5z, nu sunt pregatita psihic (a busit-o rasul de psihicul meu) etc..eu incercam sa o conving ca nu nasc..ea zice, faceti cum vreti, semnati ca refuzati internarea, dar lucrurile pot evolua ff repede si puteti naste, macar facem tratament si incercam sa mai amanam momentul.

Am semnat ca refuz internarea si am plecat acasa plangand de se uita lumea pe strada la mine de ziceau ca-s nebuna, eram disperata.
Dupa prezentarea situatiei lui tati..zice pai mergem la spital..am pregatit bocceluta..si am plecat sa asteptamdr meu cu care vb la tel.
M-a vazut si el..in ambele ipostaze..si a zis ca hu-i tocmai roz situatia dar cu tratament cu Gynipral +No-Spa si atentie mare, fara efort,repaus la pat..mai putem sa o ducem cat o sa putem.
BB este bine, are 2865g, e falcoasa si este cu capul infipt prea jos jos..si de aia am dureri si contractii.

Acum stam in pat si luam bulinele, BB este vioi, dureri destul de vagi, cand fac pipi ma doare..parca se departeaza oasele acolo ..burtica relaxata..speram sa o mai ducem macar 2 sapt asa..

Cam asta este situatia noastra...desi abia astept sa o vad la moaca pe bblina..mai tare imi doresc sa mai stea cuminte in cuib.


pupam bbi frumosi foc.


34s+, Maria +? cu codite

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Florina si Dantje, bine ati venit!

Rodica, felicitari, refacere rapida si bebe sanatos, cuminte si destept!

Roxana, ma bucur sa aud ca sunteti amandoi mult mai bine si ca deja va intrati in rutina. Succes cu slabitul!

Noi suntem bine, facem de zor torturi, prajituri si mancare ca maine avem multi invitati, e ziua lui tati! Dar cu multe pauze, sa nu ne obosim prea tare. Bebe se misca mult si maine mergem din nou la spital, probabil incearca inca o data sa-l intoarca (sau poate de mai multe ori, saptamana trecuta a facut 3 incercari doctorita si nimic... poate de data asta reuseste, ca un cadou frumos pt. tati. :))

Irina 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Fetelor voi aveti contractii nedureroase?Eu am implinit ieri 40 de saptamani de sarcina,si parca acele contractii Braxton Hicks sunt mai dese si continue. Mi se intampla doar mie?

Cristina 40+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Bravo mai rodica... vezi ca ai reusit? Bun venit Darius Filip!

Felicitari ion_easca! Bun venit Gruia!

37+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Tzuc, bine ai revenit.. hai ca mai poti.. mai rezista un pic.. cate saptamani ai acum?

Yaia, spor la treaba si la multi ani pentru maine!

cristina85ss, ti-o fi venit timpul...

Roxana.. mi-a scapat momentul.. nu mai alaptezi deloc? Pot sa intreb de ce?



37+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Buna buna,
Multumim de primirea calda :roxali, roxana, Carmenita,isabeluta,Tzuc, yaia .
Roxali n-am avut complicatii cu clavicula, la bebei se sudeaza foarte repede dar fiind descoperita dupa o luna ma gandesc ce dureri a avut bebe.Desi inainte sa plecam de la spital l-a vazut un doctor de copii.....dar...
Carmenita inca n-am nascut, stau cumintica si imi astept randul.Martijn e deja flacau mare (19-04-2005).
Tzuc uh recunosc contractiile si burta de piatra....si eu sunt pe gynipral si no-spa dar cateodata am senzatia ca-o scap pe printesa.
Citesc de unele dintre voi care sunteti pe la 40 de sapt si aveti contractii nedureroase.....ma lupt de vreo 2 luni cu contractii dureroase, si aici nu m-a prea bagat nimeni in seama noroc ca-m fost in Ro la control.
Am ora la moasa sa vedem ca -mi prezice, revin cu noutati .
pentru fetele care trebuie sa nasca si nastere fara dureri( ma rog nu prea inteleg io daca chiar exista...dara sa sa fie)

dantje 36+ & Martijn ( 19-04-2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Cristina eu am contractii nedureroase, mi se face burta pietroi si ma mai doare si jos. Azi-noapte cel putin am zis ca-i gata ... acum sunt binisor. Mergem la dr dupa-amiaza si o sa aflu daca sunt pe bune sau e alarma falsa.

isabeluta38+
bebita
AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Rodica si Florina felicitari !

Tzuc bine ai venit..stai cumintica in pat chiar daca timpul trece cam greu, dar te apuci de citit ca sa te gaseasca cu teoria pusa la punct bb

Ali35si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput