Durerea unei pierderi de sarcina ( 38 )

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

quote:
Originally posted by c.myry

Buna seara!
Sper sa aduca mai multa bucurie si impliniri capitolul asta.
Danangie - multumim pt. capitol!
Liana - bine ai revenit! Ne-ai lipsit.Ma bucur ca esti bine.
Teo2rina - stai linistita va fi bine. pupici pe burticuta!
V-am citit, dar nu prea ma simt bine. Duc o raceala pe picioare si am si dureri de burta ca de CM. Inca nu a venit, dar....
Va pup pe toate si va doresc o seara placuta!





myry




Mami si tati te asteapta http://tt.lilypie.com/n3Iep3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert



Pai poate de-aia te doare burta desi nu a venit ...ca doare si cand nu vine CM dar e cu ochi. Succes!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Ale, ai scris un mesaj atat de frumos si adevarat pe ultima pagina la capitolul anterior, ca am tiparit si il tin in fata ochilor daca vreodata imi mai vine sa ma invinovatesc de ce anume nu pot controla.
Multumesc !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara,
Carmenbulina- ai trecut prin momente groazznice. Bine macar ca fost bine din punct de vedere fizic sin u te-au chinuit. E normal sa plingi cand iti amintesti, mai ales ca e asa recent. Dar fii tare! Si ma rog sa depasesti cu bine perioada asta.
Nu stiu cu durerile mele, nu sunt permanente. Uneori zic ca vine, alteori nu. Totusi nu vreau sa ma gindesc prea mult. Sa nu ma ”autosugestionez” negativ si sa imi inchipui si alte simptome si sa fiu dezamagita. Astept cat de cumintica pot si incerc sa nu ma gindesc prea mult.
Flavia-– merci de urari. Nu stiu, cine stie. Poate e cu noroc raceala asta. Ma rog sa fie asa. Inca nu au venit uratii. Z33, dar am mai avut CM si la 35 inainte de a ramane insarcinata, asa ca nu fac testul prea curand. Poate duminica. Am vazut ca Dominic e incantat acum de gradi. Ce bine, pt amandoi. Si ca tu esti bine acum. Imi pare rau ca suferi si de necazul prietenei tale. Multa sanatate si sa se rezolve toate cu bine. Nu-mi place cand esti trista. Ne-am obisnuit cu mesajele tale optimiste. Dar asa e viata si cu bune si cu rele. Sper la anul sa iti iei revansa si sa va duceti in concediul mult asteptat.Multi pupici pt tine si piticii tai.
Michelle81- m-a impresionat povestea cu fetita. De mine copii nu se prea apropie, dar de sot se lipesc. Poate pt ca el e mai copilaros. Am patit si noi una mai demult. Intr-un magazin, un baietel de vreo 3 ani s-a prins de piciorul sotului cu ambele maini si nu vroia sa ii mai dea drumul. Se invartea in jurul lui printre picioarele lui. Mamica lui era asa rusinata ca nu putea sa il ia. Imi venea sa pling.
Fetita aceea, cine stie, asa cum au zis si fetele, poate e un semn. Un ingeras sa te faca sa vezi lucrurile frumoase din jurul tau si sa iti dea speranta. Poate bebe vine in curand. Ma rog sa iti dea incredere si sa nu mai fii trista. Si eu sapt. asta am fost cam , am ascultat doar muzica trista, dar mi-am impus sa nu pling. Vreau sa cred ca intarzierea asta e de bine, dar mi-e frica. Am luat un test de sarcina, dar l-am ascuns de sot. Vreau sa nu ma vada trista si dezamagita.
Ce bine ca sotul tau si-a revenit.
alinushca-– ce ma bucur ca a venit CM. Corpul tau a reactinat ca mine la dentist. De frica nu ma mai doare nimic. Glumeam. Dar e bine ca s-e rezolvat fara interventie si ca dr. a zis ca e in regula. Multa sanatate bunicii.
andreea16- asa e, viata e scurta si ne dam seama ca pierdem momente frumoase, dar … uneori e cam prea tarziu. Dar niciodata nu e prea tarziu sa lupti pt visele noastre.
miha74-cool] ma bucur si pt. tine. Sa iti iasa analizele bune.
L5845 - ma rog sa se rezolve si problema ta si sa numeri cu noi pina la . Vei fi o mamica extraordinara.
mav - ma bucur ca Sebi e bine. Poate si cu dintisorul va fi bine. Multa sanatate.
IreneCAM - sper sa iti regasesti linistea si sa vine cat mai curand!
Liana30- binenteles ca vom reusi toate. strig cu tine ....
Eu maine vreau sa ma duc la Romexpo la targul Cosmetic Beauty Hair. Sa imi clatesc ochii si poate reusesc sa imi iau o placa profesionala de par pe care mi-o doresc de mult, dar nu prea am avut timp si chef sa caut prin magazine.
Cine vine cu mine sa se rasfete?

toate fetele fara exceptie si va doresc un week-end frumos, calduros si linistit!


myry




Mami si tati te asteapta http://tt.lilypie.com/n3Iep3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

O zi poate contine multe surprize la fel cum luni la rand pot sa nu aduca nici o surpriza...
Pana la ora asta deja am sangerat cat sangeram in mod normal intr-un ciclu intreg. Am umplut pana la refuz 6 Always ultra. Scuze de detalii. Cam cand ar trebui sa incep sa ma ingrijorez ? Ca nu mi s-a mai intamplat asa ceva niciodata.
Maine dimineata o sa am timp sa va raspund in parte. Pana atunci cred ca trec la numarul 7...

In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Alinushca eu sunt in asteptarea Cm-ului de cateva luni. Sincer d-abia astept sa umplu si eu 20 de tampoane, numai sa scap de toxinele astea. Innebunesc de durerea asta de cap...am luat azi 3 nurofen si sper sa pot dormi si eu bine la noapte!
Nu cred ca ai motive sa te ingrijorezi.
Noapte buna tuturor!

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

CARMINA, imi pare rau pt ca a trebuit sa treci prin acest cosmar. sa reusesti sa iti revii psihic, noi suntem aici daca vrei sa vorbesti cu cineva.

ALINUSHCA, chiar voiam sa te intreb cum te simti, dar m-am gandit ca esti ok daca iesi la plimabare. Eu dupa nastere am avut 2 menstruatii monstru, la prima am vrut sa ma duc la urgenta, ca nu stiam ce se intampla, curgea ca la robinet. Mi-au zis fetele ca si dupa chiuretaj a fost la fel la ele. Cred ca e normal...mai ales ca endomentrul era asa gros si cum la menstruatie se elimina partea in care se presupune ca ar fi trebuit sa se fixeze bb...Totusi, ia niste pastile de calciu efervescent sau calciu cu fier. Poti sa bei 2-3 pe zi sau cat e nevoie in perioada asta, pentru ca se pierde din organism si e posibil sa incepi sa te simti ametita si epuizata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

CMYRY, vreau si eu la Romexpo!!

PEPSI, ce bine ca Dominic s-a acomodat la gradi.
Asa frumos ne-ai scris, io parca nu ma incadrez, nu-s chiar asa puternica, dar mi-a prins bine sa citescPentru mine cele puternice ati fost voi, care m-ati primit aici, m-ati ascultat si m-ati incurajat...nici nu stiu ce as fi facut singura.

Multi pentru toata lumea si un week-end linistit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Carminabulina bine ca ai scapat!Sa dea Dumnezeu sa decurga totul perfect de acum si sa nu te lovesti de intarzieri. DIn care am citit majoritatea fetelor au revenit la normal chiar dupa primul ciclu. La mine doar a durat putin mai mult, dar acum dupa 3 luni de la chiuretaj noi ne punem la modul cel mai serios pe treaba . Despre betaHCG iti zic succes si ca nu cred ca e cazul sa iti faci griji. O sa fie inca crescut, dar scade, scade, si in maxim o luna cred ca ajunge la 0. Nu stiu de ce se grabesc doctorii sa zica "poate e molara". Ca molara nu prea are batai de inimioara si nici nu arata cum trebuie la ecograf, etc. S-ar depista din timp. Despre cat o sa ai de asteptat si tu, iti zic din experienta mea si din ce am mai citit ca nu are sens sa iti faci un plan. Ai sa observi tu singura atunci cand ciclul va fi unul normal, care sa dureze cam cat trebuie si sa arate cam cum trebuie. De asemenea o ecografie de control poate folosi, ca sa se vada endometrul cum se dezvolta si cat se dezvolta. Astea ar trebui sa ajunga ca sa afli cand e OK din nou. Acum... i-ati putin timp liber si fa lucruri care sa iti placa si sa te relaxeze. SA fie bine!

Ninia81, e bine la ciclu!! Intr-un fel sau altul va veni si la tine. Ai sanii tari? Am observat ca e singurul semn pe care m-am putut baza. Cand au devenit sani beton a mai durat cam o saptamana si a venit. Imi aduc aminte ca si pe mine ma durea capul tot mai des.... Iti tin pumnii!

IreneCAm Balantele sa iasa la inaintare sa putem si noi sa le felicitam cum trebuie! AS vrea sa iau neste Calciu cum mi-ai prescris dar nu am in casa. DAca ieri am bravat si am dus-o pe bunica la plimbare (ocazie cu care am aflat ca e mult mai obositor sa mergi incet decat repede) azi nu ma simt in stare sa ma duc nici pana la bucatarie.

myry, s-a sperita intr-adevar de doctor dupa cum zici... poate trebuia sa ma duc mai de mult sa il vizitez. Si asa m-a impresionat din nou placut. Este un tip mereu cu zambetul pe buze si hazliu in functie de situatie. Si simt ca ne intelegem din putine cuvinte. Sper ca nu ma insel si ca fac bine ca raman cu el. Mama mi-a zis ca ei nu ii place deloc de el. NU stiu ce o fi vazut de nu i-a placut. Mie mi s-a parut in primul rand un tip inteligent. Iar in al doilea rand are maini foarte usoare ca nici nu am simtit ieri controlul... gata ma opresc!

Andreea16, da unde e semnul de ???

In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pepsi, in cazul asta se intelege, si intr-adevar a meritat tot efortul si sacrificiul. Cred ca oceanul o sa fie absolut superb! POate am sa il vad si eu intr-o zi. Dar de pe coasta Rusiei, ca vrem sa vizitam tot ce se poate vizita prin tara cu pricina.

blueeyes, presupun ca nu o sa mai iei Duphaston daca zici ca ti-a venit ciclul asa repede. Adica daca hormonii tai fac o treaba buna oricum, de ce sa mai pui in plus?

mav, intr-adevar foarte nostim Sebi. tre sa fie super sa ii asculti toate traznaile si sa vezi fatzuci simpatice. abia astept si eu. despre investigatii imi imaginez exact de ce nu mai ai nici o tragere de inima. mai ales daca nu ai un doctor in care sa ai toata increderea (daca exista asa ceva).ia-o usor. daca nu ai acum chef, mai asteapta putin. poate se mai regleaza de la sine.

L5845, oof! sa ai success maxim la cautatul hormonilor si la FIV. imi esti tare draga pe aici ca si Michelle si vreau sa aflu numai su numai de bine despre tine!

miha74 eu aveam inainte ciclu de 33 de zile. era la fel de fiecare data. dar depindea de regularitatea . acum progesteron eu nu am luat decat 2 zile ca ma enervasem ca scria pe cutie ca daca il iei exact cand ar trebui sa fie ciclul, il opreste. daca tie iti ajuta sa reduca perioada aia lunga la 35 de zile, este perfect, continua sa il iei si sigur o sa fie bine in cateva luni si o sa ne mutam la Odisee.

Michelle, despre starile tale nu stiu ce sa zic. Desi te inteleg. Poate este doar o descarcare restanta de anul trecut. Ca a fost extrem de greu prin ce ai trecut. Si poate atunci ai incercat sa fii curajoasa prea devreme si au mai ramas niste lacrimi ascunse care trebuiau sa iasa. Dar trebuie sa reusesti sa iesi.
Uite, bunica mea ieri mi-a povestit despre mama ei. Care a facut 7 copii (asta se intampla in anii 40). Primul i-a murit cand i l-a scapat soacra pe jos (atunci nu erau spitale). Al doilea i-a murit la 3 luni de la nastere (nu erau doctori pe-aproape si probabil nici nu au stiut ca are ceva). Restul au trait si au muncit din greu. Pentru ca la 35 de ani a murit mama ei. Apoi a venit razboiul si tatal ei a murit si el in doi ani dupa ce a fost lasat la vatra. Noi in ziua de azi avem atatea inlesniri, atatia doctori si atatea medicamente complexe. Avem toate sansele. Sper ca ma intelegi.

In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

ALINUSHCA, nu e sotu' in zona sa dea o fuga la farmacie? Mey, mey, mey...
Sa stii ca ce i-ai scris lui Michelle despre "lacrimile restante" mie mi se potriveste foarte bine. Exact asa am fost eu, vreo 2 luni nici nu ma puteam gandi clar la ce s-a intamplat, ma comportam cvasinormal si toata lumea avea impresia ca mi-am revenit. Apoi am inceput sa ma simt tot mai rau si am inteles si eu de ce spuneau fetele de aici ca trebuie sa avem o perioada de doliu, e foarte important...
Referitor la bunici...si eu am avut o bunica careia i-au murit 3 copii micuti...offf, nu mai zic ca-mi vine sa bazai, sper sa fie asa cum zici tu, sa avem alte sanse.

Mergi la inceput