Naturiste si homeopate (33)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aditi spune:

Diapapadiaam uitat sa-ti spun ca mie dr. mi-a zis ca pot lua vitex pana cand voi ramane insarcinata, linistita. Dupa 6 luni mi-a scazut doza la 2x1 pt. intretinere doar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditi spune:

adimercedesfelicitari!
Sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti parte numai de bucurii mereu.

Aditi12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterss spune:

aditi, ce chestie sa imi raspunzi tocmai tu din oradea!!!poate ne si cunoastem?cine stie...
Felicitari pt sarcina obtinuta pin metode naturale inteleg, e poate nu calea cea mai scurta dar sigur cea mai buna pt multe fete aici si pt mine, eu nu vreau sa merg la inseminari si stimulari inca desi e cam tarziu la varsta mea, am decis sa mai astept. sunt sigura ca prin regim alimentar, vointa si cu ajutorul naturii pot obtine ce vreau de la oragnismul meu.
voiam sa te intreb totusi tu ai pcos sau doar prolactina marita? la ce medic naturist ai fost acasa? sunt curioasa nu stiam ca exista cineva in oradea...si sa recomande vitex, mare mirare....

you'll never get to heaven if u're scared of being high

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

ma iertati ca intervin, a facut cineva tratamentul de la d-na Adrian Vlat de la Farmaciile “E-Lite Nutritia” din Deva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Criss nu cunosc ac tratament si se pare ca nici celelalte fete nu au auzit de el. In ce consta?
Fetelor vreau si eu capsule de vitex dar cu extract nu cu planta macinata si nu gasesc deloc in Ro. In cautarile mele am dat de Donavital aici: http://www.plantextrakt-info.com/ A luat cineva? Vad ca are si extract de muguri de zmeur , suna bine dar as vrea sa stiu dc cunoaste cineva ac produs si cat de bun e.
Gudindel tu stiai de Donavital?

Miki
Va rasari soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Cioc, cioc.. eram in trecere pe aici.Ma pimiti si pe mine?
Eu iau de aproape trei luni Donavital si chiar ma simt bine.
Aveam probleme cu sanii,din z14 incepeau sa ma doara, acum doar cu doua zile inainte de cm simt un pic de jena, atat, si nici burtica nu ma mai doare.
Chiar functioneaza la mine.Este foarte bun reglator hormonal.


am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mada Chiar te rog sa mai faci cioc-cioc. Pe mine nu ma dor sanii dar am cantitate mica de menstruatie si de 2 luni imi vine la 24 zile CM . Mai am un chistuletz si ceva dureri la contact sexual (deci suspecta de endometrioza).
Stiu ca Danais in povestea ei de pe prima pag spunea ca a reusit sa-si creasca faza luteala cu Agnolyt (extract de Vitex Agnus Castus) de aceea caut extract dar nu gasesc. Vreau si eu

Miki
Va rasari soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Revin ca-s baba uituca, Mada cam cat timp iti ajunge o sticlutza? Cum masori 4 ml? Ai luat numai 4 ml /zi?

Miki
Va rasari soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterss spune:

miki-miki, cauta agnolyt daca tot cauti ca am auzit ca e mai eficient. eu iau de la nature's way capsule cu extract dar tinctura se zice ca e mai buna.daca tot cauti cauta ce-i mai bun, reteta germana am inteles ca e cea originala pt tincturi.



you'll never get to heaven if u're scared of being high

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Miki,

Uite ca nu stiam de Donavital. Pare a fi un soi de Tonic Feminin.

Eu momentan am luat o mica pauza de naturiste, exceptand capsulele de usturoi si Omega3.

Mergi la inceput