Pacientele optimiste si gravi dr Tutunaru cap 40

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexela spune:

Zeno, multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

pupici dragelor. am picat in butoiul cu melancolie si mi-am amintit cat de mult timp a trecut si cate prietene mi-am facut de cand m-am inscris pe lista de tutunici. mi-am amintit cum asteptam cu sufletul la gura sa ajung lunea dim la serviciu sa intru pe forum sa vad ce s-a mai intamplat cu "fetele mele", care ce-i drept la vremea aia erau o mana, iar acum ..... o lista ffffff lunga. din fericire se mai lungeste si lista de gravidute si de mamici. va rog sa imi scuzati melancolia dar daca voua nu v-o spun, atunci cui?
zenobia imi place la nebunie motto-ul tau cu boboceii si bobocelele. DD ajuta asa sa fie! si vezi ca pe vremuri era un obicei: cine deschidea capitol nou, in urmatorul aparea cu II. tii minte?


Mami Cristina si Daria Ioana
www.flickr.com/photos/kitty_nic" target="_blank">
Poze Daria
Viitorul suna si mai bine: bebe a venit!
Nimic nu este intamplator.
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajut-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fetele ...
of ce sperietura am tras ca nu mai gaseam cap.39..
sa va povestesc ... ieri am fost la consult la dr t; am avut programare la 16.20, insa nu se lua dupa programare ci , dupa cum soseai .. asa ca am intrat la 17.15, oricum a mers repede , la cate persoane erau; am intrat in cabinet (care mi-a placut ff mult , e ca intr-o casa , are o canapea din piele cu fotolii din piele , ce sa va zic un alt concept de cabinet , mult mai "uman")..
si acum parerea despre dr t .. un tip atent , care nu critica alti colegi dr , optimist ,foarte concis ,si cel mai important mie chiar mi-a inspirat incredere.
asa cum spuneau fetele de pe forum , trebuie sa mergeti cu lectia invatata ... ce trebuie sa spui , si mai ales ce vrei sa-l intrebi
mie mi-a facut o ecografie tranvaginala( apropos va sfatuiesc sa mergeti in fusta la control , caci nu este masa clasica de consult , si la mine doar mi-am ridicat un pic fusta ).. mi-a zis ca tocmai ovulasem de cam 2 zile (ceea ce banuiam de la temp bazala),dar totusi vom face ceva monitorizari , iar pe sotulica l-a trimis la spermograma
aaa... si inca nu m-a programat la laparoscopie caci nu s-a pronuntat ref la endometrioza
imi cer scuze celor care deja stiu "povestea"primului consult , insa sper sa le ajute pe viitoarele "tutunarese"
daca vreti sa ma mai intrebati ceva ... aici sunt ..sau pm

o zi faina tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuchi spune:

Dupa ce am vazut pozele dr.in actiune de pe prima pagina mi s-au cam inmuiat picioarele asa de la prima ora a zilei. Sunt super.
Nuchi 20+ mamica de ianuarie-februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Georgia multumim ca ne-ai impartasit experienta! Abia astept sa ajung si eu sa vad ce-mi spune. Oricum, eu ma duc cu spermograma gata facuta si astept sa vad ce-mi spune. Pe la dr. mei nu aflu daca am nevoie de inseminare sau FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

zeno, beton surpriza !!! multumesc mult !!!

alexela, esti o scumpa ca intotdeauna. multumesc de pm. iti raspund in cursul diminetii !

sunteti tare dragute, fetelor !!!



S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,
Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ralmar , si io aveam ceva analiza facute , tsh , t4, toxoplasma ... etc .. (sunt facute de 1 sapt
am vrut sa i le arat si mi-a zis ca nu il intereseaza .. probabil are incredere doar in analizele facute la anumite laboratoare ...poate fetele mai vechi ne pot ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Urata treaba cu analizele! Eu nu-s din Bucuresti si e foarte greu sa vin mereu pe acolo sa-mi mai fac cate o analiza, o spermograma, o monitorizare, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Neata fete,

Zeno, sa dea DD sa fie o toamna plina cu bobocei si bobocele, incepand cu tine

Kittysor ai dreptate cu amintirile, noi cele mai 'batranele' de aici ne amintim cu drag de discutiile noastre de pe forum, Claucia deschidea diminetile.....acum simt ca nu-mi mai gasesc locul aici printre atatea fete noi , nici aici nici la odisee in fine, eu sper din tot sufletul ca toate fetele sa stea cat mai putin aici la aspirante si sa fie , sa fie o lista plina de gravidute

Pup fetele si o zi cat mai buna

Alexia si minunea mea Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:



Zenobia, poti modifica si la mine FIV1 nereusit, pregatiri pt fiv 2.
Nu am mai scris, in ultimul timp pt ca nu am nicio noutate, dar asta nu inseamna ca nu v-am urmarit si nu am fost cu gandul alaturi de voi.

Alexela, DD sa te ajute data viitoare si sa vi cu II liniute.

Mergi la inceput